Je povinností kontrolora dát lístek do schránky?

130
11.2.16 16:04

Je povinností kontrolora dát lístek do schránky?

Ahoj, jsem na nemocenské, teprve čtvrtý den a dnes tu někdo byl, ale nezastihla jsem ho (zvonek nám slabě zvoní a než jsem stačila vyjít ven, bylo auto pryč). Šla jsem se podívat do schránky, ale nic v ní nebylo. Otázka je už v názvu tématu, je povinností kontrolora hodit do schránky lístek nebo ne? Teď studuji na netu, co všechno se může stát při nezastihnutí kontrolorem (nemarodím skoro vůbec, takže nevím) a jsem z toho dost v nervách. Ještě mě napadlo zavolat přímo do práce, jestli neposílali kontrolu, ale zdá se mi to blbé.
Omlouvám se, možná jen zbytečně stresuju :oops:
Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3841
11.2.16 16:10
@korast píše:
Ahoj, jsem na nemocenské, teprve čtvrtý den a dnes tu někdo byl, ale nezastihla jsem ho (zvonek nám slabě zvoní a než jsem stačila vyjít ven, bylo auto pryč). Šla jsem se podívat do schránky, ale nic v ní nebylo. Otázka je už v názvu tématu, je povinností kontrolora hodit do schránky lístek nebo ne? Teď studuji na netu, co všechno se může stát při nezastihnutí kontrolorem (nemarodím skoro vůbec, takže nevím) a jsem z toho dost v nervách. Ještě mě napadlo zavolat přímo do práce, jestli neposílali kontrolu, ale zdá se mi to blbé.
Omlouvám se, možná jen zbytečně stresuju :oops:
Děkuji!

Neboj, kontrolor vždy nechá ve schránce papír. Jsou na něm popsány instrukce, jak máš postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
11.2.16 16:10

Nikoho slaby zvonek nezajímá, musíš proste slyšet, lístek by mel nechat si myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
11.2.16 16:11

4. den u tebe mohla být kontrola leda ze zaměstnání, protože tě zatím platí zaměstnavatel a ne stát.

• Citovat
  • Nahlásit
130
11.2.16 16:20

No, teď jsem četla, že už to jejich povinností není, tak nevím. Ale děkuji za malé uklidnění. Na jednu stranu chápu kontrolory, na druhou je to nedomyšlené vůči nemocným - porouchaný zvonek, spánek (na to se nedá vymluvit), wc, sprcha…prostě nemocný člověk nemůže být pořád v pozoru jen kvůli kontroly.
Ještě mám jeden dotaz - po třech týdnech nemocenské chodí na kontrolu prý OSSZ a zaměstnavatel může kdykoliv do tří týdnů, je to fakt? Mohl to být jen zaměstnavatel, v tom případě by nemusel dávat do schránky lístek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72922
11.2.16 16:20
@sunshinegirl píše:
4. den u tebe mohla být kontrola leda ze zaměstnání, protože tě zatím platí zaměstnavatel a ne stát.

To ale neznamená, že by nemohla kontrola z OSSZ přijít… není to příliš časté, to uznávám, ale možné to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
11.2.16 16:23
@j.a.n.i1 píše:
To ale neznamená, že by nemohla kontrola z OSSZ přijít… není to příliš časté, to uznávám, ale možné to je.

Mají dost adeptů na kontroly z řad těch, kterým vyplácejí prachy, tohle by se jim myslím nevyplatilo. :think: Ale ano, dobře, možné to je.

• Citovat
  • Nahlásit
130
11.2.16 16:24

@sunshinegirl no právě, nevím ale jestli i zaměstnavatel dává lístek nebo rovnou hlásí nezastižení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
11.2.16 16:24

@korast Lístek nedává…zaměstnavatel. Většinou ale nechodí.

• Citovat
  • Nahlásit
41823
11.2.16 16:27
@korast píše:
No, teď jsem četla, že už to jejich povinností není, tak nevím. Ale děkuji za malé uklidnění. Na jednu stranu chápu kontrolory, na druhou je to nedomyšlené vůči nemocným - porouchaný zvonek, spánek (na to se nedá vymluvit), wc, sprcha…prostě nemocný člověk nemůže být pořád v pozoru jen kvůli kontroly.
Ještě mám jeden dotaz - po třech týdnech nemocenské chodí na kontrolu prý OSSZ a zaměstnavatel může kdykoliv do tří týdnů, je to fakt? Mohl to být jen zaměstnavatel, v tom případě by nemusel dávat do schránky lístek.

tak spánek - u mě se kontrola opře o zvonek a i když jsem fakt spáč a usínám k ránu, tak mě vždy probere. WC - na to se snad nedá ani vymlouvat. Sprcha - koupu se při vycházkách a nebo když je přítel doma a hlídá. A jak píšeš, že nemocný člověk nemže být pořád v pozoru - je placený za to, že leží doma a léčí se a nemá porušovat léčebný režim - nevidím na tom nic špatného. Kontrolu jsem měla už 4× a je mi to jedno, ať klidně chodí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
11.2.16 16:41

@Ginuš Jasně, chápu že by se nemocný neměl zdržovat mimo uvedenou adresu, co ale ti, kteří jsou fakt doma a zkrátka neotevřou z jakéhokoliv důvodu (neúmyslně samozřejmě), to je potom k vzteku.Pak se cítí ukřivdění a mají zbytečné starosti navíc s vysvětlováním a krácením mzdy. Takže budu doufat, že to nebyl ani nikdo z práce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41823
11.2.16 16:44

@korast chápu jak to myslíš, ale bohužel chápu i kontroly - kolik lidí se doma jen tak poflakuje :nevim:. Jinak když nestihneš zvonek je dobré letět k dr, aby jsi měla alibi :nevim: to jediné mě napadlo -mě teda kontrola snad vždycky vzbudila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4147
11.2.16 17:10

@Ginuš ahoj, tak to je mazec, ze už u tebe byli 4×!!! U mě zatím aňi jednou, teda aspoň o tom nevím a zítra už konečně nastupují na mateřskou! :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3841
11.2.16 17:12
@korast píše:
@sunshinegirl no právě, nevím ale jestli i zaměstnavatel dává lístek nebo rovnou hlásí nezastižení.

Pokud byl v autě jeden, tak by asi těžko bez dokumentu s průpisem dokazoval tvoji nepřítomnost doma. To by bylo tvrzení proti tvrzení. On by řekl, že jsi nebyla doma a ty, že tam nikdo nebyl. Jakákoliv kontrola musí dát do schránky zprávu, že tam byla. Datum, hodina, originál si ponechají a tobě strčí do schránky kopii. Nehledě na to i zaměstnavatel má povinnost toto nahlásit na socialku.

Ovšem musím podotknout, že gratuluji všem uvedomelým práce neschopných rypalů, že chodí do sprchy pouze o vychazkach, udrží moč i bdělost při horečce nad 40 stupňů. Měla jsem zápal plic a i po dvou Brufenech, ATB po 4 hodinách jsem srazila TT tak na 38 míň to nešlo. K tomu jsem měla jako bonus zánět stredousi a můžu říct, že i kdyby za mnou přišel kontrolor a lehnul si vedle do postele, tak jsem ho chvilkama nevnímala, jak jsem byla mimo. Možná bych si myslela, že mám halucinace. Takže prosím nesudte lidi, pokud nevíte, co je pořádná nemoc.
Jinak kontroly a kontrolory neodsuzuji. Jsou to uchození chudáci, co si nechávají nadávat za pár šupů. Ovšem nejlepší rada na lístek ve schránce je akutní ošetření u zubaře nebo gynekologa např pro kvasinky. Pokud máte papír od jiného dr, nemusíte pak vysvětlovat vybitou baterii AAA v jinak krásném designovém zvonku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41823
11.2.16 17:17

@Anonym82 ahoooj jojo 4× :roll:. Jů už jsi nastoupila na MD, tak to gratuluji :potlesk:. Už se nám to blíží viď - konečně jsem táák moc ráda :potlesk:.A jak se cítíš? Doufám, že vše ok :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama