Je práce víc než škola?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 09:07
Je práce víc než škola?

Potřebuju poradit a také názor někoho dalšího…
Jde o to, že já studuji vysokou a přítel už pracuje. Bydlíme spolu. Když přijde domů ( dělá 12, v kanceláři) je prý unavený na to abychom spolu něco dělali a jde si lehnout. Když říkám že já jsem třeba taky unavená a přesto si na něj nějakou tu energii najdu, jeho odpověď zní, že on přece pracuje, což je namáhavější než škola a on má nárok si odpočinout ( celý zbytek dne). Občas se zapojí do chodu domácnosti, ale to až si odpočine…
Já jsem přeci doma dříve než on, tak bych měla uvařit apod. ( Jenže se potřebuju taký učit). Víkend jsem na brigádě, on na chatě u svých rodičů, odkud přijede náležitě unaven ( stavba)
Myslíte, že je práce srovnatelná se školou… :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jana525
Kelišová 5401 příspěvků 14.04.19 09:12

Uz ted te ponizuje. Pockej az budete mit deti, rekne ti, ze on je unaveny z prace a ze materska je odpocinek. Absolutne nejde o to srovnavat praci a skolu.
Chapu dobre, ze dela denne 12 hodin v kancelari? To snad ne, to by bylo o zdravi, 12 prevazne sedet

ka2ka
Extra třída :D 14568 příspěvků 14.04.19 09:12

Nevím jestli je to srovnatelný, ale aby jsi tu za pár let nezakládala diskuzi jsem na rd a přítel mi nepomůže o dítě se nezajímá a je líný

1mila2
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.04.19 09:14

Hele, ja ve skole jen sedela a obcas poslouchala :lol: takze nic extra unavneho. Chapu treba to, ze muj chlap je unavenej z prace psychicky (ma podrizene, ktere musi furt hlidat), sama jsem pod sebou mela mrak lidi a neni to fakt sranda. Jestli dela s cislama, nebo ma podrizene, tak je to mazec a musi davat bacha. Nebo jestli dela s lidma (treba v bance).
Ja treba ze skoly sla unudena, ne unavena.

ALE BACHA!!!
Pokud uz ted z tebe dela neco min, tak si uvedom, ze az budes doma s vasima detma, tak se z toho pose.es. Protoze on chodi do prace a ty jsi jen doma s detma.

7.straka
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 1 inzerát 14.04.19 09:14

Přijde mi to nastejno. Sedíte na zadku oba (mmch.co dělá v kanceláři za 12, to by mě fakt zajímalo), on dýl a ty máš domácí přípravy. Ale bez ohledu na to, kdo toho má víc ve škole/v práci byste se měli o domácí práce dělit. Ne že jeden dělá všechno a druhý nic. Ale přijdete mi oba jako děti, ty taky čekají, že jim někdo poskytne plný servis.

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 14.04.19 09:16

Já když dělala dálkově střední, tak jsme si do školy jednou týdně jezdila odpočinout. Ale mám hodně fyzicky náročnou práci. Takže za mě ano, pro mě byla práce náročnější. Ale práce v kanclu by mě zabila. A pokud tam opravdu tráví 12 hodin denně, tak se mu nedivím…kdy se pak má zapojovat do chodu domácnosti?

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 14.04.19 09:18

Nelíbilo by se mi, kdyby byl každý víkend na stavbě u rodičů. Nepřijde mi normální ho tak zapřahovat, i pokud je to jejich syn. Jiná věc je, pokud staví něco, z čeho budete mít užitek vy dva.

Ale jinak myslím, že ano, že v uvedeném případě ho práce vysílí více než tebe škola. Netvrď mi, že přednášky a učení ti denodenně zaberou dvanáct hodin, navíc na něm leží hlavní zátěž ohledně financování potřeb vás dvou, v práci je pod větším tlakem než ty na přednášce. I vzdělávání je samozřejmé důležité, ale promiň, přijde mi normální, že vaří a domácnost obstará ten, kdo má zrovna více času. A to jsi aktuálně ty. On se nikde nefláká, ty dvanáctky dělá nejspíš proto, že z hůře placené práce byste nezaplatili složenky.

lachtanice86
Echt Kelišová 7614 příspěvků 14.04.19 09:18

Já chodila do práce a partner do školy. Měl oproti mně velkou pohodu. Učil se jen na zkoušky a jinak mu o nic nešlo. Mít kredity a udělat zkoušku. Já v práci, vše nové, musela jsem se toho hodně učit, dělat různé zkoušky, školení, abych si zvýšila odbornost, navíc jsem dělala účetní, takže studium zákonů a paragrafu, protože se stále neco mění, mela jsem odpovednost za peníze a správné vyúčtování. Navic ja do práce dojížděla každý den přes hodinu tam a dalsi hodinu zase domu, v době uzávěrky jsem byla v práci i 14hodin a pak ještě cestu domů, on měl školu ve městě a jeste jeden den úplně volný. Fakt bych to nesrovnavala. Obojí má něco.

hani28
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.04.19 09:23

Tak mi prijde prirozene, ze kdo je doma driv, tak uvari. Nebo prijdes ze skoly treba ve 3, on z prace az v 6, a cekas az uvari on? A pokud dela na stavbe, divis se ze je unaveny?
To samozrejme neznamena, ze mas vse delat ty. Ale vzdyt tak zas moc uklidu nemuzete mit, 2 dospeli bezdetni, v tydnu porad v praci/skole a o vikendech taky pryc. Tak to si musite domluvit prave uz ted na zacatku. Ty uvaris, on umyje nadobi. Nebo naopak. V uklidu se stridat nebo pul na pul nebo podle toho kdo je doma driv a ma vic casu.

kacakaca
Závislačka 2698 příspěvků 14.04.19 09:24

Moje prace mi prijde srovnatelna se zkouskovym. Jako bys kazdy den skladala 4 zkousky. Litaji tam penize firmy, moje vyplata, moje misto, penize a mista mych podrizenych, stres stres stres. Vetsinou jsem po prichodu domu hodinu spala a pak teprv se starala o deti a domacnost. Na vysoke jsem takove silene dennodenni nasazeni neznala.

debra.morgan
Echt Kelišová 7559 příspěvků 14.04.19 09:27

Ja chodim do skoly, manžel do prace a staram se o nej ja a o domacnost… nevidim na to nic divnyho, ale o vikendu jsem spolu, on nema problem doma udelat cokoli, kdyz mu reknu, ze si musim neco dodelat do skoly nebo mam zkouskovy… on ma fyzicky narocnou praci, takze v tomto to ma tezsi on… fakt po něm nechci aby vysával a vytíral, jeste nejlip když vecer dojde, uklizime hlavne v sobotu…je pravda, že on je moje domácí myčka, ale celkem dobrovolná… a ted v tehotentvi nesmim přenest ani toaleták po nákupu z auta :roll:

kazdopadne to jak to mate nastavene ted je desny, v budoucnu až budes na rd budes jeste zoufalejsi a ponizovanejsi nez ted, protoze si urcite dle jeho slov " budes valet doma prrdel". vsadim se o co chces.

mrav
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 14.04.19 09:28

Myslím si, že je to srovnatelné. A oba byste se měli podílet na chodu domácnosti. Tady jde i o toleranci a schopnost vidět potřeby toho druhého - třeba když se musíš učit do školy. Nevím, jak má on náročnou práci, ale má nárok si taky trošku odpočinout. To ale neznamená, že bude odpočívat celý den. Je potřeba najít vyváženost ve vztahu, protože až přijdou děti, bude to ještě horší. :mavam:

magratka
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 14.04.19 09:30

Léta na vysoké škole, nejpohodovější období mého života a to jsem u toho ještě pár hodin týdně pracovala. (viděno zpětně) Ale období v práci před dětma taky nebylo špatné. Kombinace práce, děti to je hardcore.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 09:34
@Aduš8 píše:
Já když dělala dálkově střední, tak jsme si do školy jednou týdně jezdila odpočinout. Ale mám hodně fyzicky náročnou práci. Takže za mě ano, pro mě byla práce náročnější. Ale práce v kanclu by mě zabila. A pokud tam opravdu tráví 12 hodin denně, tak se mu nedivím…kdy se pak má zapojovat do chodu domácnosti?

Třeba další den dopoledne, kdy je doma sám a já ve škole, ale když přijdu domů nic se nezměnilo, nádobí ve dřezu apod.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 14.04.19 09:38

Tak hodně záleží co děláš za školu a jestli k tomu třeba ještě pracuješ. Ale když to vezmu zpětně tak tolik volného času jako v době VŠ studia jsem nikdy neměla. V pohodě jsem zvládala 5× týdně trénovat. Jen zkouškové bylo náročnější. Pak jsem nastoupila do práce a času podstatně méně, stresu víc, takže i únavy víc. A rozhodně jsem nedělala nějakou pohodovou školu, mám vystudovanou medicínu. A jestli tvůj přítel pracuje 12h směny (což je tedy u kancelářské práce zvláštní) tak se nedivím že je unavený. Zvláště pokud tak pracuje 5× v týdnu (což by bylo zvláštní, většinou dvanáctky nejsou denně, i když zase lidi nejsou a když vidím jak funguje zdravotnictví tak vím že i to je možné). Asi by to chtělo nějakou domluvu, třeba v tom smyslu, že během roku toho budeš víc obstarávat ty a až bude zkouškové tak se zapojí víc on aby ses mohla učit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama