je pravda že nedávaj pujčky?

Anonymni
23.8.09 10:25

je pravda že nedávaj pujčky?

Ahoj.zaslechla jsem že tet je doba kdy instituce nedávají hypotéky.
Je to pravda?je zde někdo kdo si v poslední době chtěl pučit a marně?

Jak je to se stavebním spořením?Mám naspořeno 350 000 a chtěla bych pujčku na 3 200 000,myslíte že s pujčkou mohu počítat?
Příjem máme 20 000 .Díky Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
23.8.09 10:50

Ahoj, nevim od kud jsi, ale nam s timhle pomohla financni poradkyne, nedela jen pro jednu instituci, ale asi pro 50. Ted jsme chteli refinancovat hypoteku a ona nam zjistovala, kde je nejnizsi urok.
Prijem mame vyssi nez vy a brali jsme si 1,2 mil a vic bychom si nepujcili, chceme mit nejakou rezervu a ne zit z vyplaty do vyplaty.
Jo a na internetu je spousta hypokalkulacek, kde si to muzes spocitat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7119
23.8.09 10:56

Neber to jako rejpání, ale vy si s příjmem 20 tis., chcete vzít hypotéku přes 3 miliony? 8O To vám těžko někde daj.
Teď jsem zkoušela kalkulačku a splátka na 30 let vychází minimálně na 17 tis. Takže to vám žádná banka fakt nepůjčí. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.8.09 11:50

Myslela jsem to tak že těch 20 000 máme měsíčně jen na splátky,to je jen muj plat :wink:

S poradkyní jsme právě mluvily,ale řeklě že tet moc pujčovat nechtějí a že na stavební spoření nám prostě tolik nepujčí,ale je to jen sousedka která tomu asi moc nerozumí,tak jsem chtěla vědět jak je to se stavebním spořením??
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
7119
23.8.09 11:54
Anonymni píše:
Myslela jsem to tak že těch 20 000 máme měsíčně jen na splátky,to je jen muj plat :wink:

Tak to se omlouvám, :oops: ale napsala jsi, že je to tvůj příjem, tak jsem myslela, že jinej nemáš. Jestli máte 20 tis. jenom na splátky, tak to je potom něco jinýho.
Ale nejlepší asi bude, když obejdeš pár bank, tam ti řeknou, jestli máte nějakou šanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.8.09 16:38

Ahojki

jak píšou ostatní.. jak která banka a jak která hypotéka…
Nám na půjčení cca 1800000Kč chtěli čistý příjem 35tis měsíčně, což když jsem na MD tedy nemáme… takže jsme utřeli nos…

V

• Nahlásit
  • Citovat
13100
4.9.09 08:51

Ještě lepší než obcházet banky, je využít služeb hypotečního makléře - je to zdarma, tedy platí ho banka u které nakonec sjednáš úvěr, a je to fakt super. My jsme včera měli první schůzku a byli jsme nadšení. Od něj se totiž dozvíš věci, které ti v bance nikdy neřeknou, protože by byli sami proti sobě. Navíc nemusíš nikde lítat on ti pro tvoje možnosti sestaví několik nabídek a ty si vybereš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
4.9.09 16:33

Ono taky záleží, na co tu půjčku chcete - třeba na starší domky ti dnes nedají plnou cenu, ale jen 60 - 80%, protože kdyby jste nemohli splácet, tak co oni pak se starým barákem… Stavební spoření nemusí být špatné, zvlášť pokud už ho máte a máte tam tolik našetřeno, asi bych šla přinejmenším do kombinace SS+ řádný úvěr ze SS + zbytek hypotéka, páč řádné úvěry ze SS jsou podastatně výhodnější než hypotéky, navíc mají pevný úrok. Ale možná by to šlo i s překlenovákem, musí se to zkalkulovat. Docela dobře umějí ze SS takhle vysoké úvěry Modrá pyramida a Liška. Ale u takhle velkých peněz bych sháněla opravdu maximum informací - několikero poradců, víc bank… My jsme teď dělali „výběrové řízení“ na výměnu oken a na stole mi leží slušný štos nabídek…

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama