Mají mít děti do tří let kotníčkové boty?

151
26.6.13 09:40

Je pravda,ze deti do 3 let maji mit kotnickove boty?

Ahoj, jak je uvedeno v nazvu diskuze.Je to pravda? Dodrzujete to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5469
26.6.13 09:45

Nikdy jsem to nedodržovala. Myslím, že je to mají být první boty. A v létě bych svou dceru netýrala kotníkovýma botama ani náhodou. Dcera je narozená v březnu, chodit začala kolem toho 1 roku, dostala pevné botičky (ne kotníkové) a v létě už otevřené, sandálky apod. Ne cukle (pantofle, nazouváky - nevím jak je to přesně v Čechách. Prostě bez paty.), ale sandálky s patou a otevřená špička. Podle mě se to přeceňuje. Já ji budu dávat pozor na nožičky a slečna si začne devastovat nohy v pubertě díky podpadkům :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
26.6.13 09:46

Snažím se, ale proto, že jeden holka má kotník trochu vbočenej a je to lepší při kotníkových.. jinak doma lítá bez bot, všecko svlíká.
Ale jestli je to pravda.. jedni doporučují kotník stažený, druzí povolený, tak si vyber, nejlepší je kompromis.-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3529
26.6.13 09:47

Dodržovala jsem, ale u nás z důvodu, že jsme měli mírně slabší vývoj svalstva na nohou a chodili i na rehabilitaci.Dle ortopedky je zpevněný kotník a pevná pata základem výběru každé dětské obuvy. Teď když má prcek větší nohu bojuji spíš se sandálkama, abych vůbec sehnala pro nás vyhovující a největší problém mám s pevnou špičkou, ale to už nepatří k tématu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
26.6.13 09:54

Ano, je to pravda a dodržovala jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
26.6.13 09:56

Ortopedka mi řekla, že je jedno, jaká bota, jaká značka, ale pevný kotník a dobře ohebná stélka je základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
26.6.13 09:57

Jo, zapomněla jsem dodat, že dcera nemá žádný ortopedický, neurologický ani jiný problém ve fyzickém vývoji. Chvála Bohu, takže jsem nebyla omezená doporučeními lékařů. Stačil mi můj selský rozum. V cuklích se zabije, úplně placaté boty bez náznaku podešve nebo podpatku dělají problémy i mi, tak proč bych měla trápit dceru apod. Tímhle jsem se řídila, když byla batole. Teď ve školním věku už jsem pro ni narazila (má vel. 34) na boty s nevhodně vysokým podpatkem pro dítě - takže taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
26.6.13 09:58

Tohle dodržuju… Starší má první nekotníčkový boty až teď od jara celoroční… Mladší má zatím celoroční kotníkový a sandálky s pevnou patou (a uzavřenou špičkou, i když to teda být nemuselo, ale šli jsme kupovat pozdě a už nic moc jinýho nebylo :-D )… Bavila jsem se o tom s kamarádem, fyzioterapeutem a ten mi pro mladšího ještě doporučil kotníčkový boty, tak je má… Doma (takže většinu času vlastně… :-D ) stejně běhá naboso… :lol:

Jinak oba kluci taky žádnej ortopedickej ani neurologickej problém nemají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
26.6.13 10:01

Dodržuju u obou dětí. I sandálky se dají koupit kotníčkové. Jo a ještě- dětem kupuju boty nové, nikdy bych nedala nošené, protože jsou jinak vyšlápnuté a nutí chodidlo do jiné polohy. Sice mi je líto těch peněz, ale tady jsem nekompromisní. Hadry naopak neřeším a vesele kupuju v bazárcích :mrgreen:

Edit. Obě děti mají nohy i svalstvo v pořádku. Beru to spíš jako prevenci. Podle výzkumu má drtivá většina dětí v ČR v první třídě zničené nohy z ortopedicky nevhodných bot. Tuším, že to bylo kolem roku 2009???

Příspěvek upraven 26.06.13 v 10:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28114
26.6.13 10:02

Já jsem to u dětí vždycky dodržovala, ale teď u poslední holčičky jsem se dočetla, že je dobré dlouho nechávat nožičku volně - místo pevné boty capáčky. Tak teď už nevím :nevim: :nevim:.

Starším dětem jsem i na léto sháněla zdravotní sandálky, které měly pevnou patu. A daly se sehnat moc pěkné, kožené. No opravdu nevím. Zatím malá jezdí v kočárku a po zahradě běhá bosky, což je určitě dobře, ale na doma a pak na chození ne ven :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
26.6.13 10:02

První boty určitě kotníčkové! pro nás i druhé i třetí :) myslím, žr nrni problém to dodržovat do těch tří let. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
26.6.13 10:06

Nase ortopedie mi zase rikala, ze se pořád plete pevny kotnik s pevnou patou. Ze pevna pata je dulezita. Kotnik jen kdyz začíná chodit. Ale vic jsem nepatrala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30569
26.6.13 10:13

No taky jsem chtěla pro děcko kotníčkové, ale jelikož má širokou nohu, vysoký nárt, ale velikost jen 21, zatím jsme na kotníčkové, které by obul nenarazili a to jsme byli ve třech městech :(…ale sehnala jsem alespoň kotníčkové bačkůrky na doma, a sandálky má taky s pevným kotníčkem…takže taky takový kompromis, něco s pevným kotníčkem něco ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
26.6.13 10:17

Jj, to je pravda, spousta lidí si plete pevnou patu a pevný kotník. Nám taky ortoped říkal hlavně pevnou patu. Dcera měla tenkrát na nožkách Superfitky, ale sportovní, nekotníčkové a neměl problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
26.6.13 10:18
@TýnkaK píše:
Dodržuju u obou dětí. I sandálky se dají koupit kotníčkové. Jo a ještě- dětem kupuju boty nové, nikdy bych nedala nošené, protože jsou jinak vyšlápnuté a nutí chodidlo do jiné polohy. Sice mi je líto těch peněz, ale tady jsem nekompromisní. Hadry naopak neřeším a vesele kupuju v bazárcích :mrgreen:

Edit. Obě děti mají nohy i svalstvo v pořádku. Beru to spíš jako prevenci. Podle výzkumu má drtivá většina dětí v ČR v první třídě zničené nohy z ortopedicky nevhodných bot. Tuším, že to bylo kolem roku 2009???

:Ano - s tímto se úplně ve všem shoduji a souhlasím.

Příspěvek upraven 26.06.13 v 10:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat