Reklama

Je pro vás v partnerském životě důležité formální vzdělání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svetlana87
Kecalka 277 příspěvků 02.10.18 17:43
Je pro vás v partnerském životě důležité formální vzdělání?

Reakce na diskuzi o rozdílném vzdělání. Sama mám jen maturitu, takže si asi nemohu moc vyskakovat, co se požadavků na vzdělání týče. :) Ale osobně by mě nenapadlo to vůbec řešit.
Já jsem podnikavá, takže spíše bych hodnotila člověka (samozřejmě mimo jiné) podle toho, co v životě dokázal, ať už to dokázal díky škole či ne. Jak se pohybuji mezi podnikateli, tak tam je vzdělání všelijaké a neřekla bych, že by to mělo vliv na úspěch.
Jak to máte vy? Je pro vás při výběru partnera důležité formální vzdělání?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

Jannys
Kelišová 6324 příspěvků 02.10.18 17:45

Určitě né :) mám jiné priority co se ve vztahů týče.A díky dnešní diskuzi která byla výživná jsem si i uvědomila, že jsem to vlastně nikdy neřešila.
Nehodnotím člověka podle vzdělání,ale pouze podle vzájemných sympatií a vzájemné tolerance, povaze atd. :palec:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8080 příspěvků 02.10.18 17:46

Ne není a nikdy nebylo, manžel má „jen“ výuční list, ale práci na skvělou, zabezpečí nás, v práci mu vyhoví - zavolá ráno, dnes nepřijdu a nikdo mu nedělá zle. Když je potřeba vyhoví on - ok dnes zůstanu déle apod, k tomu sem tam má „melouch“ v jeho oboru - tzn. vymaluje někomu :) já sama mám sice „jen“ maturitu, ale nikdy jsme to neřešili :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20559 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 17:47

Měla jsem partnera co měl učňák, další maturitu a další VŠ. A zpětně jsem ráda, že jsem s manželem, kde máme oba VŠ a jsme si vzděláním rovni. S tím co měl učňák jsem měla problém, že nezvládal to, že já něčemu rozumím, umím to. On sice uměl postavit zeď, ale to já po chvíli zkoušení zvládnu taky. A po nějaké době jsme si neměli co říct, počítám, že s roky by se to jen a jen prohlubovalo.

Kriss Tina
Kelišová 5033 příspěvků 02.10.18 17:48

Vůbec ne, znám hodně lidí kteří mají třeba jenom učnák, ale mají velký všeobecný rozhled a jsou inteligentní a pak lidi co mají vysoké školy a neumí ani pořádně pravopis :mrgreen: ve vztahu mám daleko větší priority a vzdělání je až jednou z posledních věci co řeším :palec:

růžový achát
Závislačka 4274 příspěvků 02.10.18 17:49

Ne vůbec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 17:51

Kdybych o tomto přemýšlela, tak jsem dosud sama. Vždy jsem se zamilovala do nějaké „lopaty“ :mrgreen: Mám VŠ a vzala jsem si kluka s učňákem. Nelituju. Postupem času si dodělal maturitu a kvůli práci i Bc. Ale to už jsme spolu byli roky a měli děti. Takže jsem ráda, že jsem o titulech nepřemýšlela. :mavam: Důležitější než titul je přirozená inteligence.

Levandulina
Kelišová 5416 příspěvků 10 inzerátů 02.10.18 17:52

Já mám maturitu, přítel jen učňák. Ale on se dokázal vypracovat docela vysoko. Není to vůbec o vzdělání ale o schopnosti se nějak prosadit a na sobě pracovat.

Svetlana87
Kecalka 277 příspěvků 02.10.18 17:52
@Aspera píše:
Měla jsem partnera co měl učňák, další maturitu a další VŠ. A zpětně jsem ráda, že jsem s manželem, kde máme oba VŠ a jsme si vzděláním rovni. S tím co měl učňák jsem měla problém, že nezvládal to, že já něčemu rozumím, umím to. On sice uměl postavit zeď, ale to já po chvíli zkoušení zvládnu taky. A po nějaké době jsme si neměli co říct, počítám, že s roky by se to jen a jen prohlubovalo.

Na to se přímo neptám. Ptám se na formální vzdělání. Tedy kdyby sis s tím VŠ vzdělaným manželem neměla co říct stejně jako s tím s učňákem, také bys to ukončila?

Alušáček
Závislačka 3134 příspěvků 02.10.18 17:59

Hodnotím přirozenou inteligenci, životní zkušenosti, schopnost vydělat peníze… V dnešní generaci mladých je maturita standart, na VŠ jde snad každý, vzdělání jaksi ztrácí úroveň. Já jsem vycházela ZŠ v roce 90,tehdy šli na SŠ pouze děti s dvojkama i na ucnaky se dělaly přijímačky a například na číšníka, kadeřnici by se nedostal nikdo se čtyřkou na vysvědčení.. Takže těžko v dnešní době hodnotit lidi podle urovne vzdělání.

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 02.10.18 18:04
@Alušáček píše:
Hodnotím přirozenou inteligenci, životní zkušenosti, schopnost vydělat peníze… V dnešní generaci mladých je maturita standart, na VŠ jde snad každý, vzdělání jaksi ztrácí úroveň. Já jsem vycházela ZŠ v roce 90,tehdy šli na SŠ pouze děti s dvojkama i na ucnaky se dělaly přijímačky a například na číšníka, kadeřnici by se nedostal nikdo se čtyřkou na vysvědčení.. Takže těžko v dnešní době hodnotit lidi podle urovne vzdělání.

Souhlasím, jen „standard“ se píše s „d“ a děti „šly“ ;)

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 02.10.18 18:07

Není. Pokud jde o zabezpečení rodiny tak dnes kdejaký řemeslník s vyucakem vydělá víc než inženýr. Vidím to u muže, je Ing. a vlastně celý život bere stejně ačkoli vystřídal mnoho firem a vedoucích pozic. Pak kouknu na inzerát kolik bere řidič kamionu a jdu do kolen :mrgreen:

Pokud jde o vrozenou inteligenci, je to stejné… I doktor může být úplný matuko :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 18:11

Ano, sama mam VS a preferuji partnery s VS. Ne, ze bych se kvuli tomu s nekym rozesla, ale nekdo, kdo nema ani SS by me nejspis nezaujal uz z principu. Dava to asi stejnou logiku, jako ze se mi libi vysoci chlapi a ne mali, ale je to tak.

Nikdy nerikam nikdy, ale vzdelani pro me dulezite je.

Prosim anonym, chci tu jeste chvili zit :oops:

Kelsey
Hvězda diskuse 44487 příspěvků 02.10.18 18:18

Vubec ne. Manzel ma a vzdy bude mit vyucni list. Je pracovity, snazivy, ze si i vydela daleko vic, jak vydelavaji vysokoskolaci. Maturitu si dodelat nechce, rekne, ze ji nepotrebuje. Mi by vadil liny, fnukaci chlap.
Ja mam od nej maximalni podporu, abych si skolu udelala, dodelala.

TrueIsFalse
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 02.10.18 18:21
@Anonymní píše:
Ano, sama mam VS a preferuji partnery s VS. Ne, ze bych se kvuli tomu s nekym rozesla, ale nekdo, kdo nema ani SS by me nejspis nezaujal uz z principu. Dava to asi stejnou logiku, jako ze se mi libi vysoci chlapi a ne mali, ale je to tak.

Nikdy nerikam nikdy, ale vzdelani pro me dulezite je.

Prosim anonym, chci tu jeste chvili zit :oops:

Přesně! Je to tak jednoduché - bez VŠ nebrat, při seznamování to je automaticky stopka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >