Je pro Vás výhodné odcházet z porodnice třetí den po porodu?

Anonymní
9.10.19 15:38

Je pro vas vyhodne odchazet z porodnice treti den po porodu?

Ahoj -vim, ze to bude ponekud kontroverzni. Taky se omlouvam za anonym. Jeste chci rict-nepochazim z bezzazemi-mam manzela, mtery je ale hodne neprakticky. Mame dum. Na pomoc mi nekdy prijede mama nebo teta.
Jak se Vam libi -odchazet z porodnice treti den? Tak ja jsem porodila prvni dite, obtizne, mela jsem pak transfuze-presto mi 3.den rekli, ze muzu domu. Doma-samozrejme jsem se ucila kojit, nakonec jsem zavolala laktacni poradkyni. Jezdeni po pediatrech atd. Dostala jsem horecku druhy den doma, opet-prakticka lekarka, nechtela se mnou nic mit, nakonec odjezd na gynekologii, kde zkontrolovali, ze gynekol. v poradku a teploty asi z nejake jine infekce. Nakonec antibiotika.. Myslim si, ze to bylo spis z unavy. Nejsem schopna prijit domu a nezacit uklizet, varit atd…
Do konce sestinedeli des bes, unavena, znicena-davala je se dobromady dalsi 4 mesice…

Druhy porod. Ukazkovy, bez nastrihu, bez transfuzi. Ale dite melo zloutenku-pobyli jsme v porodnici 6 dni. Doma se o starai staral manzel a ma mama. V porodnici, v sestinedeli i pres kecy nekterych sester, jsem si odpocinula. Vyspala se v dobu, kdy bylo detatko na zareni(samozrejme jsem mela strach a chodila tam pprad kontrolovat, samozrejme, ze jsem brecela, jak se mi styska po starsi)-ale fyzicky jsem si odpocinula.
Domu 6ty den-a vse v pohode, behem par dni jsem uz chodila na prochazky s obema.

A tak se ptam-neni lepsi, aby byla chvili mama v klidu v porodnici a odpocinula si? Jako kazdy nema doma pecujiciho poskakujiciho manzela nebo nekoho, kdo mu pomuze…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5896
9.10.19 15:44

Šla bych klidně druhý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2846
9.10.19 15:45

Mě teda i ty tři dny (nebo 4) připadaly dlouhý, chtěla jsem vypadnout co nejdřív. Vzhledem nedostatku místa v porodnicích se snaží propouštět brzy, není to sanatorium :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4741
9.10.19 15:47

Šla sem čtvrtý den po císaři a byla sem před zhroucením. doma sem si konečně odpocinula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10356
9.10.19 15:47

Já porodila v neděli v poledne a ve středu ráno mně propustili, nevím, co bych tam dýl dělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6207
9.10.19 15:48

To, ze to nemas doma domluvene a zarizene a nezvladas to, ale neni zodpovednost porodnice. Ta propousti na zaklade dobreho zdravotniho stavu ditete a rodicky, ne podle toho, ze se chces vyspat a manzel nepomaha… takze za me, je to nastavene tak, aby byly porodnice schopne odbavit vsechny rodicky a zaroven se nic nezanedbalo. Tri dny jsou cajk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
9.10.19 15:48

Já jsem tam ležela tyden skrz zloutenku u mimca, bylo to moc dlouhý uz nekonecny.. nejradeji bych sla domu druhy den ale chápu ze potrebuji mit asi dohled nad miminkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21579
9.10.19 15:49

No, já rodila 3×, bez potíží, a i ty 3 dny mi přišly moc dlouhý. U posledního jsem tam byla 4, jednak kvůli tomu že malý nepřibíral, jednak měl problém s pupíkem. Nakonec ten den navíc byl úplně zbytečný, stejně nás pustili domů s pahylkem. Doma bylo vždy všechno v pohodě, měla jsem klid, svůj domov, svoji koupelnu, soukromí, pomáhala mi mamka a otec dítka. Ve všech případech jsme byli ideální případ pro ambulantní porod, ale nakonec jsem do toho nikdy nešla, škoda. Jediné co mi vyhovuje, tak to, že všechny vyšetření se udělají v rámci porodnice, a nemusí se nikam chodit. A též nevím zda by naše pediatra převzala dítě do péče tak brzo. Nicméně já byla vždy ok, miminko taky, takže za nás 72h až moc. Zvlášť u nás, kde je pořád nával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13193
9.10.19 15:53

Já premlouvala dr aby mě pustila o den dřív a pustila, měla jsem druhé dítě, věděla sem co a jak, žloutenku neměl, já bez poranění, pupík měl hotový, tak nějak nebyl důvod aby nás tam drželi další den :D já si tam teda vůbec neodpočla, pořád tam někdo chodil, ve dne v noci sestry, sanitarky, v jednom kuse brečící děti, návštěvy. No byla sem ráda že sem mohla vypadnout. Navíc sem pořád myslela na to, jak to zvládá doma, sice vím že se chlap o staršího postará, ale stejně to mám radši pod dohledem :D mě osobně by nevadil ani ambulantní porod, kdyby bylo vše v poho jet hned domů. Ta nemocnice je pro mě horor a lezet tam 6 dní by mi hráblo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3450
9.10.19 15:54

Já teda porodnici s odpočinkem spojenou rozhodně nemám. :mrgreen: To je porad něco, ranní vizita, různá vyšetření, docházení k laktační atd, atd. Byť jsem měla nadstandard, tak tam klid prostě nebyl. Pořád nějaký hluk a shon. Byla jsem ráda, že jsem doma. :nevim:

Každý nemá doma poskakujícího a pecujiciho manžela, ale to prece není důvod, aby si někdo z porodnice dělal hotel. :nevim: Máš si to s manželem vykomunikovat co a jak (však ruce mu neupadnou, je to snad otec, dát dětem najíst zvládne a zapnout pračku taky), můžeš navařit si do mrazáku, domluvit si obědy z jídelny, poprosit sestru, mamku, kamarádku kdyby cokoli atd. :nevim: A manžela bych neobskakovala, ani bych si nehrála na stachanovce, když na tebe kašle ( i když, já bych si s někým takovým ani nedělala tolik dětí, takže… :nevim: ).

To jak to máš doma nastaveno je v první řadě tvoje vlastní volba. :nevim:

Příspěvek upraven 09.10.19 v 15:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
9.10.19 15:55

Já mám smůlu že jsem rodila císařem a příště budu taky, jinak bych šla hned druhej den, bylo mi to tam dlouhý. Doma bordel nemám, abych musela nonstop něco pošudlávat, manžel se normálně postaral o co bylo potřeba - nakoupil, uvařil atd. Takže ne, týden v nemocnici je noční můra, ne sen každé matky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
9.10.19 15:55

Ja tam byla tyden (cisar) a nechtelo se mi z tama, bylo to jako na hotelu - sama na pokoji a vsichni mi pomahali a ucili me peci o dite.. tak te chapu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2216
9.10.19 15:58

Byla jsem po porodu v zarizeni dve hodiny, pak jsem sla domu. Porodnice je pro me stresujici prostredi, doma jsem byla uplne ok. Pomoc nebyla, vzdy tak po dvou tydnech prijela maminka (jsme v zahranici).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
9.10.19 16:00

S první jsem tam ležela šest dni a furt jsem prosila, aby mě už konečně pustili, ale kvůli žloutence to nešlo. S druhou třetí den doma a rozhodně jsem si nestěžovala. Takže já bych to neprotahovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 16:00

Já do porodnice nastupovala v pondělí a domů mě pustili až v sobotu. Měla jsem těžký porod, 3× transfuzi, nebyla jsem schopná stát, natož držet malou jak mi bylo zle a omdlevala jsem, ale že by to byl odpočinek, to fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama