Je pronajímatel povinen mít pojištění domácnosti?

40
26.2.21 14:25

Je pronajímatel povinen mít pojištění domácnosti

Dobrý den,

Potřebuji radu. Našla jsem si pronájem a ve smlouvě majitel po mně chce pojištění domácnosti. Nejsem si jistá, ale myslím, že on jako pronajímatel, by měl mít svůj byt pojištěn. Nechce se mi platit pojištění navíc vzhledem k nájmu a zálohám. Nějaké rady? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2392
26.2.21 14:44

No pronajímatel má nejspíš pojištění nemovitosti, což je trochu něco jiného než pojištění domácnosti. Pojištění domácnosti zahrnuje to, co je v bytě. Nevidím důvod, proč by měl pronajímatel platit za to, když tam ty něco zničíš. Jsem v pozici nájemníka a také mám pojištění domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6703
26.2.21 14:46

@Matchatea1 vlastník má pojištěnou nemovitost. Ty budeš mít pojištěnou domácnost. To jsou dvě naprosto odlišné věci. Pojištění domácnosti stojí cca 2000,–/rok. Pokud se ti to nelíbí, najdi si jiný byt. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19814
26.2.21 14:58

Rada je jediná, udělej si pojištění domácnosti. Majitel bytu má pojištěnou nemovitost, ale není důvod, aby ze své pojistky platil škody, které způsobíš ty. Pokud vytopíš souseda, je to tvůj boj, ne majitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
26.2.21 15:00
@Matchatea1 píše:
Dobrý den,Potřebuji radu. Našla jsem si pronájem a ve smlouvě majitel po mně chce pojištění domácnosti. Nejsem si jistá, ale myslím, že on jako pronajímatel, by měl mít svůj byt pojištěn. Nechce se mi platit pojištění navíc vzhledem k nájmu a zálohám. Nějaké rady? Děkuji.

Naopak je to tcela bezne a dokonce dle zakona. Pokud ty v byte neco znicis, je preci lepsi mit pojisteni. nez to platit ze sveho..a kdyz je to ve smlouve, tak sup a udelej si pojisteni. Jinak to neni fer k pronajímateli i ostatnim sousedům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10748
26.2.21 15:05
@Matchatea1 píše:
Dobrý den,Potřebuji radu. Našla jsem si pronájem a ve smlouvě majitel po mně chce pojištění domácnosti. Nejsem si jistá, ale myslím, že on jako pronajímatel, by měl mít svůj byt pojištěn. Nechce se mi platit pojištění navíc vzhledem k nájmu a zálohám. Nějaké rady? Děkuji.

Proč by měl majitel ze své pojistky platit? Když třeba vytopíš sousedy, tak by to šlo z jeho pojistky? Proč jako, když škodu způsobíš ty? Tak nemusíš platit pojistku a když se něco stane, tak to prostě zaplatíš ze své kapsy no, je to na tobě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6880
26.2.21 15:13

Pojistit domácnost si musíš ty. Přeci majitel bytu nebude za tebe platit způsobou škodu. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2943
26.2.21 16:34

Taky dávám do smlouvy, že si má nájemník sjednat tohle pojištění, jinak že bude vše hradit on. Zatím s tím nikdo neměl problém, zas tak moc finančně náročný to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat