Je půjčka od rodiny počítána do příjmu?

Anonymní
11.2.21 16:24

Je půjčka od rodiny počítána do příjmu ?

Dobry den, mám takový problém. Zadám si o příspěvek na doplatek na bydlení apod. Dostala jsem se do velice těžké situace, ne moji vinou. Jsem s malým synem sama a bohužel potrebujem pomoc v téhle situaci. Jedna se mi o to, ze si na úřadu vyžádali výpis z účtu. S tím bych neměla problém ale mám tam nějaké plusove transakce a jednu větší (6000)-mamka mě požádá abych ji vybrala hotovost, jelikož jsem byla autem a ona nemocná, poslala mi na účet a já ji vybrala. Tohle mi věřit prave nemusí tak premyslim ze bych řekla, ze mi pujcila a já budu pravidelně splácet. Jde mi o to jestli se tahle půjčka třeba na nájem počítá do příjmu či ne. Nevím jak to udělat. Nelzu ale také nemám důkaz. V dnešní době se přitom tohle běžne děla, ze si lidé třeba v rodine preposilaji peníze a vybírají a podobně. Diky za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1066
11.2.21 17:16

Ano, oficiálně je to tvůj příjem. Můžeš si s mamkou sepsat půjčku včetně splatnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
11.2.21 17:17

Výpis z účtu potřebují jako důkaz, že se posílá z vašeho účtu platba za nájem, kdo platí sipo na poště, tak útržky. Není nic jednoduššího, než si vyselektovat jen ty určité platby a vytisknout výpis nebo ostatní transakce začernit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74850
11.2.21 22:16

@Ladiabola To muzes udelat u prispevku na bydleni, ne u doplatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 23:58

@Ladiabola prave chtěli cele výpisy, ptala jsem se hned jestli stačí nájem apod. ale požadovali úplně vše

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 23:59

@FraDeu to je prave takový blby když ty peníze jsem nedostala a moje proste nebyly aby byly v příjmech. Ale není to jak dokázat mo.. Ale moje chyba, radši vše řešit v hotovosti. V tu dobu jsem opravdu netušila v jaké situaci budu..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 00:01

@j.a.n.i1 co myslíte ze muzu udělat? Teď moc nechápu. Diky za objasnění.

• Citovat
  • Nahlásit
74850
12.2.21 06:03
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 co myslíte ze muzu udělat? Teď moc nechápu. Diky za objasnění.

Jsou 2 davky, příspěvek na bydleni, kde neni cely vypis potreba. A pak doplatek na bydlení, kde uz se kontroluje komplet majetkova situace a tam uz cely nezacerneny vypis dat musis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat