Reklama

Je reálné si v Anglii pronajmout vlastní malý byt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 18:11
Je reálné si v Anglii pronajmou vlastní malý byt?

Ahoj, otázka je jasná. Chci se vrátit zpět do Anglie, ale děsí mě spolubydlení. Chtěla bych si v nějaké menším městě pronajmou vlastní malý byteček, garsonku. Je mi jasný, že v Londýně to je nereálný, stejně bych radši do menšího města. Ráda bych rady od někoho kdo tam bydlí a ví jak to chodí. Samozřejmě jsem něco guglila, ale lepší je osobní zkušenost. Prosím anonym, chodí sem známý.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 17.09.18 18:20
@Anonymní píše:
Ahoj, otázka je jasná. Chci se vrátit zpět do Anglie, ale děsí mě spolubydlení. Chtěla bych si v nějaké menším městě pronajmou vlastní malý byteček, garsonku. Je mi jasný, že v Londýně to je nereálný, stejně bych radši do menšího města. Ráda bych rady od někoho kdo tam bydlí a ví jak to chodí. Samozřejmě jsem něco guglila, ale lepší je osobní zkušenost. Prosím anonym, chodí sem známý.

Bracha, kdyz se tam stehoval (Cambridge), tak byl bez sance. Byl zamestnany jako velmi kvalifikovany IT pracovnik a i presto… Jsi vychodoevropan, kazdy po tobe chce nekolik referenci o bezproblemovem predchozim bydleni v Anglii, ktere nemas (ty z CR nikoho nezajimaji), takze byt mu nikdo nepronajal. Nehlede na ty ceny… Az po nekolika letech…

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 17.09.18 18:22

No,ted je to docela masakr. Musis mit urcitou vysi prijmu,jestli nemas,tak chteji homeowner jako garantor.
Tak jedine sehnat nekoho,kdo soukrome pronajima,ne realitku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 18:28

no pracovala bych tam treba jako servirka nebo prodavacka, pochybuju ze by me vzali do kanclu. Jak to tak vidim, tak asi budu muset stravit svůj zivot tady, no to se dalo cekat :(

Ou
Kelišová 5088 příspěvků 17.09.18 18:34

Potřebuješ reference od předchozích domácích. Tedy začít spolubydlením, získat reference a mezi tím něco nají.

Pronajmout si něco na dálku nejde. Natož předem před tím, než máš nalezenou práci. Navíc pokud lokalitu neznáš, tak těžko budeš odhadovat, jestli to co sis našla je něco, kde chceš bydlet.

Respektive samozřejmě že si můžeš pronajmout něco třes AirBnB - ale to tě vyjde docela draho.

Brát to jako zásadní důvod proč nezkusit vycestovat - samozřejmě můžeš, ale je to docela zhýčkanost.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 18:42
@Ou píše:
Potřebuješ reference od předchozích domácích. Tedy začít spolubydlením, získat reference a mezi tím něco nají.

Pronajmout si něco na dálku nejde. Natož předem před tím, než máš nalezenou práci. Navíc pokud lokalitu neznáš, tak těžko budeš odhadovat, jestli to co sis našla je něco, kde chceš bydlet.

Respektive samozřejmě že si můžeš pronajmout něco třes AirBnB - ale to tě vyjde docela draho.

Brát to jako zásadní důvod proč nezkusit vycestovat - samozřejmě můžeš, ale je to docela zhýčkanost.

no ty reference mě děsí. Nestačí reference od rodiny,kde jsem byla jako aupair? :D na spolubydlení se cítím skoro ve 30 lehce stará :D

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 17.09.18 18:44
@Anonymní píše:
no pracovala bych tam treba jako servirka nebo prodavacka, pochybuju ze by me vzali do kanclu. Jak to tak vidim, tak asi budu muset stravit svůj zivot tady, no to se dalo cekat :(

Tak muzes i jinam, treba do Nemecka, jestli umis jazyk. Nebo to spolubydleni. Ono pokud nic moc neumis a nechces nic moc obetovat, tak nemuzes cekat, ze se o tebe vsude poperou. Tak stravis zivot tady, tvoje volba…

Nebo jdi do te Anglie studovat pres nejakou universitu treba.

Příspěvek upraven 17.09.18 v 18:45

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 17.09.18 18:44

Chápu, že chceš zkusit Anglii, je nádherná. Ale co zkusit třeba Nový Zéland nebo jinou anglicky mluvící zem? I když nevím jak je to všude s tím bydlením. Tady svůj život trávit nemusíš a upřímně. Čím dřív udsud odejdeš, tím líp :) Hodně štěstí :srdce:
Edit: Refence od AuPair určitě zkus.

Příspěvek upraven 17.09.18 v 18:46

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 17.09.18 18:45

Ještě kromě zmíněného - holky, co se mnou byly ve Stockton a dělaly servirky bydlely přímo nad restauraci v pokojiccich. Jako není to vlastní byt, ale jsi tam sama. Zkus omrknout i tuhle možnost

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 18:47
@Limi123 píše:
Tak muzes i jinam, treba do Nemecka, jestli umis jazyk. Nebo to spolubydleni. Ono pokud nic moc neumis a nechces nic moc obetovat, tak nemuzes cekat, ze se o tebe vsude poperou. Tak stravis zivot tady, tvoje volba…

Nebo jdi do te Anglie studovat pres nejakou universitu treba.

Příspěvek upraven 17.09.18 v 18:45

Německo néééé, němčina je mi silně nesympatická. Miluju Anglii. Tak jako, jde o to co umět? Do kanclu mě nevemou i když mám Bc. ptz neumím dostatečně jazyk. Jo o studiu třeba druhého Bc. nebo magisterského titulu taky uvažuju, ale nevím, jestli to vůbec jde, když už mi bylo 26, samozřejmě to je potřeba vše vyhledat a zjistit, to je jasný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 18:48
@LenkaHl píše:
Chápu, že chceš zkusit Anglii, je nádherná. Ale co zkusit třeba Nový Zéland nebo jinou anglicky mluvící zem? I když nevím jak je to všude s tím bydlením. Tady svůj život trávit nemusíš a upřímně. Čím dřív udsud odejdeš, tím líp :) Hodně štěstí :srdce:
Edit: Refence od AuPair určitě zkus.Příspěvek upraven 17.09.18 v 18:46

Nový Zéland by byl super, ale to mi přijde uplně nereálný, když už je na 99% nereálná ta Anglie. :roll:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 17.09.18 19:09

Žijeme v Anglii, nikdy jsme neměli nejmenší problém si pronajmout byt, ani v centru Londýna. Příběh výše, jak si český IT profesionál nedokázal pronajmout byt jako východoevropan, mi přijde s prominutím úplně na hlavu, a nevěřím, že uživatelka dala všechny informace… Mimochodem, nikdy jsme neměli reference. Tento rok jsme si koupili dům. Abych byla upřímná, nechápu, proč by pronájem bytu měl být nereálný. V Londýně i UK žijí lidé všeho druhu, a někde bydlet musí.

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 17.09.18 19:09
@Anonymní píše:
Nový Zéland by byl super, ale to mi přijde uplně nereálný, když už je na 99% nereálná ta Anglie. :roll:

Hele zase to nikdy nemůžeš vědět dokud to nezkusíš. Já si taky říkala kdysi dávno, že nic nenajdu v Brazílii. A našla. Chce to trochu odvahy a dobrodružného ducha. Navíc, pokud to nezkusíš tak můžeš po zbytek života litovat.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 17.09.18 19:13
@Anonymní píše:
no ty reference mě děsí. Nestačí reference od rodiny,kde jsem byla jako aupair? :D na spolubydlení se cítím skoro ve 30 lehce stará :D

reference jsou jakýsi důkaz toho, že platíš. My jsme v jednom případě narovinu řekli, že předchozí majitel bytu byl debil, a že nám reference na just nedá (a to je tady hodně časté), ale že bez problémů předložíme výpis, že jsme každý měsíc platili direct debit nájem… Bez problémů to prošlo. Pronajímatel si chce být jistý, že se z tebe nestane neplatič. Takže ve chvíli, kdy máš dobrý příjem a pracuješ ve stabilní firmě, si pronajmeš bez problémů.

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 17.09.18 19:17
@Lalelale píše: Žijeme v Anglii, nikdy jsme neměli nejmenší problém si pronajmout byt, ani v centru Londýna. Příběh výše, jak si český IT profesionál nedokázal pronajmout byt jako východoevropan, mi přijde s prominutím úplně na hlavu, a nevěřím, že uživatelka dala všechny informace… Mimochodem, nikdy jsme neměli reference. Tento rok jsme si koupili dům. Abych byla upřímná, nechápu, proč by pronájem bytu měl být nereálný. V Londýně i UK žijí lidé všeho druhu, a někde bydlet musí.

Dala jsem veskere info, jen nevim, jake presne meli pozadavky. Nakonec spolubydlili.

Pokud mas VS a chces nekam vycestovat, nech se zamestnat na kvalifikovane misto do Homecreditu a pak vyslat nekam do Asie. Mam takhle 2 kamarady v Asii pres Homecredit, dostali firemni byt/dum, velmi dobry plat a nemusi nekde pinglovat. Vydelavaji tam tolik + karierni postup, ze pak pro ne nejaky Londyn nebude problem, pokud budou chtit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >