Je reálné sloučit dva zákroky v narkóze?

11366
2.2.16 19:52

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 20:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19215
2.2.16 19:57

Bude oboji resit chirurg? Jestli to jedno bude resit ortoped a druhe urolog, tak to moc nadejne nevidim. V ramci jednoho oddeleni by to mozna domluvit slo, jinak o tom spis pochybuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
2.2.16 19:57

@Taciras ano, lze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
2.2.16 19:58

Mně na Bulovce udělali taky dva zákroky v jedné narkóze - ofiko jsem tam byla kvůli krku a rovnou mi vzali útvar na paži. Musela jsem ale mít přímo na to odkazující papít z kožního taky z Bulovky, kde jsem řešila tu paži, že souhlasí s tím, aby se to provedlo. Ale nevím, jak u dětí :think: Chce to zeptat se přímo lékaře, který chlapce ošetřuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
2.2.16 20:06

Většinou se 2 zákroky nedělají, tím spíš u dětí. Ale záleží na Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
2.2.16 20:09

Příspěvek upraven 10.09.19 v 20:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
2.2.16 20:10

Příspěvek upraven 10.09.19 v 20:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.16 20:12
@Taciras píše:
S palečkem nás poslali nejprv na chirurgii s tím, že vyloučí úraz, starou zlomeninu a podobně (projevuje se to tak, že ho má pokroucený), tam ho prohlídli, řekli měsíc masírovat a pokud nepomůže, tak na ortopedii. Na ortopedii prohlídli, konstatovali skákavý prst, řekli 3 měsíce masírovat a pokud nepomůže doporučují operaci. Nechce se mi takovýho drobka dávat pod kudlu, tak jsem se ujišťovala, že to není akutní a případná operace nespěchá, nicméně, pokud by šel teď stejně, tak ať to má za sebou. Druhé by operoval chirurg. Nevím, zda může chirurg řešit i ten paleček :nevim:.Teď mě napadá, zda mu nenechat vyndat rovnou i slepák :lol: (vtip)

Ještě obojí mandle a vše, co vyjmout lze.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.16 20:12
@Taciras píše:
S palečkem nás poslali nejprv na chirurgii s tím, že vyloučí úraz, starou zlomeninu a podobně (projevuje se to tak, že ho má pokroucený), tam ho prohlídli, řekli měsíc masírovat a pokud nepomůže, tak na ortopedii. Na ortopedii prohlídli, konstatovali skákavý prst, řekli 3 měsíce masírovat a pokud nepomůže doporučují operaci. Nechce se mi takovýho drobka dávat pod kudlu, tak jsem se ujišťovala, že to není akutní a případná operace nespěchá, nicméně, pokud by šel teď stejně, tak ať to má za sebou. Druhé by operoval chirurg. Nevím, zda může chirurg řešit i ten paleček :nevim:.Teď mě napadá, zda mu nenechat vyndat rovnou i slepák :lol: (vtip)

Ještě obojí mandle a vše, co vyjmout lze.

• Nahlásit
  • Citovat
19215
2.2.16 20:16
@Taciras píše:
@Poisson28 Děkuji :palec:

A mne nepodekujes? :nevim:
Pokud bude jedno delat ortoped a druhe chirurg, tam bych s tim spis nepocitala - ale zeptat se muzes. Vyndat kozni uvar pro chirurga jiste neni zadny problem, ovsem opravovat slachu uz by mel aspon traumatolog - ktery se zas asi nepozene do urologicke zalezitosti. Navic jedno je asepticka zalezitost, druhe asi ne…i kdyz je to oboji banalita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22281
2.2.16 20:16
@klafina123 píše:
Většinou se 2 zákroky nedělají, tím spíš u dětí. Ale záleží na Dr.

Dceři (4 roky) při jedné narkóze trhali zub a dávali do uší trubičky. Lékaři se domluvili i mimo své obory. Takže to zřejmě domluvit lze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
2.2.16 20:18

@hanka.br. jasně…je to na Dr. Synovi zase stahovali varlátka a najednou to neudělali. každý rok jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19215
2.2.16 20:18
@hanka.br. píše:
Dceři (4 roky) při jedné narkóze trhali zub a dávali do uší trubičky. Lékaři se domluvili i mimo své obory. Takže to zřejmě domluvit lze.

Ja bych tohle ocekavala spis v male nemocnice, na Bulovce by to mohlo byt i logisticky narocne. Ale jak rikam, zeptej se.
Jako lekari ruznych oboru spolupracuji bezne i pri operacich, o to nejde, ale spis je to pri narocnych operacich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
2.2.16 20:19

@Taciras Pokud je to každé jiná specializace, tak to těžko udělají, každá specializace má vlastní vybavení operačního sálu.
Navíc co vím, tak doktoři speciálně u dětí preferují dvě kratší narkózy místo jedné delší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
2.2.16 20:21

@Taciras no asi bych tu situaci řešila na chirurgii otcovi upravovali předkožku a prodělal operaci křečových žil vše při jedné narkoze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama