Je porod v 37tt rizikový?

Anonymní
10.11.20 07:09

Je rizikový porod 37tt?

Ahoj, jak moc je prosím rizikový porod ve 37tt? :? Vcera jsem byla na kontrole, a dle doktora už má malá hodně nízko hlavičku, tlačí mi na čípek který už je dle něco moc nevydrží.. Prý ať tam ještě chvilku zustane.. Já měla včera celý den ukrutnout bolest v krizi která mi šla až do nohy… Dnes ráno mě tvrdne břicho i když sedim, cítím tlak v podbřišku, a mám pocit že to bude fakt brzo… Ráda bych samozřejmě aspoň ten týden ještě vydržela… Rozdíl zde někdo takhle brzo? Jak dlouho jste museli v porodnici zůstat? Dekuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
234
10.11.20 07:17

To asi nejde uplne jednoznacne rict.
Dcera je narozena 36+3 a treti den jsme sly domu. Ale znam i pripady, kdy byly problemy s dychanim u miminka, nebo s termoregulaci.
Radsi jeste at tam je tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
10.11.20 07:22
@Anonymní píše:
Ahoj, jak moc je prosím rizikový porod ve 37tt? :? Vcera jsem byla na kontrole, a dle doktora už má malá hodně nízko hlavičku, tlačí mi na čípek který už je dle něco moc nevydrží.. Prý ať tam ještě chvilku zustane.. Já měla včera celý den ukrutnout bolest v krizi která mi šla až do nohy… Dnes ráno mě tvrdne břicho i když sedim, cítím tlak v podbřišku, a mám pocit že to bude fakt brzo… Ráda bych samozřejmě aspoň ten týden ještě vydržela… Rozdíl zde někdo takhle brzo? Jak dlouho jste museli v porodnici zůstat? Dekuju.

Ahoj, moje sestra porodila obě děti v týdnu 36+5, tedy neukončeném 37., holčička už ale od 35. týdne nepřibývala a měla špatné průtoky placentou, neměla ani 2 kg, v porodnici byly trošku déle. Až na sníženou imunitu je jinak šikovná, krásná, chytrá. Chlapeček bez obtíží s placentou, narodil se v 37. týdnu skoro 3kg a je zdravý.
Od 37. jsou děti už donošené, jen jsou drobnější, mají méně tuku, určitě to bude dobré. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
10.11.20 07:24

Ahoj, rodila jsem 36+3. Malá byla v pořádku, třetí den jsme šly domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
10.11.20 07:33

Taky si myslím že se nemusíte bát. 37tt už je krásný. Samozřejmě se může něco pokazit ale to i v 39tt. Jestli nemá nějaký malý váhový odhad tak si myslím že bude vše v pořádku. My jsme rodily v 31tt a také jsme vše zvládly. Držím palce určitě to dobře dopadne a třeba tam ještě chvilku vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
10.11.20 07:40

@Luciziza to zas nemusí být pravda, že jsou drobnější a mají méně tuku :-D. Syn se narodil 35+6 s 4050g :-D. Jen ho na 3 hoďky dali do inkubátoru, protože mu byla zima :-D. Pustili nás normálně za 3 dny.
Dcerka se narodila 37+4 s 3750g. Bez problémů. No jo, rodím samé velké děti :-D.

Zakladatelko, neboj, dítě je už je „hotové“. Vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
10.11.20 07:42
@Obeli píše:
@Luciziza to zas nemusí být pravda, že jsou drobnější a mají méně tuku :-D. Syn se narodil 35+6 s 4050g :-D. Jen ho na 3 hoďky dali do inkubátoru, protože mu byla zima :-D. Pustili nás normálně za 3 dny.
Dcerka se narodila 37+4 s 3750g. Bez problémů. No jo, rodím samé velké děti :-D.Zakladatelko, neboj, dítě je už je „hotové“. Vše dobře dopadne.
:D :palec: Zkrátka u Vás dozrávají dříve :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 07:47
@anonymmyska píše:
Taky si myslím že se nemusíte bát. 37tt už je krásný. Samozřejmě se může něco pokazit ale to i v 39tt. Jestli nemá nějaký malý váhový odhad tak si myslím že bude vše v pořádku. My jsme rodily v 31tt a také jsme vše zvládly. Držím palce určitě to dobře dopadne a třeba tam ještě chvilku vydrží.

Váhový odhad vůbec nevím… Ve 32tt měla 1750g. První dcera se narodila na zacatku 39tt a měla necelé 3 kg.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
351
10.11.20 07:48
@Luciziza píše: :D :palec: Zkrátka u Vás dozrávají dříve :D

Ano, jen si říkám, kolik by vážil, kdyby se narodil v termínu, to bychom byli asi všude v novinách :lol:, i v zahraničí :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8106
10.11.20 07:58
@Anonymní píše:

Vše je vyvinuté, max. jen aby nabrala trošku toho tuku ale to se vše dá i v inkecu :) nicméně, pokud se neotviras což by podle mě poznala, čípek není vysloveně krátký..tak bych se nebála :) důležité je, že po 36tt se považuje dítko za donosene a vše má vyvinuté..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
10.11.20 08:00

37+0 problémy s dýcháním- cpap, kyslíková podpora 7 dní. Dle doktorů nesouviselo s týdnem těhotenství - potíže s adaptací mají někdy i donosene mimina. Na jip byly tři mimina narozena v rozmezí 35 - 37tt a každé mělo jiné problémy. Na oddělení pak v průběhu naší hospitalizace další 2 deti ve 37tt bez problémů. Domů jsme šly po 10 dnech.
Obecně je 37tt v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19712
10.11.20 08:01

Neni, dite je uz (vicemene) donosene. Ja rodila loni ve 37tt, syn uplne v pohode, nemel teda ani 3 kila, ale rychle to dohnal, dokonce nas pouštěli z porodnice o den driv, jak byl sikovny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
10.11.20 08:04

Syn je narozený 36+4 jen ho na par hodin soupli do inkubátoru a za tři dny jsme šli domu. Byl teda drobnější 2,7 a 47cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17534
10.11.20 08:19

To se takhle nedá říct. Některé děti jsou v pohodě, jiné ne. Ale kolikrát to ani nesouvisí s týdnem.. Ono si stejně dítě vybere. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
10.11.20 08:25
@Anonymní píše:

Hlavne se nestresuj a v ramci moznosti se setri. Pribuzna od 34+5 chodila na 2 prsty otevrena, mala ji nalehala na cipek, sec mohla. Ona sotva lezla, bolestive poslicky temer porad, brala dost magnezia, maly vahovy odhad, takze na porod to jeste nebylo. Bylo ji teda receno, ze to muze prijit kdykoli…no a nakonec rodila 40+3 a mela mimco s vahou 3 kg. Jen to proste bylo neprijemny a bolestivejsi ke konci, ale hodne odpocivala a zvladla to hezky :) tak se drz a neboj, kdyby to prislo, miminko uz by melo byt v pohode :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama