Je rozdíl mezi kastrací obyčejné kočky a kočky s původem?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chiquittas
Kecalka 174 příspěvků 07.02.17 12:21
Je rozdíl mezi kastraci obyčejné kočky a kočky s původem?

Ahoj holky. Měla bych tady dotaz pro chovatelky čičin. Máme doma 8m kocourka Birmy posvátné. Poslední dva týdny nám celé dny vyřvává, jak soukromá domácí sirénka. Kocourek nám asi dospívá a patro nad námi mají dvě kočky (byť prý kastrované). Zvažujeme tedy kastraci. Chtěla jsme původně počkat třeba do té doby, než mu bude rok, ale upřímně…je to děs. Původně jsem se strachovala, co na to sousedé, ale prý nic neslyší.. Jenom ven na společnou chodbu. Další problém je ale v tom, že nás to začíná docela omezovat. Dejme tomu, že v pět večer začne a řve až do 4 do rána třeba. Nemůžete pořádně spát, nemůžete koukat na televizi, nemůžete si číst knížku…nemůžete se prostě na nic pořádně soustředit. A upřímně. Televize ho ani nemá šanci přehlušit :lol: takže kastrace.

Na co se vás chci ale zeptat. Dnes jsem volala naší veterinářce, u které mám já vedeného králíka a mamka psa. Ptala jsem se jí na cenu a všechno okolo. Paní chtěla vědět, jestli je kočka šlechtěné, nebo ne. Tak jsem řekla, že ano…že máme kočku s PP. Její odpověď byla, že mě to bude stát dvakrát tolik, než kastrace obyčejné kočky. Ptám se tedy, z jakého důvodu to tak musí být. Proč nelze použít tu samou anestezii, jako u všech ostatních koček. Nedokážu mi přesně odpovědět, nic konkrétního. Prostě jen, že u těch papírových koček používají jinou a dražší ústavní látku. Já to tedy upřímně nechápu. V čem je má kočka jiná, než kterákoliv kočka bez původu? Vaše dvě uši máme, ocas a čtyři nohy.. Stejně tak, jako jakákoliv jiná kočka na světě. Nebo jenom proto, že máme s dobrým rodem musím za diskriminaci platit přes 1000? :-D upřímně nevím, nemám s tím zkušenosti :-) měli jsme vždy pouze normální kočky. Až teď máme tohohle mazla.

Po prozkoumání internetu a obvolání pár dalších doktorů jsem na nic podobného nenarazila..na žádné důvody ani vysvětlení, proč…a že by to tak vůbec vážně mělo být. Setkal se s tím již někdo z vás?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 07.02.17 12:25

@chiquittas Tyjo to je nesmysl. To na tom chce milá veterinářka jenom vydělat. Zkus se zeptat jinde a uvidíš, že to je úplně jedno. Kastrovala jsem svoje PP kočky i pouliční nalezenou a žádný rozdíl v tom samozřejmě není.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 07.02.17 12:26

Hovadina. Žádný racionální důvod pro to není, chce tě jen natáhnout. Vyměnit ;) (veterinářku, ne kočku)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 07.02.17 12:27

Mělo by to být logicky stejně drahý, jen tím, že je s PP, chce třeba dát inhalační narkózu. Nicméně to bych dala i kočce bez PP, za mě mazlík jak mazlík :palec:

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 07.02.17 12:27

:lol: :lol: Dobrá blbost. Okamžitě bych změnila veterináře.

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 07.02.17 12:27

To netuším, můj vet kastruje za stejné peníze s PP i bez PP :nevim:

chiquittas
Kecalka 174 příspěvků 07.02.17 12:28
@Berousik píše:
@chiquittas Tyjo to je nesmysl. To na tom chce milá veterinářka jenom vydělat. Zkus se zeptat jinde a uvidíš, že to je úplně jedno. Kastrovala jsem svoje PP kočky i pouliční nalezenou a žádný rozdíl v tom samozřejmě není.
@SlečnaDahlia píše:
Hovadina. Žádný racionální důvod pro to není, chce tě jen natáhnout. Vyměnit ;) (veterinářku, ne kočku)

Přesně :palec: to samé si taky myslím :) tak děkuji za názor. Sdílíme zcela stejný :lol: hned jdu volat jinam :lol:

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 07.02.17 12:28

Tohle slyším poprvé. Paní doktorka se snaží zřejmě vydělat.
Kastrovali jsme papírovou peršanku, stejně jako kříženou britku a nebyl mezi nimi rozdíl.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 07.02.17 12:29

Já bych se konkrétně zeptala, jaká anestetika používá v případě kočky s PP a kočky bez PP. Pak bych se rozhodla podle nežádoucích účinků anestetik a své finanční situace, jestli do kočky investuji více či méně, a veterinářce bych sdělila, jakou anestezii si pro svou kočku přeji. Pokud by mi nevyhověla, hledala bych jinde, přeci jen veterinářů pro kočky a psy je. Já jsem nechávala kastrovat pouze leguánici (ze zdravotních důvodů) a tam byla použitá vůbec nejdražší a nejšetrnější anestezie na trhu (u lidí se používá pouze u novorozenců), ale to mě při množství použitého na půlkilového tvorečka fakt netrápilo.

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 07.02.17 12:30

@chiquittas A nečekej do roku. Když takto vyvádí a Ty neplánuješ připuštění, tak je to pro ni hrozný stres, opravdu se trápí. Některá kočka je víc nadržená a některá ne…já měla pouliční a to bylo peklo pro všechny, po kastraci se z ní stala spokojená kočka. Pak zase jsem kastrovala ragdollku a to jsem ji nechala před jejím prvním rokem a to jen z důvodu, že jsem to měla zanesené ve smlouvě. Jinak na ní nebylo vůbec nic znát…

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 07.02.17 12:30

@chiquittas nesmysl je fuk jestli má PP nebo ne, každopádně já jsem cca před 9lety platila za kastraci normální kočky 1200,–

chiquittas
Kecalka 174 příspěvků 07.02.17 12:35

@Berousik právě. Četla jsem o tom, že pak ta kočka trápí nejen své okolí, ale hlavně sebe :think: přesně proto jsem se rozhodla, že ho v nejbližší době nechám kastrovat. Bydlím v malém městě, takže tady mi ho vezmou hned dnes klidně :)

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 07.02.17 12:36
@zoy píše:
Já bych se konkrétně zeptala, jaká anestetika používá v případě kočky s PP a kočky bez PP. Pak bych se rozhodla podle nežádoucích účinků anestetik a své finanční situace, jestli do kočky investuji více či méně, a veterinářce bych sdělila, jakou anestezii si pro svou kočku přeji. Pokud by mi nevyhověla, hledala bych jinde, přeci jen veterinářů pro kočky a psy je. Já jsem nechávala kastrovat pouze leguánici (ze zdravotních důvodů) a tam byla použitá vůbec nejdražší a nejšetrnější anestezie na trhu (u lidí se používá pouze u novorozenců), ale to mě při množství použitého na půlkilového tvorečka fakt netrápilo.

Žádný slušný veterinář nerozlišuje kvalitu péče o zvíře podle toho, jestli má či nemá rodokmen. Může samozřejmě nabízet různou úroveň služeb (různá anestezie, různý způsob provedení zákroku, různá forma antibiotik po), ale o té má rozhodnout majitel, ne průkaz původu. Říct si jednou tolik za kastraci jen proto, že je kocour s PP, je nehoráznost. Má jen průkaz původu, ne kulky ze zlata.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 07.02.17 12:37

Tak třeba papírovým kočkám radši dává automaticky inhalační narkózu, která je sice dražší, ale bezpečnější. Možná nechce riskovat, že jí kočka s průkazem původu zůstane na stole a ona pak bude čelit žalobě na náhradu škody. Každopádně pokud není schopná vám to pořádně vysvětlit a rozdíl v ceně staví na průkazu původu, šla bych jinam.

Jinak my jsme našemu psovi vždycky na všechny zákroky nechávali dávat inhalační narkózu a nechala bych ji dát i nepapírové kočce. Je to sice dražší, ale za snížení rizika u zvířete, které mám ráda mi to stojí.

Žaňulin
Stálice 82 příspěvků 07.02.17 12:38

:D paní veterinářka má asi smysl pro humor… samozřejmě je to blbost…už bych tam nešla, takhle tě může obírat i u věcí který si jen tak neověříš.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >