Je růže nakažlivá?

22
30.11.12 20:50

je růže nakazliva?

Ahoj,
mám dilema, zítra máme jet s Matou k babi a dědovi, ale tchán ma růži. Už asi týden bere antibiotika, tak nevim jestli je ještě nakažlivej nebo ne. A myslim že na Mátu asi něco leze, trošku pokašlává, tak by mohl mít sníženou imunitu… jeli byste? Díky za odpovědi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22365
30.11.12 20:51

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
30.11.12 20:57

Za mně určitě ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tinina
30.11.12 20:59

Můj táta měl růži, když bylo malé 3 měsíce, říkali mu, že nejnebezpečnější je to pro malé děti a pak staré lidi, takže 14 dní určitě bez kontaktu, dřív se lidi i zavírali do nemocnice, i když možná spíš kvůli vysokým dávkám antibiotik. Každopádně nejezdit

• Citovat
  • Nahlásit
22
30.11.12 21:08

Tak vám děkuji, nebudem to pokouset…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
30.11.12 21:19

Není li to nutné nejela bych, ale pokud z nějakého duvodu musíte tak bych jela. Stačí když k němu nepujde a nebude osobní kontakt. ze vuduchu se nenakazí. a pokud už bere týden atb tak ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5483
30.11.12 21:35

Je to bakteriální onemocnění, takže nakažlivá je, na druhou stranu po týdenní léčbě a pokud by se vyhl přímému kontaktu s postiženou kůží, tak si myslím, že riziko přenosu je minimální až nulové, na druhou stranu, kdo by to zkoušel na prckovi, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.14 14:32

Ahoj, je to sice něco jiného, ale nechci zakládat novou diskuzi. Omouvám se za anonymitu, ale nechci být za blázna :oops:
Mám na koleni růži (je mi 29) - bolí to jak čert, mám horečky - už teda ne tolik, beru antibiotika Augmentin. Všude čtu a známí říkají, že se to rádo vrací… jak tomu předejít??? Je to fakt hnus, mám dvě malé děti a dva dny jsem naprosto nefungovala…

• Citovat
  • Nahlásit
24007
8.3.14 14:56

Tátovi se to vrátilo celkem 2× (jednou asi do roka a pak asi za 7 let), od té doby nic. Prevence podle mě není.

Příspěvek upraven 16.04.15 v 21:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8370
8.3.14 15:50

Je to infekční nemoc-tzn. při lepší imunitě je menší šance že se to vrátí.
Tzn. zdravá strava, sport, otužování, vitamíny…víc se asi udělat nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2236
8.3.14 17:30

Teta měla 3× po sobě, pak ji kožařka léčila asi 3/4 roku pendeponem (chodila na injekce a už má dva roky klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.14 17:33

Je to naprd… stravu mám si myslím v pohodě, sport nic moc, lae chodíme na bazén a do sauny… ale mám maličký děti, tak se moc nedá… tady ta zima byla blbá a navíc jsem se už víc jak 2 roky pořádně nevyspala…
Díky holky, uvidím, třeba se mi to nevrátí.

• Citovat
  • Nahlásit
1147
16.1.17 10:59

Ahoj. Je tu niekto, kto mal ružu? Nakazil sa niekto z rodiny alebo nie? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24007
17.1.17 16:43

@Deborah měl táta a nenakazil se nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
5.12.17 23:46

Erysipel Mladá

Co já vím, tak nakažlivá je, ale je to málo pravděpodobné. Záleží taky na typu, pokud je to jen červená kůže, tak méně pravděpodobné, pokud mokvající rána, tak pravděpodobnější. Je na místě zvýšená opatrnost, dodržování přísné hygieny, vlastní ručníky. Dr. mi říkala, že infekční jsem cca 2-3 dny v době tho nejsilnějšího projevu, jak už beru atd., tak prý ne, ale stejně si dává pozor. Níže můj příběh.

Je mi 30 let, v těhotenství jsem na plavání dostala plíseň do nohou a přes ni pak nejspíš Růži. Vrací se mi cca 1× za měsíc a půl, ani už nevím, pokolikáté ji teď mám, myslím po šesté či sedmé. Vždy dostanu atd., mažu Ichtoxylem, ale už se toho chci zbavit. Začne to buď zrůžověním, poté horečky a zimnice, zfialovění, po cca 3 dnech zafungují atb. a já začnu fungovat a další cca 2-3 týdny noha světlá, ale zůstává na ní světlerůžové místo. Jedno vzadu nad kotníkem, tam to začlo, druhé vepředu, kam se to pak přesunulo a odkud to teď vždy začíná. Jsem z toho dost zoufalá a dr. mě straší, že za 10 let budu imunní vůči atb. a už to asi ani nebudu muset řešit. Mám 1,5letou dcerku. Hledám tedy alternativní způsoby, jak se léčit, protože prevence u mě nefunguje. Založila jsem na fb skupinu pod názvem onemocnění: Erysipel či onemocnění Růže. Budu ráda, když se tam přidají další pacienti, sdílejme své zkušenosti s léčením, úspěšnými a neúspěšnými recepty, podpořme se. Život s růží je dost na pendrek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat