Je samozřejmostí, že chodíte s manželem všude na oslavy?

Anonymní
20.8.11 08:42

Je samozřejmostí, že chodíte s manželem všude na oslavy?

Snad omluvíte, že píši anonymně, ale švagrová sem občas nakoukne.
Ráda bych věděla, jak je to v ostatních vztazích. Opravdu je to tak, že když je nějaká rodinná oslava, tak tam manželka musí bez řečí??? Už mě pomalu zmáhá rodina mého manžela, protože slaví opravdu každý prd. Kdybych to měla přesně říci, tak do roka jsou to 4 oslavy v sále o 50 lidech a mimo to jíné domáci. Samozřejmě beru, když má tchýně narozeniny, když je svatba švagrové, třeba pohřeb, ale chodit na každé kulatiny tety mého manžela?? Podotýkám, že jeho matka má 6 sourozenců, otec 4 takže proto tolik oslav.
Příští sobotu opět mají v sále, prý jeho babička má zlatou svatbu. Už jsem mu říkala, že já asi nepujdu, protože toho máme nyní hodně - stavíme dům, jsem unavená, jezdí mi i moje rodina, kterou vidím já jednou, dvakrát do roka..
V neděli jedem k naší babičce s mojí mámou a zeptala jsem se, jestli chce jet taky,protože tam mají hody… Já se prostě ptám. Jak je to u vás?? Automaticky bez řečí je samozřejmostí, že ten druhý jde všude???Náš děda měl narozeniny a taky jsem ho hned nevolala musíš, zeptala jsem se, jestli pojede, řekl, že má moc práce a prostě jsem to brala, popřála jsem jenom s malým.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8912
20.8.11 08:49

Na rodinné oslavy jezdíme společně. Ale nemáme jich zdaleka tolik, nijak nás to neobtěžuje, s rodinou se vídáme poměrně rádi. :wink: Ale kdybych řekla, že nechci jet, tak by manžel neřekl ani popel. Příbuzní by se asi po mně ptali, ale vysvětlení, že mi není dobře by v pohodě pobrali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.11 08:54

Mě by to taky neobtěžovalo, ale opravdu je toho už moc, musím napsat, že na každou jsem šla, takže to enni, že bych nechodila, ale prostě se mi nechce, jsem unavená, máme hodně práce, já hlavně v domácnosti a bude to v sobotu, jsem ráda, za každý volný čas, abych si odpočinula.. Tam budu na sále někde nahánět malého, můj se někde zdejchne, ještě ani nemáme vyvytané čůraní, kakání, takže i toto bude problém- 2,5, začal dělat nějaké ofrky, takže narovinu nejradši bych se vymluvila.
Proto se ptám, jestli někdy zůstanete i doma, když jde o nějakou oslavu a vám se to nehodí, nebo jdete a zatnete zuby

• Nahlásit
  • Citovat
9140
20.8.11 09:10

Na oslavy manželovi rodiny někdy jdu a někdy nejdu. To samé manžel a oslavy mojí rodiny. Všichni to ale berou. Ani jeden nemusíme nic nikomu vysvětlovat či se na něco vymlouvat. Stejně to dělají i partneři našich příbuzných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
20.8.11 09:13

A už jsi manželovi řekla, že se ti nechce? Jak reagoval? Třeba se domluvíte v pohodě.

U nás pro jistotu nikdo nic neslaví (krom naší rodiny, kam se nakýbluje každý. Ostaní neslaví :roll: ), takže tento problém neřešíme. Ale manžel by to určitě pochopil, maximálně bychom se pohádali 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
20.8.11 09:21

Tak my na rodinné oslavy chodíme společně, ale u nás je to obráceně - prakticky všechny oslavy jsou od mých příbuzných :mrgreen: Manželovi to teda nevadí, naštěstí.
Já myslím, že manželovi můžeš řict, že jsi unavená a že jednou vynecháš, když to není ojedinělá akce a vídáte příbuzný často. Ať tě omluví, že ti není dobře, a je to :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
20.8.11 09:22

U nás se vše slaví podobně. Občas je to fakt děs, ale také nemáme těch oslav tolik jako vy.
Jsou prostě rodiny co se v oslavování vyžívají.
Pokud by manžel na tom trval. Tak bych mu dala malého ať si jedou. :mrgreen: Aby také pochopil čeho se bojíš.
Můj mažel tyhle oslavy nemá rád a vždy odjíždíme s tím, že za dvě hodiny pojedeme domů. Hrozně se tam totiž nudí. :nevim:
Ale k tvému dotazu. Můj muž už rodiče nemá a k tetám se přát nejezdí. Naštěstí. U mne je o horší. Já k mým rodičům musím a pokud nejede manžel tak poslouchám minimálně 14 dní kecy proč tam nepřijel. Třeba to má tvůj manžel podobně a proč je nemá rád atd.
Udělala bych to třeba tak, že pokud máš řidičák, po blahopřání bych odjela domu. Pokud to tedy není někde 100 km od vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
20.8.11 09:23

Chodíme společně. Ale zas tolik těch oslav není a mně to baví. Na tvém místě bych se asi vymlouvala :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
20.8.11 09:26

Ahoj, tak pokud je to něco většího, tak jezdíme spolu, většinou teda na Vánoce, ale pokud je to jen něco menšího, tak jezdím sama k mojí rodině, tu mám dál a k jeho vlastně jezdíme spolu i když se nic neslaví a nebo tam taky s malym sjedu aby si ho babička užila, ale k tetám a strejdům na oslavy nechodíme. Teď jsem mamce napsala jen k narozeninám zprávu a na dědových jsem byla sama, babiččiným pojedu opět sama s malym. Jinak pokud si udělá čas (je pořád v práci) tak občas se mnou jede, ale nenutím ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12197
20.8.11 09:35

Já nejezdím, když se mi nechce,tak zůstanu s klukama doma a on jede sám..Sama se ho taky ptám a nenutím,když někam nechce…
Ale teda ze začátku mi kvůli tomu dělal hrozný scény..teď už (snad :mrgreen: ) pochopil,že se mnou nehne 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
20.8.11 09:41

My chodíme společně. Určitě se to týká každých narozenin rodičů, prarodičů, tet, strýců, bratranců a sestřenic jen když se více stýkáme. Přijde mi to jako samozřejmost.
Kdybych byl jeden z nás unavený nebo nemocný nebo z nějakých vyjímečných důvodů nemohl, tak jde jen jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28507
20.8.11 09:57

Pokud je to aspoň trochu možné chodíme spolu. Když to třeba nejde, tak se omluvíme. Když jsme už manželé, tak nějak nerozlišujeme na „moje/tvoje“ příbuzenstvo. Velká rodina poskytuje člověku tak či tak spoustu výhod, kontakty beru pozitivně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
20.8.11 10:06

na oslavy s ním chodím a stejně tak i on se mnou, je fakt, že neslavíme každé svátky tety, sestřenic… jen blízké rodiny. Ale musíš taky brát, že je holt z velké rodiny. Ale na zlatou svatbu babičky bych rozhodně šla. Je to babička a ke všemu zlatá svatba. Vynechat můžeš nějakou tetu nebo sestřenici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.11 10:10

Manžel je takový, že nic neřeší, možná by nějak okecával proč ne a tak, horší je moje tchýně, ta řeší všechno a o to jde..
Minule, když byla oslava a nechala jsem ho doma s mámou, protože byl po nemoci tak tot am řešila a byla uraženám, proč jsme nevzali malého, jaáááák se na něj těšila atd. atd. ale to je jenom poza..když jsme tam , tak se baví a nevšímá si dětí :roll:
Už sem přemýšlala, že řeknu manželovi, že k babičce můžem zajet na návštěvu a dát jí dárek.
Já se spíš mám nervy z toho sálu, hromada lidí, malý se předvádí, teď tchýně a švagrová, že ho máme nechat tak, ani zakřičet nesmíme, chduček malý, teď jak jsem spala, kadí nám do kalhot i čůrá, má nějaké období, už chodil pěkně, tak nevím, jak to tam řešit, na záchod si tam nesedne, nočník bárt, to si nesedne tím tuplem, protože bude moc lidí a to si nesedne ani doma, když je návštěva, no prostě nevím :nevim: Kdyby jsme tam šli sami, tak mě to tak nevadí, ale spíš tam se porovnávají děti - moje švagrové a ještě její sestřenice, koil které sní,jak poslouchá, co má oblečené, jak se chová, atd :roll: a ještě vám tu na plnou pusu řeknou, on ještě nechodí na nočník, proboha, on ještě to, či ono, ježíš, a tváří se jakoby člověk byl hrozná matka..nemám ráda, takové předvádění děti spíš to mi vadí

• Nahlásit
  • Citovat
mmonica
20.8.11 10:19

kdyz to manzelovi nevadi,tak nevim co resis,kdyz se mi nechce nejedu a normalne to vysvetlim jako ted Ty tady nam,klidne i te tchyni,jestli to nebude chtit pochopit,jeji problem

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama