Je samozřejmostí, že svagrová zdědí výbavičku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 19:43
Je samozřejmostí, že svagrova zdědí výbavičku?

Zajímá mě Váš názor na věc. Máme 3 letého syna. Druhé dite plánujeme cca za 2 roky. Švagrová (manželova sestra) je na začátku těhotenství a nárokuje si věci, co mám po malém, které si nechávám na druhé dítě.
Jde o to, že se mi nelíbí, jak se vyjadřuje. Třeba když jsem prodávala před rokem a půl hrací decku, která mi přišla nepraktická, Švagrová se strašně divila, proc to prodávám. Možná to bude znit sobecky, ale říkala jsem si, co je ji po tom, když ještě v té době těhotenství bylo v nedohlednu (neměla stálého partnera) a navíc, když jsem si to zaplatila, proc bych to nemohla prodat.
Po synovi mam schovane téměř všechno oblečení, většinou znackove a ne levne kousky. Popravdě nevidím důvod, proc bych ji mela něco dávat, když plánujeme druhé, to mám pak vše kupovat znovu a ona to bude mít bez starosti? Ještě podotknu, že je na tom finančně dobře… nebo boty - synovi kupuji pouze superfit, což také není nejlevnější a ona je všechny chce… proc?
Mate podobnou zkušenost nebo je opravdu samozřejmostí, že se tyto věci dědí?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 24.02.17 19:47

Nedala bych. Je to tvoje a pokud plánujete druhé, řekla bych, ze to chceš pro sebe. Ona řekne, ze to vrátí, ale jaké, ze…
Upřímně neřeš s ni, co mas, co prodáváš atd, a budes mít klid.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15479 příspěvků 24.02.17 19:48

Ne, pujcuji a sama si pujcuji jen veci, ktere se pouzivanim neznici a nebo pokud uz dotycny veci pouzivat nebude. My nejsme zvykli veci prodavat, takze bud se predaji nekomu dal k pouzivani nebo vyhodi. V kazdem pripade za vsechny pujcene veci jsem vdecna a beru to jako dobrou vuli majitele, urcite ne jako jeho povinost jen kvuli pribuzenskemu vztahu.

Aotearoa
Závislačka 4606 příspěvků 24.02.17 19:49

Nechápu tohle dědění vybavicky. Moje obe segry maji ted miminka a ja cekam. Nechci od nich vubec nic. Kor, kdyz planuji dalsi dítě. Starší mi chtela vse "půjčit ", ze az budou mit druhé, zas jim to vrátím. Nechci. Koupíme si svoje. Použité nekde na bazarku za par kaček.

Ornwen
Závislačka 4537 příspěvků 24.02.17 19:49

No tak ona by ti to pak asi vratila, ne? Autaticketi urcite neni
Nam to koluje po rodine. Je mozne, ze nektere veci odnosilo uz 7 deti (asi havne ty malicke velikosti). Nechava se jen to slusne, kazdy neco doplní. Ale jde hlavne o to, jak se k tomu stavis ty. Jestli ti vadi, ze to bude nosit jine dite.

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 24.02.17 19:49

Nesnáším vychcané lidi. A taky nëvidím důvod, proč bys jí měla darovat věci, které chceš nechat pro sebe na druhé dítě. Jsem velmi velkorysá, ale v mmentě, kdy to někdo začne brát jako samozřejmost, končím…Už z principu bych nedala.max nějaké věci, které víš, že už nebudeš chtít.

terinka4444
Hvězda diskuse 67884 příspěvků 24.02.17 19:49

Já takhle dala sestřence, tedy půjčila, protože jsem plánovala druhé, no že jsem si raději nenafackovala, vrátila mi oblečky, co vůbec nebyly mé, staré seprané hadry, no později jsem zjistila, že mé značkové nové věci prodávala dál…není to samozřejmost. Já pro svou švagrovou schovala hodně věcí, ale co bylo drahé a já za to mohla stržit nemalé peníze zpět, to jsem prodala.

chelsinka1988
Kecalka 477 příspěvků 24.02.17 19:49

Na tvem místě bych ji nic nedala. I kdybys neplanovala druhý. Přijde mi, ze to bere automaticky a taky by mi to vadilo. Takže si věci po prckovi nech a toho druhyho a nebo to radši prodej. Tvá švagrová by mi lezla na nervy.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15479 příspěvků 24.02.17 19:52

Jeste bych prihledla k faktu, kolik vam pro mimco toho koupila ona. Pokud se zajimala a neco kupovala, tak bych byla mnohem ochotnejsi veci pujcit. Ale treba kocarek, autosedacku, to urcite ne, to se pouzivanim proste opotrebuje.

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 24.02.17 19:52

Určitě to není samozřejmost. Je tedy otázkou, jaké máte celkově vztahy, jak to máte doma s penězi (jako jestli se věci pro mimi platí ze společných peněz, nebo jak to doma máte) a dost možná se do toho vloží manžel nebo ještě lépe tchyně :mrgreen: Po dvou dětech už oblečení (o botách nemluvě) budou dost dodělané.
V rodině je někdy těžké se ozvat, ale jestli si chceš věci pro druhé nechat, určitě to udělej.

Takyjedna
Závislačka 4646 příspěvků 24.02.17 19:53

Tak jí to nedávej, ale buď v klidu, bez emocí jí vysvětli, že si oblečky šetříte na druhé. Nebo, když na to nemáš koule, tak se nenápadně zmiň, že chcete synovi pořídit sourozence. Kvůli takové pípovině si přece nebudete rozeštvávat rodinné vztahy, ne? Tak, jak jsi to teď napsala, tak to zní trošku žlučovitě. Neznám tě, takže to může být mimo, ale nezávidíš jí trošku, že ti teď tím svým dítětem sebere všecku slávu, která se teď soustředila na první (tvé) dítě po dlouhé době v rodině?
Já jsem si taky šetřila oblečky na druhé (jsem z šetrné rodiny, jsem to podědila :) ), a teď už mi jde z těch hadrů hlava kolem, bych to rozdala všecko, ale v rodině chtějí většinou nové, tak to cpu do konťáků.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 24.02.17 19:53

Tak, pokud chceš druhé, tak ji řekni, že si to necháváš… Půjčila bych věci na doma, srdcovky a boty bych nedala…neměla bych problém s hrackama, vaničkou, postylkou… pokud by se k nim chovala slušně…a jak se vyjadřuje? 8o

xkoup21
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 44 inzerátů 24.02.17 19:53

Tak samozrejmosti to neni ale ja svagrove par veci pujcila. Ona ma ale kluka a ja holku, takze toho moc nebylo. Druhe dite zatim neplanuju, spis schovavam pro sestru. Taky veci prodavam. Hlavne ty, ktere jsme moc nevyuzili. Kazdopadne byt tebou tak ji neco pujcim ale hezke veci bych si nechala pro druhe. Navic ani nevis, jestli to bude zase kluk.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 24.02.17 19:53

Ja i když další neplánují, věci prodávám a nechávám jen to co mi třeba přišlo hodně parádní a praktické…jako dneska je všeho všude hromada, ja se taky musela postarat sama…a to máme dobrý vztah…chovat se jak pises, nedostane ani bodycko

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 19:54

Já taky vše prodávám a na otázky proč jim to nedaruju nebo nepůjčím odpovídám, že prostě smůla, koupila jsem tak prodávám dál…
akorát to co dostanu od nich tak jim půjčím, ale rozhodně je to moje dobrá vůle žádná samozřejmost

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >