Je šance na zvýšení výživného na nezletilé děti?

110
22.2.16 13:33

je šance na zvýšení výživného na nezletilé děti?

Ahoj holky, chtěla bych se vás které už máte se zvýšením výživného zkušenost, zeptat : Jak postupovat při podání návrhu, co vše musím doložit za výdaje na děti, respektive, co vše se do těchto výdajů započítává, ošacení, kroužky, výživa, školní pomůcky, tábor atd. Otec dětí tvrdí že je v podstatě bezdomovec- není to pravda bydlí u přítelkyně ovšem já její adresu neznám a nechce mi ji sdělit, všude musím uvádět adresu jeho matky jakože bydlí u ní nebo nechápu jak to teda chce vysvětlovat jakože spí v autě? s jeho přítelkyní, berou si děti společně a to pouze jak se jim to hodí takže jednou za dva nebo tři měsíce, aby se neřeklo vzali je teď v lednu do zoo, sice mi to příjde uhozené, když v té zimě mají ze zoo prd páč, polovina zvířat tam není ale budiž, dále chtěla jsem po něp přispět na enuretický alarm pro starší dceru trpí pomočováním, bohužel nepřispěl že potřebuje nové auto, sem tam dětem něco koupí ale povětšinou je mi to v zápětí vyčteno že museli něco koupit, jako třeba kalhoty nebo boty- nemuseli dcera boty má, navíc jí dovezl boty které jsou o 3 čísla větší takže v nich nemůže chodit, Tvrdí že má minimální mzdu ale jezdí dodávkou do zahraničí číli celá EU jednou je to belgie, pak dánsko, francie atd. nevěřím že má minimální mzdu když je doma cca 2 dny v týdnu. Jaký má plat netuším, jak se jmenuje firma u které pracuje taky netuším, chci to zvýšit už kvůli tomu že nemám pro děti žádné hlídání tudíž jsem uvázána doma a pobírám hmotnou nouzi, na mladší dceru platí 2000kč a na starší 2500 a pro obě bych chtěla zvýšení dohromady o 1000kč, přez prázdniny nehrozí aby si děti vzal alespoň na týden k sobě, protože oni jedou letos k moři ještě se s tím chlubí :pocitac:, je to tak že raději si užije dovolenou než aby si děti vzal, co se týká u mě a práce je to zatím nereálné jelikož mladší dcera je teď doma do školky půjde v září, navíc jak to budu s dětma dělat o velkých prázdninách kdy není škola netuším pokud, bych pracovala když, jejich otec si je nevezme. Musím asi počkat až budou starší do té doby asi zcvoknu, chci alespoň starší dceři zaplatit nějaký kroužek který by ji bavil ale když exovi sdělím kolik by stál kroužek třeba tance nebo něčeho jiného co jí baví a že se podělíme napůl, tak odpoví že je to drahé a navrhne něco co absolutně není pro naši dceru a ještě dražší jako např. bojový sport :roll: peníze nám sotva vystačí a i kvůli tomu jak mě dopálil s tím mořem že si jede chci zvýšení jelikož místo jeho úžasného moře mohl dceři přispět na letní tábor ale to ne přece ona to nepotřebuje ona nepotřebuje mít nějaký hezký silný zážitek o prázdninách ona nepotřebuje jezdit na výlety atd i kdyby to měl být výlet jen 10km od domova aspoň tohle si myslím já že on takto uvažuje, zapoměla jsem dodat že, starší dceři bude teď v březnu 7let a v září nastupuje znova do 1. třídy po odkladu, co se týká oblečení holka má široké boky po mě bohužel, takže pro ni sehnat kalhoty aby je zapla je docela těžké a ne zrovna levné, jelikož v sekačcích na ni věci nemají a i u toho vitnamce stojí kalhoty do školy 300kč a to během týdne má dodřené kolena, aby bylo jasno tedˇchodí taky do školy, ale do nultého ročníku -do přípravky na 1.stupenˇZŠ. Zajímá mě jestli vůbec mám šanci na zvýšení když se prakticky nestará - nebere si děti pravidelně, občas zavolá jak ve škole ale mě to příjde jen jako výkřik do tmy, není schopen aspoň jednou do měsíce si děti vzít na víkend nebo když už je má tak hned druhý den ráno volá že holky zlobí a že je přiveze takže já vlastně musím sedět doma na zadku a čekat, prý ta jeho kopretina je nervní z toho že, děti zlobí a je naštvaná tak zkouší na mě že je poveze domů, starší dcera je na něm závislá a je mu jedno že tímhle jí akorát ubližuje, dokonce dětská psycholožka mu doporučila aby si našel alespoň jednou za 14 dní dvě hodiny čas aby, s ní byl, bohužel ani na tohle neslyší. myslíte že i tohle se bere v potaz při žádosti o zvýšení výživného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
22.2.16 13:47

Z minimalni mzdy by mu nevymerili 4500kc vyzivneho…

no, uprimne - pokud ma platit na 2 deti 4,5tis a skutecne je radne plati, tak bych byla rada, ze jsem rada…

ps: chapu, ze to je tezke. ale pokud nema nijaky extra oficialni prijem, tak s tim nic nenadelas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.2.16 13:55

Na těch 4500 jsme se dohodli při rozvodu a soud to jen odsouhlasil, a je zaměstnaný oficiálně na smlouvu není živnostník a rozhodne nemá na výplatu minimum což je teď nějakých 9900kč ne při jeho profesi dělá řidiče a jezdí zahraničí no a když tvrdí že je bezdomovec tak nemá náklady na bydlení. :nevim: nebo je má ale minimální když tvrdí že přespáva buď u mamky nebo v práci čili v autě ale to je pitomost a on to moc dobře ví a já to vím taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
22.2.16 14:11

Normálně podej zvýšení, při nástupu do první třídy se zvýšení doporučuje, já bych tedy počkala až s tím nástupem. Maximálně ti ho nezvednou, ale to se mi nezdá pravděpodobné, o nějakou tu stovku zvednou. dložit příjmy musí on, k tomu ho soud vyzve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
22.2.16 14:13

@gissel jinak on bude mít minimální mzdu, bude mít tu desítku zhruba, zbytek budou diety-cestovné to se platí ta den pobytu v cizině a klidně to hodí dalších 1000 eur, nicméně to jsou diety, základní mzdu klidně jako řidič může mít desítku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.2.16 14:30

No to ano ale on si neuvědomuje že ty diety, se taky započítavají nebo už to změnili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
22.2.16 14:31

Pritel platí na syna 2500 plus dárky, kolo, kopačky, finanční příspěvek do zahraničí, mlsky, finanční prostředky má ještě od babičky a ta mu platí i školní jídelnu. Přítel zaplatil dlužné výživné ve výši 36000. Jeho bývalá ho vydírá, že si ma dohledat složenky od narození. Nechal ji být, zaplatil společnou půjčku. Ten dluh vznikl z podezření, že užívá pervitin. Nicméně kontakt se synem mu zakázala i jeho babičce, která syna žádala do péče, jelikož žije s dalšími 3 dětmi druhé babičky v pokoji bytu 3+1. Přitom vlastní dům, ale to by druhá babička přišla o příspěvek na bydlení a syna má defekto nyní v péči ona. Matka bydlí neznámo kde, ale výživné si nechává posílat na adresu bytu v aukci, který byl exekuční zabaven. Na reverz se nechala propustit z léčení, na nový rok volala policie. No a to nemluvím o tom jak se vyjadřuje o mě a jak je mladý proti nám očkovaný. Bývalá se nalije a jednou za 14 dní od ní máme sprosté smsky, týden před mým porodem a na konci těhotenství. Babička přišla o vnuka, který k ní chodil jen pro peníze, ona je po operaci a ani ji nepomohl, vím, že to není jeho povinnost. Přijde mi to, že se jakoby mstí, že má rodinu, která víceméně funguje, když ona chtěla po porodu do práce najal a si chovu a pak se to po… stejně dopadl i její přítel, se kterým žila poslední dva roky. Přišlo mi fakt líto jak mladého naockovala, že za vše může on, jak se o něm vyjadřoval.
Tak pokud je to ve vašich silách, domluvte se mimosoudní cestou. Vím, že je to těžké, ale byla bych ráda, že jsem rada a že se od dětí úplně nedistancuje a že s děti otce nemají jen jako kreditní kartu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.2.16 14:54
@garden píše:
Pritel platí na syna 2500 plus dárky, kolo, kopačky, finanční příspěvek do zahraničí, mlsky, finanční prostředky má ještě od babičky a ta mu platí i školní jídelnu. Přítel zaplatil dlužné výživné ve výši 36000. Jeho bývalá ho vydírá, že si ma dohledat složenky od narození. Nechal ji být, zaplatil společnou půjčku. Ten dluh vznikl z podezření, že užívá pervitin. Nicméně kontakt se synem mu zakázala i jeho babičce, která syna žádala do péče, jelikož žije s dalšími 3 dětmi druhé babičky v pokoji bytu 3+1. Přitom vlastní dům, ale to by druhá babička přišla o příspěvek na bydlení a syna má defekto nyní v péči ona. Matka bydlí neznámo kde, ale výživné si nechává posílat na adresu bytu v aukci, který byl exekuční zabaven. Na reverz se nechala propustit z léčení, na nový rok volala policie. No a to nemluvím o tom jak se vyjadřuje o mě a jak je mladý proti nám očkovaný. Bývalá se nalije a jednou za 14 dní od ní máme sprosté smsky, týden před mým porodem a na konci těhotenství. Babička přišla o vnuka, který k ní chodil jen pro peníze, ona je po operaci a ani ji nepomohl, vím, že to není jeho povinnost. Přijde mi to, že se jakoby mstí, že má rodinu, která víceméně funguje, když ona chtěla po porodu do práce najal a si chovu a pak se to po… stejně dopadl i její přítel, se kterým žila poslední dva roky. Přišlo mi fakt líto jak mladého naockovala, že za vše může on, jak se o něm vyjadřoval.
Tak pokud je to ve vašich silách, domluvte se mimosoudní cestou. Vím, že je to těžké, ale byla bych ráda, že jsem rada a že se od dětí úplně nedistancuje a že s děti otce nemají jen jako kreditní kartu.

já nemám v úmyslu ex ždímat, ale jak píšeš o svém příteli že synovi přispívá na co může ta otec mých dětí ne když, ho požádám jestli mi přispěje na něco co dcera potřebuje a on mi na to řekne já nevím teď potřebuju nové auto které ho bude stát 50 tisic a ještě řekne že, potřebuje vydělat během 3 měsíců 70 000 tak asi těžko má k výplatě pouze 10.tis. navíc nikdy po něm nechci žádnou velkou sumu posledně co jsem ho poprosila o přispění na alarm kvuli pomočování dcery, chtěla jsem blbou 500vku protože ten alarm není zrovna levný a teď už je nepůjčují čili si ho musím pořídit na vlastní náklady nezajímá ho že dcera potřebuje efektivní léčbu tak jak jinak než si požádat soudně o navýšení. Domluva bohužel není možná kecá do toho ta jeho kopretina které je do toho kulový kolik má platit na děti jasou naše ne její a už mě to tak vytáčí že prostě chci nějak zakročit. už kvuli těm dětem protože to odnašejí nejvíce ony, vždyť jen kolik dám za prací prášek když dokola peru buď počůrané povlečení nebo oblečení protože dcera špatně udržuje moč i přez den zatím jsme ve fázi měření takže lečba bute teprv určena ale i tak mě to stojí dost a pán je k tomu laxní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
22.2.16 16:14

Tak pokud tím autem vezme děcka k lékaři :think: já z diet za dva týdny v zahraničí nasetrila 10000 před devíti lety, nevím jak dnes. To by zjistil sam, že ty deti to potřebují. Prani, prevlekani atd. Až budou starší 8o. co pak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51014
22.2.16 16:17

@gissel ty chceš aby 7 letá jela na tábor navíc když se počůrává? Jinak zvýšení zkus a uvidíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.2.16 17:14
@Markéta80 píše:
@gissel ty chceš aby 7 letá jela na tábor navíc když se počůrává? Jinak zvýšení zkus a uvidíš ;)

ano chci navíc na ten tábor můžu jet s ní, měla bych tam mít brigádu jako, pomocná síla v kuchyni a mladší dcera může jet taky a neplatím za ní nic, jen za tu starší dceru a ohledně toho, pomočování zjišťovala mi to kamarádka která tam dělá hlavní kuchařku několik let a všechny ty vedoucí zná a nebyla by jediná komu se to stane že, se počůrá a dá se to na těch 15 dní vyřešit, podáním léků na snížení produkce moči přez noc takže ohledně tábora si myslím že, vždycky se to dá nějak udělat a do léta je ještě daleko, třeba se to do toho léta zpraví jede se až na konci červece. Samozdřejmě nemusí to klapnout ale opravdu bych tam chtěla děti vzít kor když mladší dcera je zdarma jelikož jsou jí 4roky a tábor je od šesti, může tam být kvuli tomu že bych tam pracovala v kuchyni jinak ne a řekni kdy se ti něco takového naskytne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.2.16 17:23
@garden píše:
Tak pokud tím autem vezme děcka k lékaři :think: já z diet za dva týdny v zahraničí nasetrila 10000 před devíti lety, nevím jak dnes. To by zjistil sam, že ty deti to potřebují. Prani, prevlekani atd. Až budou starší 8o. co pak?
No tak že by je vzal k lékaři nehrozí, nicméně jsem zjistila od jeho matky že nemá čas na děti protože jeho přítelkyně po něm pořád něco chce, prý sotva co přijede hned musí do obchodu tam ono vyřídi a tamhleto jet koupit atd. pochopila bych kdyby byla doma sama třeba s dětma ale ona je bezdětná, pracuje, ma řidičák a auto k dispozici celý tyden, co je ex pryč a že, pracuje do 18 hod mě fakt nezajímá protože, supermarkety jsou do 22hod, mám takový pocit že to je i trochu její vina že si na děti neudělá čas, neobhajuju ho muže si za to sám že jí neumí říct ať drží klapačku že jede za dětma a ona ať si jede nakoupit sama. Ale spíše nemá zájem alespoň ne nijak valný dle mého mínění :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
22.2.16 17:25
@gissel píše:
@garden píše:
Tak pokud tím autem vezme děcka k lékaři :think: já z diet za dva týdny v zahraničí nasetrila 10000 před devíti lety, nevím jak dnes. To by zjistil sam, že ty deti to potřebují. Prani, prevlekani atd. Až budou starší 8o. co pak?No tak že by je vzal k lékaři nehrozí, nicméně jsem zjistila od jeho matky že nemá čas na děti protože jeho přítelkyně po něm pořád něco chce, prý sotva co přijede hned musí do obchodu tam ono vyřídi a tamhleto jet koupit atd. pochopila bych kdyby byla doma sama třeba s dětma ale ona je bezdětná, pracuje, ma řidičák a auto k dispozici celý tyden, co je ex pryč a že, pracuje do 18 hod mě fakt nezajímá protože, supermarkety jsou do 22hod, mám takový pocit že to je i trochu její vina že si na děti neudělá čas, neobhajuju ho muže si za to sám že jí neumí říct ať drží klapačku že jede za dětma a ona ať si jede nakoupit sama. Ale spíše nemá zájem alespoň ne nijak valný dle mého mínění :think:

jejda spojilo se mi to do kupy příspěkek od Garden a můj oprava a ´t je poznat co je čí :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
23.2.16 10:11

Já bych to taky zkusila.jako důvod bych uvedla změnu poměrů - nástup jednoho dítěte na ZŠ a druhé do MŠ a s tím spojené vyšší náklady. dále bych uvedla, že otec dětem nijak dále nepřispívá, dárky nedostávají, na dovolenou ho neberou, na kroužky nepřispěje.
navíc soud může vzít do úvahy i to, že se slušně placené práci vyhýbá a napařit mu výživné podle tabulkového platového průměru pro profesi, na kterou má kvalifikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6120
23.2.16 10:26

Děti vídá jednou za 2-3 měsíce, tak auto na cesty k lékaři asik moc neplánuje..

Mno, právě.. co bude pak? Náklady na děti s věkem stoupají..

@garden píše:
Tak pokud tím autem vezme děcka k lékaři :think: já z diet za dva týdny v zahraničí nasetrila 10000 před devíti lety, nevím jak dnes. To by zjistil sam, že ty deti to potřebují. Prani, prevlekani atd. Až budou starší 8o. co pak?

@garden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama