Je šance, že dostaneme hypotéku? Jsem těhotná, partner zaměstnaný

Anonymní
9.12.19 20:00

Je šance, že dostaneme hypotéku? Jsem těhotná, partner zaměstnaný

Dobrý den,

mám jeden dotaz… s partnerem jsme si chtěli vzít příští rok hypotéku na dům. Podařilo se mi však otěhotnět. Teď žijeme u rodičů, ale chceme své bydlení. Máme možnost ručit domem, dalším stavebním pozemkem, na kterém je další nemovitost s číslem popisným. Hotovost nestojí za reč, dali bychom dohromady tak 300 000. Můj dotaz: za předpokladu, že postavíme dům na tom stavebním pozemku co máme, jaka je šance na hypotéku, když jsem těhotná. Nebo kdyby jsme chtěli pozemek koupit a postavit na něm a dát do zástavy dům, nebo ten stavební pozemek s tím druhým domem, jaká je šance na hypotéku? Nebo kdyby jsme kupovali byt? Jde mi o to, jestli bude mít velký vliv můj stav na výši hypo. Partner má docela vysoký příjem, trvale zaměstnán, ručit máme čím, hotovost 300 000. Prosím kdo tomu rozumí, poradte mi, jsem z toho nervozní.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

17764
9.12.19 20:03

Tak bydlete v tom druhém domě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31333
9.12.19 20:09

Pokud nejste schopni současně mít našetřenu slušnou částku na krizové situace, pak je to velmi na pováženou. Zástava kam se podíváš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 20:17

Prominte, ale neptala jsem se na to, co je a není na pováženou.. ptala jsem se na možnosti, které máme při současných podmínkách. Ten druhý dům je starý, nemá ani koupelnu, nejlepší by bylo postavit na tom pozemku nový. Dají nám hypo? Respektive, stejně se vždy posuzuje jeden příjem ne? Já měla do ted krásné peníze, ale mimi je a cestě.

• Nahlásit
  • Citovat
2142
9.12.19 20:21
@Anonymní píše:
Prominte, ale neptala jsem se na to, co je a není na pováženou.. ptala jsem se na možnosti, které máme při současných podmínkách. Ten druhý dům je starý, nemá ani koupelnu, nejlepší by bylo postavit na tom pozemku nový. Dají nám hypo? Respektive, stejně se vždy posuzuje jeden příjem ne? Já měla do ted krásné peníze, ale mimi je a cestě.
:mrgreen: ani jsi nenapsala kolik, a kolik bere tvuj chlap tak co se tady vztekas… to ty se tady blbe ptas misto toho abys sla za poradcem
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 20:24

Nikdo se tady nevzteka paní, to v zadnem případě, jen hledám někoho kdo poradi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
220
9.12.19 20:31

No bez konkrétních čísel ti těžko někdo poradí, nepíšeš, kolik byste si chtěli půjčit, hodnotu nemovitostí, výši partnerova příjmu, nic. :nevim:

To chce najít kvalitního finančního poradce a připočítat to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31333
9.12.19 20:37
@Anonymní píše:
Prominte, ale neptala jsem se na to, co je a není na pováženou.. ptala jsem se na možnosti, které máme při současných podmínkách. Ten druhý dům je starý, nemá ani koupelnu, nejlepší by bylo postavit na tom pozemku nový. Dají nám hypo? Respektive, stejně se vždy posuzuje jeden příjem ne? Já měla do ted krásné peníze, ale mimi je a cestě.

tak nezakládej téma, když Ti vadí slušný polemický názor. Klidně si na sebe naložte hypotéku na " domeček", ručte vším možným okolo, hubu si nakonec rozbijete sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 20:38
@Anonymní píše:
Dobrý den,mám jeden dotaz… s partnerem jsme si chtěli vzít příští rok hypotéku na dům. Podařilo se mi však otěhotnět. Teď žijeme u rodičů, ale chceme své bydlení. Máme možnost ručit domem, dalším stavebním pozemkem, na kterém je další nemovitost s číslem popisným. Hotovost nestojí za reč, dali bychom dohromady tak 300 000. Můj dotaz: za předpokladu, že postavíme dům na tom stavebním pozemku co máme, jaka je šance na hypotéku, když jsem těhotná. Nebo kdyby jsme chtěli pozemek koupit a postavit na něm a dát do zástavy dům, nebo ten stavební pozemek s tím druhým domem, jaká je šance na hypotéku? Nebo kdyby jsme kupovali byt? Jde mi o to, jestli bude mít velký vliv můj stav na výši hypo. Partner má docela vysoký příjem, trvale zaměstnán, ručit máme čím, hotovost 300 000. Prosím kdo tomu rozumí, poradte mi, jsem z toho nervozní.

Pokud má partner vysoký plat, tak hypo dostanete i když jsi těhotná. Ale vážně bude záležet na tom kolik bere. Tvůj stav to možná trochu ovlivní tom, že budou z výši možné půjčky i výdaje na dítě, ale pokud partner fakt bere hodně a budete ochotni dát bance i nějakou tu zástavu tak si myslím nebude problém.

Příspěvek upraven 09.12.19 v 20:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31333
9.12.19 20:39
@Anonymní píše:

Dají nám hypotéku? Jak to máme vědět? Křišťálové koule a kávové sedliny sem! :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 20:39

@Novak2
Dobrý den, partner cca 30tis. cisteho, já na potenciální mateřské. Do zástavy první dům za 2000000cca, dále další stavební pozemek s domem cca 1200000. Hotovost 300 000.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.12.19 20:40

Říkali jsme si tak 3mil.az 3a půl

• Nahlásit
  • Citovat
1176
9.12.19 20:43

I kdyby jste meli neco do zastavy, tak je pro banku dulezity prijem a zda budete tedy schopni splacet. Nekde jsem cetla ze snad maji nejake “sablony” podle poctu clenu v domacnosti, kolik potrebuji na zivot-jidlo a dalsi potreby apod a kdyz se to odecte tady ty prumerne castky tak zustava nejaka suma na splatku. Ale s timhle nejlepe poradi financni poradce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 20:44

@Burj Chalifa
Dobrý den, ano vím, je to těžké. Ale nezlobte se, nic o mě nevíte. Neřeknu kdyby jsme neměli vůbec nic nasetreno a čím rucit. Mrzí mě to od vás, já nejsem hadavy typ. Jen jsem chtěla poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
31333
9.12.19 20:44
@Anonymní píše:
@Novak2
Dobrý den, partner cca 30tis. cisteho, já na potenciální mateřské. Do zástavy první dům za 2000000cca, dále další stavební pozemek s domem cca 1200000. Hotovost 300 000.

jenom 30 čistého?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama