Je šance, že dostaneme hypotéku? Jsem těhotná, partner zaměstnaný

Napsat příspěvek
Anonymní
9.12.19 21:11

Tak ptate se, jestli dosahnete…kdyz nekdo napise ze ne, tak se vam to nelibi…

My refinancovali hypo v r.2018, jeste pred tim zprisnenim podminek. Pres cmss s tim, ze manzel navysil stavajici hypoteku, abychom mohli prikoupit jeste jeden byt. Toho casu ja na rd plus tehotna s druhym ditetem. Hypoteku manzel dostal v pohode, do prijmu domacnosti se pocital i rodicak, do vyzivovanych osob ja a dcerka…jak by to bylo za soucadnych podminek netusim.
Castky: Manzel v te dobe plat cca 38tis cisteho, ja rodicak 7,1tis. Nova vyse hypoteky 1,9mil. Ruceni kupovanym bytem plus prvnim bytem. Zlinsky kraj.
Anonym kvuli financnim udajum rodiny

• Nahlásit
  • Citovat
9.12.19 21:13
@Anonymní píše:
@Burj Chalifa
Takže 300 000 vam přijde málo? V tom případě nedosáhne na hypotéku nikdo, kdo peníze nezdedil. S partnerem jsme měsíčně odkládali 20000,neznam nikoho kdo tak šetřil. Hold asi na to nemame :think: noc proti vám, ve vší účtě :) jen jswm trochu rozhozena

No já myslím, že to tak fakt je. Že musíte mít nasetreno 20% z ty částky kterou chcete půjčit. Mám pocit že už to takhle snad dělá každá banka. Kdo nic nezdedil nemá bohatý rodiče nebo nebere vysoký plat tak si toho nemůže tolik dovolit… Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8681
9.12.19 21:14
@Anonymní píše:
@Burj Chalifa
Takže 300 000 vam přijde málo? V tom případě nedosáhne na hypotéku nikdo, kdo peníze nezdedil. S partnerem jsme měsíčně odkládali 20000,neznam nikoho kdo tak šetřil. Hold asi na to nemame :think: noc proti vám, ve vší účtě :) jen jswm trochu rozhozena

A ty myslíš, že si berou hypotéku jen lidi, kteří šetří „už“ 1rok a 3měsíce? Alespoň vám to tak vychází, že máte úspory za 15 měsíců. Já šetřila to samé, ale 5 let, než jsem se do něčeho pustila.
Hypotéka prostě není nárok pro každého pracujícího, a je podle mě naprosto běžné, že člověk šetří několik let (a nemusí ani nic dědit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31428
9.12.19 21:16
@Anonymní píše:
@Burj Chalifa

fakt mi tykej, klidně. Moje odpověď zní - ano, řada lidí jaky Vy z podobných důvodů nedosáhne na hypotéku. Ta totiž není nároková. Ano, je skvělé, že umíte šetřit, ale pořád to není dost, abyste nyní dosáhli na hypotéku sumou, kterou si představujete.
Chápu Tě a to fakt bez ironie - bydlení a přijmout závazky v řadě milionů na dvacet či více let je sakra vážná věc, aby byl člověk v úplném klidu. Asi Ti tu nyní boříme sen o domku, ale věř, díváme se na to s chladnou chlavou. Není to nic proti Tobě osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
9.12.19 21:16

A mě to tak málo nepřijde. Banky ti mohou poskytnout hypo i když máš svých „jen“ 10% z hodnoty nemovitosti(prozatím mají možnost to udělat pouze v nějakém % z celého portfolia hypoték, do budoucna by to mělo být dostupnější pro mladé do 36 let s dítětem). 30 tisíc je slusne, jen je hloupé to, že půjdeš na mateřskou. Dle mě vám hypo dají ale nevím jestli bych do toho šla s třeba 40 tisíci čistého :person_shrugging: stát se může cokoli, kór s malým dítětem. Když nebudeš moct kojit UM se děsně prodraží, to samé pokud budeš muset kupovat třeba hypoalergenní… Atd atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 21:26

Když jsme chtěli hypotéku my tak partner 30 tisíc ja na mateřské a půjčili by nám 2 miliony s tím že jsme měli 500 tisíc :roll: takže jsme vycouvali a ty 3 roky počkáme :)

• Nahlásit
  • Citovat
13634
9.12.19 21:27

Teď známý zadal o hypo, čistý příjem má 30tis, je sám, rucil bytem v Praze za 4 Mega, dostal 260tisic.
A 30 tis pro živitele fakt nejsou hezké peníze… Je to průměr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31428
9.12.19 21:28
@Mia25 píše:
A mě to tak málo nepřijde. Banky ti mohou poskytnout hypo i když máš svých „jen“ 10% z hodnoty nemovitosti(prozatím mají možnost to udělat pouze v nějakém % z celého portfolia hypoték, do budoucna by to mělo být dostupnější pro mladé do 36 let s dítětem). 30 tisíc je slusne, jen je hloupé to, že půjdeš na mateřskou. Dle mě vám hypo dají ale nevím jestli bych do toho šla s třeba 40 tisíci čistého :person_shrugging: stát se může cokoli, kór s malým dítětem. Když nebudeš moct kojit UM se děsně prodraží, to samé pokud budeš muset kupovat třeba hypoalergenní… Atd atd

tak 10% je určeno pro bonitní klientelu a poskytuje se zlomku klientů. Ani 20% nedávají daždému.

https://www.banky.cz/…ky-hypoteky/

https://www.cnb.cz/…i-az-na-20-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
9.12.19 21:30

Pro me je 30 cistyho slusnej prijem, kdyz nechces hypo na tri mega.. Takhle bych do toho teda nesla. Ja si pred lety brala hypoteku,,jen'' na 640 tisic, schvalili by mi tenkrat i vic, ale na to bych si netroufla. Chce to trochu premejslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31428
9.12.19 21:33
@Lekninka91 píše:
Pro me je 30 cistyho slusnej prijem, kdyz nechces hypo na tri mega.. Takhle bych do toho teda nesla. Ja si pred lety brala hypoteku,,jen'' na 640 tisic, schvalili by mi tenkrat i vic, ale na to bych si netroufla. Chce to trochu premejslet.

bohuže není. Hypotéka + rodinné výdaje + šetření pro strýčka Příhodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
9.12.19 21:38

Hypotéku dostanete bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
9.12.19 21:38

@Burj Chalifa no ja to beru ted ze svyho pohledu a svoji situace. Ja bych se s timhle prijmem mela pro me nadprumerne :nevim: ono dost bude zalezet i na lokalite. Tady v hornim dolnim prdelakove je to pro me proste slusny. V situaci zakadatelky ale nic moc a jak uz jsem psala, v jejich situaci bych si nechala o hypotece na tri mega fakt jen zdat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 21:40

My mame hypo na 3,7M zarizenou v roce 2017, protoze to bylo jednodussi (manzel tehdy prijem v zahranici), dokladala jsem prijmy jen ja - cca 32k cistyho, ale my meli ten zaklad vice nez 20%. S tim splacenim si to ale nedokazu predstavit, to bych neutahla sama a jeste zivit navrch partnera a dite. Jinak ja mela naskudleno vlastniho pul milionu, takze 300 tisic ve dvou mi pripadne malo.

• Nahlásit
  • Citovat
799
9.12.19 21:41
@Anonymní píše:
Dobrý den,mám jeden dotaz… s partnerem jsme si chtěli vzít příští rok hypotéku na dům. Podařilo se mi však otěhotnět. Teď žijeme u rodičů, ale chceme své bydlení. Máme možnost ručit domem, dalším stavebním pozemkem, na kterém je další nemovitost s číslem popisným. Hotovost nestojí za reč, dali bychom dohromady tak 300 000. Můj dotaz: za předpokladu, že postavíme dům na tom stavebním pozemku co máme, jaka je šance na hypotéku, když jsem těhotná. Nebo kdyby jsme chtěli pozemek koupit a postavit na něm a dát do zástavy dům, nebo ten stavební pozemek s tím druhým domem, jaká je šance na hypotéku? Nebo kdyby jsme kupovali byt? Jde mi o to, jestli bude mít velký vliv můj stav na výši hypo. Partner má docela vysoký příjem, trvale zaměstnán, ručit máme čím, hotovost 300 000. Prosím kdo tomu rozumí, poradte mi, jsem z toho nervozní.

Jsou banky, které berou i výši RD jako příjem. Každá samozřejmě jinou výši. Třeba KB momentalne jen do výše 11 500 Kč a třeba Česká bere i vyšší RD. Manžel pracuje, já jsem na RD, pozemek byl nas a na hypo jsme dosáhli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
9.12.19 21:43

Najděte si dobrýho finančního poradce a začněte to řešit co nejdříve. Zástav máte dost, to je obrovský plus, u správné banky nebudete potřebovat ani těch 20%. Některé banky akceptují i rodičák jako příjem, ale je potřeba počítat, že ty a dítě budete vyživované osoby a upřímně 30tisíc není v tomhle případě extravelký příjem. Vlastních zdrojů máte taky málo, nezbude vám prakticky žádná rezerva a to je špatně. Navíc nepočítej s tím, že dům bez koupelny ti někdo vezme jako zástavu, tam bude odhad minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama