Je šance, že potratím a nebo zamlklé těhotenství?

45
27.5.16 10:28

Je sance ze potratim a nebo zamkle tehotenstvi ?

Ahoj maminky opet pisu kuli memu tehotenstvi :-(
Pred tydnem jsem byla na scanu kde mi doktor rekl ze vse je jak ma byt gestacni vacek je jak ma byt a dokonce jsem dostala fotku meho miminko a rekl mi ze mam prijit za tyden na dalsi scan.
Na scanu jsem byla vcera kdy jsem se tesila jak si opet odnesu fotecku ale bohuzel doktorka mi oznamila ze se jedna asi i neprosperujici tehotenstvi protoze miminko ani zadna srdecni akce proste nic tam nebylo.. :-( ja vazne nevim co si o tom mam myslet na dalsi scan me obednala az za 3 tydny.
Ziju v anglii a tady to. proste pry chodi tam ze kdyz je to spatny obednaji te az za 3 tydny protoze do 3 tydnu zacnes samovolne krvacet a potratis.
Celkem me dost vydesila. Vydesila me az tak moc ze ani nespim. Podle fotky co jsem ji ukazovala rikala ze to vypada na 6tt myslite si ze mam nejaky sance a nebo mam lezet v posteli a uz se smirit s potratem a jen cekat kdy zacnu krvacet??? :-( mel nekdo podobny zkusenosti? Dekuji moc :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50560
27.5.16 11:16

@Deniskaxx v 6tt je na :srdce: brzo a nic fakt neovlivníš. nezbývá než vydržet. na další ko ale bude jasno, nic neni ztraceno. Srdíčko bývá často 7-8tt ;). Chovej se jako těhotná ale jen ležet nemá význam ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
27.5.16 11:18

V 6tt tehotenstvi nemělo srdeční akci ani jedno z mých deti ;) takže bych to neviděla tak tragicky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
27.5.16 11:24

Souhlasím. V 6. týdnu jsem taky neměla srd. akci ani u jednoho prcka. Bude to dobrý, uvidíš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5163
27.5.16 11:47

@Deniskaxx Sance ze potratis nebo budes mit ZT je v prvnim trimestru vzdycky. Na takove veci ale nesmis vubec myslet, jinak se z toho zblaznis. V 6tt vetsina holek taky srdicko nemela, to Ti tu uz napsaly jine, a presto bylo vse v poradku. Mohla se Ti klidne zpozdit ovulace, a tak je proste mimco jen mladsi, nez jak vycchazi podle ms. Ostatne proto se ma chodit k doktorovi az 7-8 tt.

Jinak to „cekani“ doktoru na to, jak se vyvrbi, je naprosto v poradku. Je to vsechno na prirode, doktori to stejne v tehle fazi nemaji jak ovlivnit. Mysli pozitivne a uzivej si ten krasny pocit, ze z Tebe bude brzo maminka :hug:

Drzim palce, at za ty cca3 tydny uz srdicko je.

PS. nekteri doktori maji dost malo empatie a na tehotnou holku vyhrknou i veci, u kterych je treba jen 1 % sance, ze se opravdu stanou…ale tehotna je pak z toho zbytecne na prasky a vidi nejcernejsi scenare. Ver svemu miminku, urcite to spolu zvladnete! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
27.5.16 12:08

@Deniskaxx Ja to mela podobne a dr. me pozvala za 3tydny. Taky jsem se ptala, proc ne driv a pry by stejne nic nevidela a zbytecne me plasila, ze je neco spatne. Potratit muzes i u prosperujiciho tehu nebo se neco stane miminku. Nikdy nevis, nesmis na takove veci myslet.Ale to cekani je hrozne :(.
Potrat takhle brzy neni nijak drasticky, proste jen dostanes nenzes, vse se vycisti samo a za mesic muzes znovu otehotnet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
27.5.16 12:13

Dekuji

No moc vsem dekuji. Jsem se aspin trochu ukldnila… ja jen strasne se bojim ze je to az strasny… takovej strach a hlavne ta bezmoc protoze i kdybych ala na 1000 scanu je mi jasne ze se stane tak ci tak co se stat ma ja jen vazne doufam ze proste tam byla nejaka chyba a ze mimi tam je a je proste v pohode tyhle 3 tydny snad pro me budou nejtezsi v zivotte.. :'(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
27.5.16 12:31

Podívej, raději aby neprosperující těhotenství skončilo teď, než třeba ve druhém, třetím trimestru, nebo se ti narodilo děťátko s vážnou vývojovou vadou. Nech to na přírodě, když je vše v pořádku, budeš mamča za pár měsíců a pokud vše v pořádku není, tak se ti to o kousek prodlouží, ale určitě si své vysněné miminko jednou pochováš :hug: Ber to jako zkušenost. Mám za sebou dva potraty a teď jsem po čtvrté těhotná. Vím co prožíváš, taky se bojím. Ale za mě raději potrat, než mít vážně postižené děťátko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2844
27.5.16 12:31

@Deniskaxx
Já myslím, že ten postup je správný, také žiji v západní Evropě a tady se jde dokonce na první ultrazvcuk až v 11. týdnu! V prvním trimestru je to prostě všechno nebo nic a nikdo s tím nic neudělá a jak se občas říká - pokud je těhotenství a zárodek v pořádku, můžeš si jít odběhnout maraton a nic se nestane, ale pokud zárodek v pořádku není, tak i když budeš jen ležet s nohama nahoře a vůbec se nehýbat, tak to stejně nedopadne…A tak to má být, příroda ví, co dělá, ale pevně věřím, že ty budeš ten první případ, držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
27.5.16 13:49

@Deniskaxx Chápu tvůj strach, ale první trimestr je prostě sázka do loterie. Chovej se jako těhotná (nepij, nekuř apod, ne abys ležela teď 3 týdny jen v posteli ;-) ) dávej na sebe pozor a prostě počkej, jak dopadne další kontrola. V 6tt jsem neměla srdíčko ani u jednoho drobka, u prvního v 6+4 jen váček a srdíčko až v 7+2, teď u princezny srdíčko až v 7+4.. A je to smutné, ale stále je lepší, aby pokud je něco špatně vše odešlo teď, než abys pak trpěla třeba chvíli před porodem a nedej bože se přidala k maminkám andílků. Takže se hoď do klidu, relaxuj a počkej, třeba jen strašila, stejně to bohužel neovlivníš a nic se dělat nedá a psychika je strašně důležitá věc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
27.5.16 17:32

Stalo se mi to teď v prosinci - po dvou naprosto bezproblémových těhotenstvích totéž - prázdný váček bez plodu, ZT, revize. Je fakt, že jakmile je podezření, měla by se odebrat krev na HCG kvůli potvrzení, že těhotenství neprosperuje. Srdeční akce být ještě nemusí, ale plod a žloutkový váček by už vidět být měl. Je to o náhodě - skoro čtvrtina těhotenství skončí prý takto, často o tom ani nevíš - jen se zpozdí menstruace. Je to určitě lepší než řešit nedejbože ukončení těhotenství ve 2.trimestru kvůli vrozeným vadám. Ale držím palce, naděje umírá poslední

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama