Je šance získat děti do výhradní péče?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 22:10

Je šance získat děti do výhradní péče?

Ahoj, tenhle případ se netýká mě, ale mého bratra. Můj bratr má s bývalou manželkou 2 holky ve věku 6 a 4 roky ve střídavé péči. Bývalá manželka je spíše taková rozlitana a je pořád na jakékoliv akci. Holky nechává buď u své matky (alkoholičky) nebo jsou u mého bratra.
Tento týden má holky brácha a starší dcerka mu řekla, že to má zakázáno říkat, ale že přes víkend slavila mamka narozeniny. Slavila je s kamarádkama a svou matkou v garáži u mamky na baráku. Holkám prý byla zima, a mladší začla fňukat, že chce domů a že je unavená. Na což jí brachová bývalá manželka dala na hraní vibrátor, který dostala od své kamarádky jako narozeninový dárek. Takže zbytek oslavy čtyřleté dítě běhalo s vibrátorem v ruce. Neteř to popsala jako „velký gumový pindík“ a co si brácha tak všiml, tak pak dávala na instagram fotku všech dárků, kde byla i právě krabice s vibrátorem. Pak se prý jejich mamka sebrala s tím, že půjdou na byt k jiné kamarádce a protože holky nechtěly nechala je u své mamky doma. Jenže babička holek měla dost práce sama se sebou.. ležela pozvracena a pocurana v posteli a ona s ní nechala dvě děti. Sice je první uspala, ale kdyby se mladší v noci vzbudila tak nevím, co by s ní asi neschopná babička tak dělala. Takových příhod je víc. Před Vánoci zas ležely obě holky s kašlem, rýmou a teplotou. Jejich matka měla jako každý rok domluvený výšlap s kamarádkama 23.12 a brácha, protože to věděl ji kontaktoval s tím, že holky pohlídá a ona ani nepodepsala, tak usoudil, že to má nějak vymyšlené jinak, nebo že nepůjde vůbec. Omyl, ona šla a ještě přidala na sociální sítě fotku v 9 večer z Lysé s flaškou rumu kamarádkama a malýma holkama (byly tam teda i další děti od jejích kamarádek, ale neteře byly v tu dobu nemocné).. Samozřejmě se to po tomhle skvělém výletu zhoršilo a mladší skončila s angínou a antibiotiky.

jinak holky zanedbané nejsou, každý den prý vaří, oblečení mají čisté, prý jim čte, hraje si s nimi, věnuje se.. až na tyhle její zkraty. Takových zážitků je víc.

Jednou mi zas kamarádkama byla se svým přítelem na na vesnické akci, kde byla i brachová bývalá žena s holkama a ona tam pila a holky se pripletly k jiné rodině s dětmi, která jim Kupovala i jídlo. Tehdy to psala bráchovi, že je už pozdě večer, je zima a holky jsou jen v lehké mikince a že jejich matka pije. Brácha tehdy byl na noční, ale hned tam poslal naší mamku, která holky vyzvedla a když šla oznámit bráchové bývalé ženě, že si holky bere domů jen kývla hlavou že jo. Přijela si pro ně až další den večer.
Brácha se teda stará o holky perfektně, věnuje se jim jak jen může a chtěl by je do své péče tak, aby k matce jezdily jen co druhý víkend. Jenže prakticky nevíme jak to udělat? Všechno co víme víme od me 6ti leté neteře akorát ohledně té vesnické akce máme případné svědky. Nevíme, jestli vůbec bude někdo věřit malým dětem a ani nevím, jestli by to holky vůbec chtěly? Myslím, že svou matku mají rády a asi si úplně neuvědomují, že se nechová zrovna vzorně

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7205
13.1.22 22:19

Achjo, to je těžký… ona zlá nebude.. jen taková jako dost „free“, až moc… a k tomu ta její poblitá ožralá máti, no..
Hele, bratr šanci má, musel by zadokumentovat tyhle excesy, vše fotit, shromažďovat vše to typu vibrátor, angína, garáž, vše co je už fakt za hranou.. pak dát návrh na soud.. matka by dostala určené třeba jen víkendy 2× za měsíc.. ale ona podle mne tohle nechce a bude to válka a nebude vůbec pěkná a nejsem si jistá, zda bude v zájmu dětí :?
důkazy a svědky si samozřejmě shromažďovat můžete, ale pokud holky nejsou v ohrožení zdraví/života (dejme tomu, že až tak nejsou), tak bude soud těžký a holky budou asi muset i na pohovory (minimálně s ospodem, často i s psychologem) a věř mi, že to na dětské duši zanechává šrámy..
zatím bych jen matku varovala, že pokud bude děti ohrožovat, tak hodlám tohle udělat, dokumentovala si ty největší průšvihy a dala tomu ještě trochu času..
Myslím, že holky ji i mají rády a nemyslím, že by jim v tomto věku prospělo vidět vlastní mámu jen pár dní v měsíci.. (a to fakt nejsem genderově zatížená a vím z vlastní praxe, že kolikrát tátové jsou 10000× lepší rodiče než matky)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2310
13.1.22 22:26

Asi není co dodat, ale jestli je to pravda, tak je mi holek fakt líto. Jinak už je vše řečeno, je potřeba doložit důkazy, a snažit se nějak rozumně domluvit, pokud to bude možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 22:32

@Lucy75 zlá vyloženě není. S ní osobně jsem nikdy žáden konflikt neměla. Vždycky se snažila pomoct a byla ke mě milá, holkám se teda taky věnuje, čte jim, vaří jim. Nejsou nijak zanedbané, ani nechodí špinavé.. jen prostě dělá tyhle přešlapy. Vyjmenovala jsem jen pár věcí, je toho daleko víc, třeba s tím výšlapem, když holky byly nemocné a mladší pak skončila s angínou, přitom ji brácha psal, že si holky rád vezme, takže to byla úplná zbytečnost a blbost

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 22:32

@Lucy75 jinak děkujeme za radu :lol: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
7205
13.1.22 22:40
@Anonymní píše:
@Lucy75 jinak děkujeme za radu :lol: :palec:

jj, já si to přesně myslím..
vídám v praxi více hraniční případy, tenhle je ještě jakoby „OK“ ona je určitě miluje a stará se, ony ji taky, navíc jsou maličké a jsou to HOLKY..
u mého bráchy třeba psycholog řekl, že v 11 doporučuje tátovu péči (chtěli to oni dva oba), ale šlo právě i o věk a pohlaví a jejich společné preference..
věř tomu, že ani těm holkám by vůbec v jejich věku neprospělo se takhle šíleně rozhodovat a nechat se vyšetřovat a vyslýchat ospodem :(

fakt ne.. jen jí dejte jasně najevo, že to se svým životním stylem opravdu přehání a že je otec odhodlán v případě ohrožení dětí okamžitě podat návrh na svěření do výchovy.. opravdu to udělejte.. pokud je normální, tak ji to stopne a bude si dávat trochu větší pozor.. (pokud ovšem bratr není sketa a nechce na ty „přešlapy“ čekat… což nikdy nelze vyloučit a taky se to stává..)
hele, kdyby se o ně nestarala, nevařila, holky byly špinavé, zavšivené, tak neřeknu popel, ale zde fakt (jezdím k takovým lidem, tak mi prosím věř) bych jí jen pohrozila a snažila se o smír a péči fifty-fifty.. myslím to ne s ohledem na matku či otce, Ale kvůli těm holkám :kytka: :mavam:

PS : ještě mne napadá - osobně bych měla strach o své děti, kdyby o ně měla pečovat alkoholička (babička), tam je opravdu vážné nebezpečí úrazu, újmy dítěte ve všech slova smyslu.. takže tam bych matce dětí napsala, že pokud neomezí styk s babičkou jen pod dozorem jiné osoby či na velmi krátkou dobu (př. cukrárna, zmrzka a zpět), tak tam bych fakt zvažovala podat na soud návrh na zákaz styku dítěte s ohrožující osobou.. Je to smutné, ale měla by se jít léčit, pomohlo by to jí.. takže tohle ať bratr zváží.. kdyby mé dcery měly tento věk a měla bych je dát alkoholické babičce, tak bych je prostě na noc nedala a může se babka soudit. Musí se léčit. Takže tam ano, tam konat můžete, nechte si to sepsat od právníka a nejdřív ať to brácha zkusí domluvou.. že má logicky o své děti strach. Aby taky ne. Když se sama zech-čí a zeblije, jak chce pečovat o vnoučata..

Příspěvek upraven 13.01.22 v 22:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11741
13.1.22 22:44

Já si myslím, že by to neprospělo vůbec nikomu. Trošku mi to připadá, že je to ženská, která se ráda baví neví, kdy přestat a když je v ráži, jedná nezodpovědně vůči dětem. Na druhou stranu je to máma, stará se a děti se mají dobře. S tím výšlapem nemůžeš vědět, jak to bylo, možná se děti těšily a k tátovi vůbec nechtěly a ona se nechala zlomit. Možná bych s ní promluvila jako ženská, jak to na okolí působí a co od holek víš a domluvila jí, že když takovou akci bude plánovat, ať svěří holky tátovi. Pokud se do toho nechceš plést, musel by to tak řešit on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5986
13.1.22 23:02

Mně na tom přijde špatné to hlídání od opilé babičky. To bych důrazně řekla, že si nepřeju, resp. případně bych toto řešila soudně. Ten zbytek zní, že je celkem dobrá máma a občas se chová trochu nezodpovědně, ale ne nebezpečně. S tím výšlapem, asi to vyhodnotila jinak, než otec - my máme s mužem také různé názory na to, kdy už dítě je nemocné a kdy ještě ne. Ten zbytek (že se děti přidaly k jiné rodině s dětmi, že byli někde do večera) mi nepřijde jako žádná tragédie. Pokud je pak tedy např. nevozí někam autem nebo nemá 3 promile.

Myslím, že soud o děti s matkou, která je má evidentně ráda a jinak se o ně stará, by asi nebyl pro holky dobrým krokem, vlastně asi pro nikoho.

Zkusila bych zamezit tomu hlídání opilou babičkou, to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36222
13.1.22 23:24
@Anonymní píše:
Ahoj, tenhle případ se netýká mě, ale mého bratra. Můj bratr má s bývalou manželkou 2 holky ve věku 6 a 4 roky ve střídavé péči. Bývalá manželka je spíše taková rozlitana a je pořád na jakékoliv akci. Holky nechává buď u své matky (alkoholičky) nebo jsou u mého bratra.
Tento týden má holky brácha a starší dcerka mu řekla, že to má zakázáno říkat, ale že přes víkend slavila mamka narozeniny. Slavila je s kamarádkama a svou matkou v garáži u mamky na baráku. Holkám prý byla zima, a mladší začla fňukat, že chce domů a že je unavená. Na což jí brachová bývalá manželka dala na hraní vibrátor, který dostala od své kamarádky jako narozeninový dárek. Takže zbytek oslavy čtyřleté dítě běhalo s vibrátorem v ruce. Neteř to popsala jako „velký gumový pindík“ a co si brácha tak všiml, tak pak dávala na instagram fotku všech dárků, kde byla i právě krabice s vibrátorem. Pak se prý jejich mamka sebrala s tím, že půjdou na byt k jiné kamarádce a protože holky nechtěly nechala je u své mamky doma. Jenže babička holek měla dost práce sama se sebou.. ležela pozvracena a pocurana v posteli a ona s ní nechala dvě děti. Sice je první uspala, ale kdyby se mladší v noci vzbudila tak nevím, co by s ní asi neschopná babička tak dělala. Takových příhod je víc. Před Vánoci zas ležely obě holky s kašlem, rýmou a teplotou. Jejich matka měla jako každý rok domluvený výšlap s kamarádkama 23.12 a brácha, protože to věděl ji kontaktoval s tím, že holky pohlídá a ona ani nepodepsala, tak usoudil, že to má nějak vymyšlené jinak, nebo že nepůjde vůbec. Omyl, ona šla a ještě přidala na sociální sítě fotku v 9 večer z Lysé s flaškou rumu kamarádkama a malýma holkama (byly tam teda i další děti od jejích kamarádek, ale neteře byly v tu dobu nemocné).. Samozřejmě se to po tomhle skvělém výletu zhoršilo a mladší skončila s angínou a antibiotiky.

jinak holky zanedbané nejsou, každý den prý vaří, oblečení mají čisté, prý jim čte, hraje si s nimi, věnuje se.. až na tyhle její zkraty. Takových zážitků je víc.

Jednou mi zas kamarádkama byla se svým přítelem na na vesnické akci, kde byla i brachová bývalá žena s holkama a ona tam pila a holky se pripletly k jiné rodině s dětmi, která jim Kupovala i jídlo. Tehdy to psala bráchovi, že je už pozdě večer, je zima a holky jsou jen v lehké mikince a že jejich matka pije. Brácha tehdy byl na noční, ale hned tam poslal naší mamku, která holky vyzvedla a když šla oznámit bráchové bývalé ženě, že si holky bere domů jen kývla hlavou že jo. Přijela si pro ně až další den večer.
Brácha se teda stará o holky perfektně, věnuje se jim jak jen může a chtěl by je do své péče tak, aby k matce jezdily jen co druhý víkend. Jenže prakticky nevíme jak to udělat? Všechno co víme víme od me 6ti leté neteře akorát ohledně té vesnické akce máme případné svědky. Nevíme, jestli vůbec bude někdo věřit malým dětem a ani nevím, jestli by to holky vůbec chtěly? Myslím, že svou matku mají rády a asi si úplně neuvědomují, že se nechová zrovna vzorně

Kamaráda dělá na ODPOD a můžu ti říct, že všechno, co jim kdo řekne, „dělí deseti“.
U vibrátoru by jí pokáraly a řekli, že je to nevhodné. Výlet na Lysou Horu by neřešily vůbec, děti se prostě můžou nastydnout. Problém je hlídání opilou babičko, ale na to nemáte důkaz.

Akorát děti vystresíte, že jim „seberou maminku“, nastane koečko „výslechů“, matka se bude taky nejspíš bránit, nakydá nějakou špínu na vás, budete to řešit. Tahanice děti vzdycky poškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
14.1.22 13:41

Mě by se zase jako matce nelíbilo, že sledujete každý můj krok a smirujete mě na sociálních sítích.
Jinak výčet prohřešků není nijak závažný, aby tvůj bratr sebral exce děti. Z mého pohledu chce jen dělat problémy a vysirat. A to ještě z pozice toho „lepšího“ rodiče.
Tvůj bratr se stejně starat jako ex nebude, spravedlivě tuto starost přerozdělí mezi svou matku a tebe. Klasika :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
14.1.22 13:49

Šance, aby chlap získal děti do výlučné péče je malá.

Naopak šance, že tím děcka budou trpět, tou snahou, spory, výslechy, je velká.

Jako chlap se zkušenostmi v této oblasti radím spíš se smířit s realitou, pokud matka jinak funguje. Rozhodně neřešit výlučnou péči otce na základě hraní si s vibrátorem. To nebude pro nikoho závažné porušení rodičovské odpovědnosti.
Nicméně, snaha o rozšíření styku otce, klidně až formou střídavé péče není na zahození. Ale to by dotyčný musel chtít sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36222
14.1.22 13:51
@hipo píše: Šance, aby chlap získal děti do výlučné péče je malá.

Jako chlap se zkušenostmi v této oblasti radím spíš se smířit s realitou, pokud matka jinak funguje. Rozhodně neřešit výlučnou péči otce na základě hraní si s vibrátorem. To nebude pro nikoho závažné porušení rodičovské odpovědnosti.
Nicméně, snaha o rozšíření styku otce, klidně až formou střídavé péče není na zahození. Ale to by dotyčný musel chtít sám.

Vždyť už mají střídavou péči…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21483
14.1.22 13:56
@Anonymní píše:

Brácha se teda stará o holky perfektně, věnuje se jim jak jen může a chtěl by je do své péče tak, aby k matce jezdily jen co druhý víkend. Jenže prakticky nevíme jak to udělat? Všechno co víme víme od me 6ti leté neteře akorát ohledně té vesnické akce máme případné svědky. Nevíme, jestli vůbec bude někdo věřit malým dětem a ani nevím, jestli by to holky vůbec chtěly? Myslím, že svou matku mají rády a asi si úplně neuvědomují, že se nechová zrovna vzorně

A to by mělo být nejpodstatnější, ne? :think: jako, není to ideál, ale kde je? ten vibrátor, nad tím bych mávla rukou. Ta nemoc, kdo ví, jak to přesně bylo, nemusely být až tak nastydlé, to se může stát i v lepších rodinách…blbý je ta opilá babička, ale tam to zas máte jen zprostředkovaně od 6letého dítka :think:
A hlavní otázka -) poškodí děti víc to, že budou občas v kontaktu s babičkou, co pije, nebo to, když se jim otec pokusí vzít maminku, se kterou ony nemají problém a milují ji? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21483
14.1.22 13:57
@hipo píše: Šance, aby chlap získal děti do výlučné péče je malá.

Nicméně, snaha o rozšíření styku otce, klidně až formou střídavé péče není na zahození. Ale to by dotyčný musel chtít sám.

ale oni už střídavku mají, nebo ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 15:20

@Koblizkova1980 můj bratra se stará a není to tak, že by chtěl bývalé uškodit. Je daleko víc případů kdy se nezachovala vhodně. A na sociálních sítích ji nikdo nesmiruje, máji jeden druhého ve sledujících.
Jinak děti jsou u opilé babičky na hlídání dost často. Jednou dokonce přijela opilá babička pro mladší neteř do školky na kole. Nakonec brácha musel odejít z práce a jet pro ní sám, protože mu volaly učitelky, že malou opilé ženě nepredaji a že jeho bývalé ženě se nemůžou dovolat. Ta zrovna byla s kamarádkama, stáva se, že holky vezme i do hospody, kde trčí dlouho do noci a holky spí v sedě u stolu…A takových případů je vážně spousta. Nikdo ji nechce záměrně škodit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat