Je školka povinná?

Anonymni
9.9.07 17:26

Je školka povinná?

Dobrý den,
musí se dávat vůbec ditě do školy, nelze ho dát až do školy? Nebo školka je povinná? Děkuju za odpověď.

Karolina Vulmajnerová

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10757
9.9.07 17:50

ahoj ze zákona povinna neni, což asi vis. povinnost existuje ze strany školky přijmout tve dite předškolniho veku do místně příslušné školky (pokud nema objektivni duvody, že nemuze, třeba je přecpana ostatnima předškolnima detma).
například kdybys sve deti vyučovala doma, tak úřadum dokladuješ take jen školni roky svých deti a ne předškolni rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
10.9.07 09:02

nám bylo řečeno na místním OSSZ že nemusíš dávat své dítko do školky hned od 3 let věku dítěte, ale je povinné absolvovat předškolní rok tj. rok před vstupem do školy, ale raději mrkni do zákoníku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
10.9.07 14:55

Taky bych řekla, že rok před školou tam musí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
1.1.13 23:19

Moje dcera sice do školky už chodí rok, ale teď už 3měsíce nebyla, tak jsem si říkala, jestli by byl nějaký problém, kdyby byla předškolák (bude příští rok) a takto vynechávala.
Je školka pro předškoláky povinná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
1.1.13 23:24

V posledním ročníku před školou myslím, že ano. Jinak ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
1.1.13 23:25

@mhlavinka není, ale školka je povinná předškoláky přijmout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
1.1.13 23:26

Školka je povinna předškoláky při přijetí upřednostnit, ale není povinnost dítě do školky umístit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12262
1.1.13 23:51

Myslím že není znám jednu co měla děcka doma až do školy ale upřímně totálně to nechápu. mojí malé nejsou ještě 3 roky, já jsem doma a stejně jí do školky dávám, je šťastná, naučila se tam toho tolik, chyběli jí hrozně děcka a prostě takový ten režim, nějaké herny ani hřiště to prostě není ono, jsem velký zastánce školek takže pro mě někdo kdo nedává je fakt jako scifi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
1.1.13 23:56
@martulkasloník píše:
Myslím že není znám jednu co měla děcka doma až do školy ale upřímně totálně to nechápu. mojí malé nejsou ještě 3 roky, já jsem doma a stejně jí do školky dávám, je šťastná, naučila se tam toho tolik, chyběli jí hrozně děcka a prostě takový ten režim, nějaké herny ani hřiště to prostě není ono, jsem velký zastánce školek takže pro mě někdo kdo nedává je fakt jako scifi:-)

Nekdo si proste to sve ditko chce uzit a proto ho nechava doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12262
2.1.13 00:11
@Taminka píše:
Nekdo si proste to sve ditko chce uzit a proto ho nechava doma.

no upřímně mi to přijde jako opičí láska, nevím beru to podle sebe, taky jsemsi myslela že malou nikdy nikomu nepůjčím a s první střevní chřipkou malá šupajdila ke tchýni aby to nechytila taky. kolikrát mi je fakt zle několik dnů a musím tu s malou fungovat, nemám na ní náladu nebo čas, tak jí pak radši fakt pošlu k babičce, kde se vylítá na zahradě, zajde s dědou do aquáče atd. a přijede spokojená a mě fakt pak stačí třeba necelý den na to abych se konečně vyležela s chřipajzny! tp jen k tématu jak někdo řekne nebudu nikomu dítě půjčovat!

a školka no já malou nedávám do školky proto že se jí chci zbavit ale že jsem fakt začala zjišťovat že jí chybí kolektiv stejného věku, kolem nás byli buď mladší děcka (roční) nebo starší(6 let a více) tak jsme jí dali do školky na jednou dvakrát do týdne a úžasný, malá se ihned zlepšila v mluvení, konečně se odplínkovala, jen to že viděla ty děcka že spí bez plíny, kakají do záchodu atd.(měla s kakáním mimo plínu i s plínou na spaní velké problémy) pomohlo aby konečně pochopila to co jsem se jí snažila já ukazovat snad už půl roku. chodí naprosto spokojená, těší se, naučila se toho fakt plno, je i doma hodnější, když do školky delší čas nejde tak je protivná ukňouraná vzteklá, ve dny školky je odpoledne zlatá, ve školce krásně jí cokoli i to co by mi doma nejedla atd. nepsala bych to kdybych to neviděla na mojí malé jak školka pro ní byla naprosto ve všem pozitivum!!
nedávat prcka do školky bych brala jen pokud by dítě fakt mělo zdravotní problémy atd. ale stejně škola je povinná, to chcete dítě učit určitému režimu, kolektivu atd. až ve škole? neumím si představit mít malou doma a pak jí strčit do školy kde musí fungovat jako žáček!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
2.1.13 00:13

@mhlavinka Ne, ani pro předškoláky není školka povinná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
2.1.13 00:25

@martulkasloník me nemusis delat zadne prednasky. Myslim si, ze je to kazdeho vec, ne. Pokud matka muze zustat doma s ditetem, tak je to Jen jeji rozhodnuti. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
2.1.13 00:35

Školka není povinná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8944
2.1.13 05:54

@martulkasloník Souhlas. Nedat dítě do školky to je jen cesta k tomu vychovat toho drobka asociála. Každý dětský psycholog potvrdí že dítě se učí vycházet s ostatními a socializuje se právě ve školkovém věku a když tohle prošvihne tak nastávají během dalších let problémy. Neumí najít své místo ve skupině, neumí adekvátně reagovat v případech nějakých konfliktů, neumí si získat přátele, neumí se bránit, neumí se prosadit ve skupině - prostě outsider.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama