Je skrblík? Půjde to nějak otupit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 21:53
Je skrblík? Půjde to nějak otupit?

Trochu se stydím, takže prosím anonymně anebo smazat.

Přítel je fajn, rozumíme si, chodíme hodně po horách, cestujeme, ale… na jednu stranu všechno platí (v obchodě i nákup jídla pro mě domů), avšak na druhé straně… jsou to takové detaily. Šetří na dle mého opravdu hovadinách. Třeba - jedeme městem a dojíždíme k semaforu, on už 50 metrů před semaforem nechá auto dojet bez motoru a okamžitě vypíná. Před křižovatkou už jedeme fakt jen krokem. OK, šetří i spaliny, beru, ale kdyby takhle jezdil každý městem, tak to město neprojedeme. Když řídí on, tak se nějak držím, ale když řídím já, tak mi do toho začal kecat, že už mám dát nohu z plynu a tak. Nebo - nastupujeme do auta - úplná tma (má to vypnuté) - zase šetří. Nebo v létě nepouští klimatizaci - horko. Nebo nechává vypnutý větrák, takže se auto vevnitř zamlží. Já jezdím a mám větrání na stupeň 1 - drží to nezamlžená skla.

Prý nejí světlé pečivo, ale když mají slevu, bere i 20 rohlíků. Skoro mám dojem, že když něco kupuje, tak jen ve slevě. A to se mi smál, že když jsem s ním takhle natrefila na mrkev za 1 Kč, tak jsem koupila asi 10 kilo pro koně sestřenice a její kamarádky.

A nejvíc mě naštval v Řecku, kde jsme celou dobu mluvili o tom, že půjdeme na rybu a on pak začal, že je to moc drahé (ryba stála stovku pro jednoho) a že nepůjde. Nakonec jsem ho přemluvila, ale bylo dusno a kompletně to zkazilo večer.

Potřebuju znát váš názor - jestli jsem třeba zbytečně nabroušená a vidím velblouda (namísto komára) a jestli se to dá nějak otupit, pokud s tím máte zkušenost. Něco zkousnu, ale něco asi fakt ne.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49152 příspěvků 04.11.18 22:10

Tak záleží. asi bude mít svý libůstky, ne skrblík obecně. My se třeba taky uplně ve všem neshodnem. Já ráda ššetřím za jídlo ( ani ne tak na kvalitě, ale vářím zásadně ze základních surovin, vysloveně se mi příčí koupit polotovat- jednak drahý, druhak sajrajt), šetřim na energiích. A on mě zas točí tím, že je ochotnej kvuli 10 ečkům za dálniční známku hodinu objíždět 10 km úsek dálnice. Ale máme se rádi i tak. :lol:

Faris
Stálice 86 příspěvků 04.11.18 22:14

Ja mam doma taky setrilka. Jenze se mi celkem dari vysvetlovat, ze nekdy setri na nespravnych mistech. Ze je nekde akce v obchode - super, ale pokud toho nekoupis tunu, tak se ti to nevyplati, protoze: cas, benzin, cesta…atd.
Onehda koupil v akci maso a vsechno jsme vyhodili, protoze bylo citit. Nebo si nekoupi kvalitni parky, protoze tamty jsou levnejsi. Kdyz mu spocitam, ze za drazsi by dal o korunu vic na parku, ale fakt jsou z masa, tak se mu rozsviti:) V restauraci mu rikam: dej si, na co mas chut a co ti doma neuvarim. Takze uz mu neni lito dat 250kc za stejk, protoze na ten si proste netroufnu. A tak dal. Ale jsme spolu hooodne dlouho a stalo me to dost energie:)Posledni vec: Kartacek na zuby, pro sebe si koupi za 30 korun. Ale kdyz jsem mu volala do prace, ze synovi vylezl prvni zub, tak prisel domu s kartackem pro nej za 200:))

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11680 příspěvků 04.11.18 22:27
@Anonymní píše:

Přítel je fajn, rozumíme si, chodíme hodně po horách, cestujeme, ale… na jednu stranu všechno platí (v obchodě i nákup jídla pro mě domů), avšak na druhé straně… jsou to takové detaily. Šetří na dle mého opravdu hovadinách. Třeba - jedeme městem a dojíždíme k semaforu, on už 50 metrů před semaforem nechá auto dojet bez motoru a okamžitě vypíná. Před křižovatkou už jedeme fakt jen krokem. OK, šetří i spaliny, beru, ale kdyby takhle jezdil každý městem, tak to město neprojedeme. Když řídí on, tak se nějak držím, ale když řídím já, tak mi do toho začal kecat, že už mám dát nohu z plynu a tak. Nebo - nastupujeme do auta - úplná tma (má to vypnuté) - zase šetří. Nebo v létě nepouští klimatizaci - horko. Nebo nechává vypnutý větrák, takže se auto vevnitř zamlží. Já jezdím a mám větrání na stupeň 1 - drží to nezamlžená skla.

Prý nejí světlé pečivo, ale když mají slevu, bere i 20 rohlíků. Skoro mám dojem, že když něco kupuje, tak jen ve slevě. A to se mi smál, že když jsem s ním takhle natrefila na mrkev za 1 Kč, tak jsem koupila asi 10 kilo pro koně sestřenice a její kamarádky.

A nejvíc mě naštval v Řecku, kde jsme celou dobu mluvili o tom, že půjdeme na rybu a on pak začal, že je to moc drahé (ryba stála stovku pro jednoho) a že nepůjde. Nakonec jsem ho přemluvila, ale bylo dusno a kompletně to zkazilo večer.

Potřebuju znát váš názor - jestli jsem třeba zbytečně nabroušená a vidím velblouda (namísto komára) a jestli se to dá nějak otupit, pokud s tím máte zkušenost. Něco zkousnu, ale něco asi fakt ne.

Skrblík ne, spíš šetřílek. Mně by vadilo, že mi kecá do řízení. Kdyby nechtěl rybu platit, řeknu, že platím já. Jestli ti to teď leze na nerv, asi se to nezlepší dlouhodobým životem s ním.

TMana
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 04.11.18 22:34

Ten člověk je nemocný a šetří tam, kde to nemá smysl.

beruska9
Extra třída :D 10710 příspěvků 04.11.18 23:05

No hele, oni jsou 2 zakladni moznosti - bud se to obrousi a „sednete si“ vic, nebo se to bude jen zhorsovat…a ted si na to vsad :lol: Aspon ja to tak pozoruji u veci, kde jsme se s muzem nazorove rozchazeli. Zalezi, jak moc te to zere…muj je taky setrilek, jako obcas je to dobre, obcas me to stve, hlavne, kdyz setri halerove polozky na nesmyslech (dle meho nazoru), nebo to hranici s velkym nepohodlim (snad uz jsem ho odnaucila snizavat mi teplotu na topeni :mrgreen: )

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 04.11.18 23:31

Přijde mi to přehnané a v některých z těch situací bych se za něj už styděla. Hádka kvůli rybě za stovku… Nemohla bych si ho vazit. Jestli se to obrousí - vidíš zlepšení? Pokud od těch libůstek lehoucce opouští, dala bych mu šanci. Pokud se jich striktně drží a stojí si za svým, je to povaha a neuděláš nic

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5326 příspěvků 04.11.18 23:40

Uh, to by mi vadilo hodne, je to smesne, trapne. A to jsem vcelku sporiva osoba, ale nedat si rybu na dovolene :roll: , kdy jindy si ma clovek dat, na co ma chut …

Uživatel je onlinesirikit
Nadpozemská drbna 25904 příspěvků 05.11.18 00:42
@Anonymní píše:

Potřebuju znát váš názor - jestli jsem třeba zbytečně nabroušená a vidím velblouda (namísto komára) a jestli se to dá nějak otupit, pokud s tím máte zkušenost. Něco zkousnu, ale něco asi fakt ne.

Zagooglila jsem - a překvapeně zjistila, že ten chlap má pravdu. 8o 8o
https://www.blesk.cz/…-u-auta.html
Hlavně mu to nedavej číst, nebo Ti bude vypínat i rádio a začne Tě nutit hubnout. :roll: :think:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 43 inzerátů 05.11.18 01:06
@sirikit píše:
Zagooglila jsem - a překvapeně zjistila, že ten chlap má pravdu. 8o 8o
https://www.blesk.cz/…-u-auta.html
Hlavně mu to nedavej číst, nebo Ti bude vypínat i rádio a začne Tě nutit hubnout. :roll: :think:

Tjo, zase u vypínání motorů u aut co nemají start stop je to na novej startér každou chvilku a ještě nefunguje posilovač brzd tak to bych si před semaforem zlomila nohu než bych dobrzdila. Ale článek zajímavej.

ontar
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 05.11.18 01:13

Tak všechno plať a máš po problémech…

Uživatel je onlinesirikit
Nadpozemská drbna 25904 příspěvků 05.11.18 01:14
@Zkai píše:
Tjo, zase u vypínání motorů u aut co nemají start stop je to na novej startér každou chvilku a ještě nefunguje posilovač brzd tak to bych si před semaforem zlomila nohu než bych dobrzdila. Ale článek zajímavej.

Já se třeba už asi třetí sezónu nedonutila nechat si doplnit klimatizaci, že jako na těch pár teplejších dnů to nemá cenu. 8)
Takže pak půl roku jezdím s otevřenýma okýnkama - a teď se nedokážu rozhodnout, jestli tím sporim (nepouštím klimu) nebo rozhazuju (zhoršuji aerodynamicke vlastnosti vozidla). :think: :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63348 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 05:35

@sirikit Nekde jsem cetla clanek, ze do cca 80 km rychlosti sporis a pak uz rozhazujes…

zoidberg
Extra třída :D 11901 příspěvků 05.11.18 06:18

V kterém vesmíru stojí ryba v Řecku stovku? :think:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 43 inzerátů 05.11.18 07:08
@sirikit píše:
Já se třeba už asi třetí sezónu nedonutila nechat si doplnit klimatizaci, že jako na těch pár teplejších dnů to nemá cenu. 8)
Takže pak půl roku jezdím s otevřenýma okýnkama - a teď se nedokážu rozhodnout, jestli tím sporim (nepouštím klimu) nebo rozhazuju (zhoršuji aerodynamicke vlastnosti vozidla). :think: :think:
:mrgreen: tak to jsi stejný kolenovrt jako já, ale budiž ti ke klidu duše, že cena servisu klimy by vystačila na plnou nádrž :D
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >