Je slušnost poděkovat za přání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 08:53
Je slušnost poděkovat za přání?

Ahoj, chci se zeptat jestli je v dnešní době ještě slušnost poděkovat za přání k narozeninám či svátku vašich dětí a nebo jestli už se neděkuje? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hani28
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 18.03.19 08:55

Ano je to slusnost. Proc by se uz nemelo dekovat za prani?

ivašot.
Echt Kelišová 7530 příspěvků 18.03.19 08:56

Nějak nerozumím dotazu, beru jako samozřejmost, že za přání k svátku a narozeninám mých dětí, poděkuji. V příbuzenstvu si u těhle příležitostí voláme nebo posíláme SMSky. Automaticky odpovídám, že děkujeme. Při osobní přání samozřejmě také.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 09:03

@hani28 no pro naše příbuzné to samozřejmost není, proto se ptám jestli je to ještě dělá. Já sama automaticky děkuju.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 09:04

@ivašot. Jak jsem psala, tak u mojí švagrové tohle samozřejmé není. Napíšeme jim přání a ani neodpoví. Tak proto se ptám, zda nejsou nějaké nové mravy.

ivašot.
Echt Kelišová 7530 příspěvků 18.03.19 09:07
@Anonymní píše:
@ivašot. Jak jsem psala, tak u mojí švagrové tohle samozřejmé není. Napíšeme jim přání a ani neodpoví. Tak proto se ptám, zda nejsou nějaké nové mravy.

Tak jestli jsou tohle nové mravy, tak já se s nima rozhodně řídit nehodlám!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65674 příspěvků 18.03.19 09:15
@Anonymní píše:
@ivašot. Jak jsem psala, tak u mojí švagrové tohle samozřejmé není. Napíšeme jim přání a ani neodpoví. Tak proto se ptám, zda nejsou nějaké nové mravy.

Nojo, nekdo holt neodpovi na sms a nekdo pomlouva pribuzne na netu…

Lama Lama
Hvězda diskuse 51986 příspěvků 18.03.19 09:22
@Anonymní píše:

A todle je zas co… Je fakt třeba kvuli tomu zakládat diskuzi? Já třeba o SMS přání nestojím, nereaguji na ně, sama je nepíšu. Ani na narozenivá, svátková, ani Vánoční a PFka. Pokud někdo stojí o to mi poblahopřát, tak mi to potěší, porděkuji, je mi jedno, že je to s měsíčním zpožděním. A pokud ten čas není, tak mi zkrátka nepogratuluje, u lidí, se kterými se vídáme takto málo často ani neočekávám, že si budeme blahopřát.
Dětem mi to přijde už tuplem- co z písemného přání vzkázaného přes rodiče má?
Ještě tak beru telefonát, předat rovnou dítěteti, popřát a je to. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 09:26

@Lama Lama no kdyz to same zacala sama delat protistrana.....

Lama Lama
Hvězda diskuse 51986 příspěvků 18.03.19 09:29
@Anonymní píše:
@Lama Lama no kdyz to same zacala sama delat protistrana.....

No drobrá, tak začalo.. Prostě nepoděkovala. No a? Je to taková životní tragedie? Mě sestane děnně, že mi někdo nepoděkujie, nepozdraví, neodpoví, neomluví se… :nevim: Spíš tě švagrová žere i něčím jiným, co?

kruel
Kecalka 418 příspěvků 18.03.19 09:29

Já teda za přání děkuji, ale také nestojím o to, přát dětem přes rodiče k svátku a tak podobně. Já sama tohle nedělám a přijde mi to ujeté. Abych vyřizovala své 5 leté dceři že nějaká moje kámoška jí přeje vše nejlepší…to se mi nějak příčí. Když mě přijde takováto sms, že někdo přeje mému dítěti vše nej…odepíšu ale děcku nic neříkám. Je to trapné a sms okamžitě hážu za hlavu.
Něco jiného je rodina která přijde popřát osobně samozřejmě…Ale nedivím se, že někdo na smsky nereaguje, třeba mu to přijde stejně blbé jako mě :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 09:30
@Anonymní píše:

mam ted stejnou zkusenost u svagrové, napsala jsem ji na svatek pres fb messenger - četla to, ale odpoved zadná… a nebylo to tím, že by chtěla abych jí zavolala nebo tak …proste ignorant no, tak to tak beru… ono ani jejich ditě nás skoro nepozdraví, prý at si pockám až jak moje děti budou zdravit, že to není tak jednoduché, kdyz díte pozdravit nechce, ale zatím teda je naše dcera zdraví a jsme v tom důslední… anonym svagrová diky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 09:34

@kruel ano kdyz bydlime 600km daleko, tak k nim budu kvuli prani jezdit.

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 18.03.19 09:34

Ja sms prani neposilam a taky o ne nestojim. Kdyz chci nekomu poprat tak osobne pri setkani nebo zavolam. Svagrova mne nebo mym detem nepoprala nikdy, pochybuju ze vi, kdy narozeniny maji. Nevim proc by me to melo trapit.

kruel
Kecalka 418 příspěvků 18.03.19 09:34
@Anonymní píše:
mam ted stejnou zkusenost u svagrové, napsala jsem ji na svatek pres fb messenger - četla to, ale odpoved zadná… a nebylo to tím, že by chtěla abych jí zavolala nebo tak …proste ignorant no, tak to tak beru… ono ani jejich ditě nás skoro nepozdraví, prý at si pockám až jak moje děti budou zdravit, že to není tak jednoduché, kdyz díte pozdravit nechce, ale zatím teda je naše dcera zdraví a jsme v tom důslední… anonym svagrová diky

tak zdravení nemusí být vždy jen o důsledné výchově. Některé děti jsou introverti a uzavřenější… Rozhodně bych nad tím dítětem nestála jak diktátor s tím, že ted musí říct dobrý den jinak.....(doplní si každý)… Jen bych neházela všechny nezdravící děti do jednoho pytle, že všichni mají ignorantské rodiče ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama