Reklama

Je sobecké pořídit si dítě bez partnera?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenka1985
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 18:17
Je sobecké pořídit si dítě bez partnera?

Dobrý den.
Ráda bych se vás zeptala na názor na mou nynější situaci a na to o čem uvažuji.
Je mi 33 let a před 5 lety jsme se rozešli po 6 letém vztahu s přítelem. Od té doby aktivně hledám partnera, ale nedaří se mi. Už jsem vyzkoušela snad všechno a je to hrozné ale asi bych už nespočítala kolik mužů se kterými to neodpadlo jsem za tu dobu potkala. Přiznám se, že už mě to nebaví a už jsme z toho velmi unavená a začínám lehce propadat beznaději.
Nyní už mi brzo bude 34 let a uvažuji, že bych si pořídila dítě bez partnera. Stále zvažuji všechna pro a proti a jsem z toho docela nešťastná. Spousta lidí říká, že je to sobecké vůči budoucímu dítěti. Není sobečtější mít možnost a na svět ho vůbec nepřivést? Ale je spousta rodin, které se rozpadají a nebo nejsou vůbec funkční, nebo se muži k dětem vůbec nehlásí a pod. A mít díte neznamená, že si s ním nemohu jednou najít dobrého muže, třeba už také s dětmi…nevím.
Finanční a movité zabezpečení samozřejmě mám. To mám dobře spočítané ale stále si nejsem jistá. Když člověk dělá takové rozhodnutí sám je to velmi těžké. Ale neumím si představit, že nikdy nebudu mít děti. Vím, že spousta lidí namítne, že mám ještě čas…ale jak dlouho? Za 5 let se mi nepodařilo najít partnera, mám obavu, že další roky budou podobné…

Zajímal by mě vás názor nebo nějaké zkušenosti.

Moc děkuji.

Martina

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Everyone
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 26.03.18 18:20

Myslím, že je to to samé jako Když má žena dite s mužem, který o něj po porodu nejeví zájem, popř. Ani na něj neplatí.
Sobecké mi to nepřijde, je to tvoje svobodne rozhodnuti.
Známá chtěla také dítě s dárcem, ale dárce najít nemohla, nakonec našla partnera v 35 a za 2 roky se jim narodil maly a jsou šťastní..

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 26.03.18 18:21

Známa to takto udělala, bylo jí 34, partner žádný, nechtěla čekat. Pomohl ji kamarád, v rl není. Zvládá to v klidu

sarah1618
Kecalka 237 příspěvků 26.03.18 18:25

Šla bych do toho. Přeji vám hodně štěstí. Určitě budete skvělou maminkou :srdce:
A třeba se časem někdo najde
Ale to není tak důležité.

iiiv
Extra třída :D 10854 příspěvků 26.03.18 18:25

Z mého pohledu to sobecké je.

Záleží jak to vidíš a co si přeješ ty :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 26.03.18 18:26

Kdybych byla v tvé situaci, tak ano, měla bych dítě bez stálého partnera.

Šarlota4
Echt Kelišová 9642 příspěvků 26.03.18 18:31

Mysli, ze uz zas tolik casu nemas. Takze pokud jsi zajistena, proc ne. Osobne bych teda chtela mit podporu v rodine. Nekdy je nekdo k ruce potreba.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 26.03.18 18:40

@Lenka1985
Udělala bych to a doporučuju to i tobě. Kolik je otců, co po zjištění těhotenství partnerky vezmou kramle a už se o dítě nikdy nezajímají. Jestli máš funkční rodinu, tak to by bylo pro tebe i dítě fajn. Někdy je to potřeba, abys nebyla na všechno sama. Mám ve svém okolí tři matky, kterým už je hodně přes padesát a celý život žily jen s dítětem. Je tedy fakt, že všechny měly dceru. A zvládly to, mají s dcerami hezké vztahy a dokonce už i vnoučata. Ani jedna si nestěžovala, že by udělala špatné rozhodnutí. Z toho jedna má dítě se ženatý, co sliboval hory a doly, další dvě s chlapama, co neunesli nápor (starat se o dítě). A všechny ty ženy jsou hezké a schopné se finančně dobře zabezpečit i bez chlapa. I dcery jsou vzdělané a nikdy s nimi nebyly žádné problémy. Nevim, jak je to s klukama, co žijí samotní s matkou. :nevim:

Eule
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 26.03.18 18:45

A máš podporu v rodině? Nebo někoho v okolí kdo bude kdyžtak „po ruce“? Jsi zajištěná? Máš smlouvu na neurčito?
A co třeba si zkusit říct např.: Pokud do podzimu 2019 nepotkám chlapa, zařídím se bez něj? :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 18:45

Není to sobecké, kolikrát samotný rodič dá dítěti mnohem větší lásku, než mnohdy úplná rodina…je to věc názoru. Neuvažovala jsi třeba možnost zplodit dítě s gayem - aby teda mělo dítě možnost svého otce jednou poznat? Existuje jeden web, lesnický koutek. Je tam nespočet nejen lesbických párů, ale i gayů, můžů dárců, co nabízejí svou pomoc, často i ženy bez partnera. Osobně to také zvažuju, jsem v situaci, kdy to možná vzhledem ke zdravotní skulině v léčbě bude jediná možná chvilka a partnera nemám. Nebo na seznamce zkusit podat inzerát, že chcete rychle potomka. Kupodivu dost chlapů na to slyší. V lepším případě nějaký kamarád. Ale chce to i tak samozřejmě výběr, nechat si doložit testy, že je zdravý, taky mu dítě bude podobné, takže asi se trochu musí líbit :) Anonym, protože tu mám známé a nechci, aby tohle věděli.

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 26.03.18 18:47
@Lenka1985 píše:
Dobrý den.
Je mi 33 let a před 5 lety jsme se rozešli po 6 letém vztahu s přítelem. Od té doby aktivně hledám partnera, ale nedaří se mi. Už jsem vyzkoušela snad všechno a je to hrozné ale asi bych už nespočítala kolik mužů se kterými to neodpadlo jsem za tu dobu potkala. Přiznám se, že už mě to nebaví a už jsme z toho velmi unavená a začínám lehce propadat beznaději.
Nyní už mi brzo bude 34 let a uvažuji, že bych si pořídila dítě bez partnera. Stále zvažuji všechna pro a proti a jsem z toho docela nešťastná. Spousta lidí říká, že je to sobecké vůči budoucímu dítěti. Není sobečtější mít možnost a na svět ho vůbec nepřivést? Ale je spousta rodin, které se rozpadají a nebo nejsou vůbec funkční, nebo se muži k dětem vůbec nehlásí a pod. A mít díte neznamená, že si s ním nemohu jednou najít dobrého muže, třeba už také s dětmi…nevím.
Finanční a movité zabezpečení samozřejmě mám. To mám dobře spočítané ale stále si nejsem jistá. Když člověk dělá takové rozhodnutí sám je to velmi těžké. Ale neumím si představit, že nikdy nebudu mít děti. Vím, že spousta lidí namítne, že mám ještě čas…ale jak dlouho? Za 5 let se mi nepodařilo najít partnera, mám obavu, že další roky budou podobné…

Moc děkuji.

Martina

Ja mam muze ale on jediny kdo mi pomuze. Obcas je to silene tezke. Nevim jak to mas s rodici ale jestli Ti nepomuzou. Neradim Ti porizovat dite. Vychovu a peci zvladnes ale kdyz onemocnis nemas kdo by Ti pomohol. Zacnes chodit do prace dite do skolky musis praci prispusobit aby si dite mohla vyzvedavat kdyz bude nemocne opakovane porad vybavovat si to v praci. Zadna sranda. Poradne si to rozmysli. Jak budes fungovat. Materka zadna slava financne budes na to sama.

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 26.03.18 18:49

Ja se v 28 taky rozesla po 5ti letem vztahu. Mit dite bez partnera jsem nechtela ani kvuli sobe ani kvuli tomu diteti. Rodim ted sice pozdeji, ale ja po uplne rodine velmi touzila. Chapu, ze kazdy to ma jinak. Nicmene, jak tu bylo psano, k vychove ditete je potreba vic nez jednoho cloveka.

Zajima me, jak ziji ostatni, ale mam na vse velmi jasne nazory, mne by nejaka diskuze z meho rozhodnuti nezvyklala.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25288 příspěvků 26.03.18 18:51
@iiiv píše:
Z mého pohledu to sobecké je.Záleží jak to vidíš a co si přeješ ty :kytka:

Z meho tez…spis bych na Tvem miste prestala aktivne hledat..mozna pusobis zoufale, ze hledas chlapa za kazdou cenu a za jistym ucelem..

mehaaja
Kecalka 290 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 18:55

Není to sobecké a šla bych do toho. Pokud máš kolem sebe rodinu, která vypomůže. Já to neudělala, protože jsem žádné zázemí neměla a neměla jsem nikoho v záloze - mamka byla dlouhodobě nemocná a spíš ona potřebovala pomoc, sestra žila trvale v zahraničí, ostatní už nežili. Zůstala jsem bez dětí a je mi to líto.

Mango_Lassi
Extra třída :D 12991 příspěvků 26.03.18 18:57
@Lenka1985 píše:
Dobrý den.

Moc děkuji.

Martina

To záleží, jak moc silný mateřský pud máš.
Já bych do toho nikdy nešla, u nás ale děti chtěl chlap mnohem víc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama