Je současný stav bydlení dlouhodobě únosný?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 14:39

Je současný stav bydlení dlouhodobě únosný?

Ahoj, zajímal by mne Vás názor.

Vzhledem k tomu, že v Praze platíme nájem 20 000 za byt bez možnosti stavebních úprav tak, aby byl vhodným pro rodinu a přestěhováním do lepší dispozice bychom platili víc (ještě děti nemame), jsme se rozhodly, že nebudeme na nic čekat a půjdeme do vlastního…a vzhledem k financím a osobním preferencím chceme z Prahy. Zde je opět-lepší mít hypotéku na své, než být loutkou už tak vysokých nájmů. Dlouhodobě to už sleduji. Nejdříve jsme chtěli dům, ale nemáme moc úspor a po tom, co je k mání do 50ti km od Prahy, jsme přesedlali na variantu byt. Ale nestačím se divit. Máme rádius do 50ti km v lokalitě s občanskou vybaveností, 60 m2 a více, rozumná lokalita, tudíž ne cikánské nebo sovětské sídliště anebo sousedi komunisti, kteří si myslí, že když tam zijou oni, tak o všem musí mít přehled a vše rozhodnou. A začínám být zoufalá. Jakýkoli být, který je na solidním místě v tomto radiusu, jde většinou nasledne do dražby a jeho cena se o x procent navýší, většinou nad naše možnosti. Zbývají jenom byty, které mají podobný problém jako výše zmíněné. Začínám trochu propadat zoufalství. Pořád se o tom problému mluví, ale řešení nikde, staví akorát developeři byty za horentní částky na pozemcích, které často získali od města za pár korun. To opravdu tenhle stát chce, aby dávali mladé rodiny víc jak 50% příjmu za bydleni6, když to mají investovat do dětí, tj. do budoucích daňových poplatníků, rozestěhovávají rodiny od sebe, takže padá možnost hlídání, ztěžuje se peče o starce atd…změní se to? Já nejsem žádná komunistka, vím, že za věci se platí, ale někde přece musí být ta hranice, timhle vlastně ten stát podkopává sám sebe…

Omlouvám se, ale muselo to ven, já jsem ráda, že je teď vlastně svobodná doba, ale vím dál tím víc mám pocit, že na tu svobodu má nárok čím dál tím míň lidí…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15578
13.1.22 14:44

Tohle je bohužel situace, se kterou se budeš muset smířit. Čím dál víc bude běžné, stejně jako v západní Evropě, že vlastnictví nemovitosti je luxus, na který nedosáhnou všichni. Holt se budete muset smířit s nájemním bydlením. Nevím, co by s tím měla stát jako dělat. Toto je běžné tržní hospodářství. A opravdu neplatí, že každý má právo na vlastní baráček se zahrádkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
13.1.22 14:50

Zakladatelko výrazně se Ti uleví, přijmeš-li neveselý fakt, že můžeš mít jenom to, na co máš. Tak to prostě je.
A že v otázce bydlení bude v budoucnu lépe na to bych vůbec nespoléhala :(.
A jen tak pro zajímavost, kde žijou na jednom place komunisti, co o všem rozhodují :think:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41140
13.1.22 14:50

Buď se smířit s nájemním bydlením, nebo halt ubrat na požadavcích. Co jiného? A co má s tvými nároky společného stát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41140
13.1.22 14:51

@prokr myslím si, že to budou staré bytovky se starými lidmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
13.1.22 14:51

Nemyslím si, že se to zlepší. Nezbyde ti nic jinýho než se s tímto faktem smířit. Každý si prostě nemůže dovolit bydlet v Praze a i okolí, kde je slušná dostupnost je prostě drahý. A když nemáte moc úspor, tak není moc co řešit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6693
13.1.22 14:54

Nakonec bude zakladatelka ještě hrdou loutkou „vysokého“ nájmu, který je tak vysoký, až je nižší než splátka hypotéky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
13.1.22 14:57

Platit 20k za byt pro dva (pokud nemáte nadstandardní příjmy) je dost nesmysl. Nájmy (narozdíl od koupě) v Praze za korony dost klesly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16753
13.1.22 15:00

Stat to pos*al, no, vsechno se rozprodalo a temer neexistuji obecni byty, ktere by drzely ceny najmu dole :nevim:. Do toho prebujele uzemni a stavebni predpisy plus slavnej green deal, ktery ozebraci i ty, co jeste neco maji. A ta skvadra ve vedeni v tehle lajne pojede dal.

Zakladatelko, bydlet se da, ale trochu na pankace - mobilheim a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10986
13.1.22 15:00

Svoboda je pro ty, kdo na to mají, chudý bude platit předražené nájemné, nebo se zadluží na celý život. Co jsme si vycinkali, to máme. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10986
13.1.22 15:03
@nozu píše:
Tohle je bohužel situace, se kterou se budeš muset smířit. Čím dál víc bude běžné, stejně jako v západní Evropě, že vlastnictví nemovitosti je luxus, na který nedosáhnou všichni. Holt se budete muset smířit s nájemním bydlením. Nevím, co by s tím měla stát jako dělat. Toto je běžné tržní hospodářství. A opravdu neplatí, že každý má právo na vlastní baráček se zahrádkou…

jj, ten hnůj k nám ze západní Evropy míří mílovými kroky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23050
13.1.22 15:09

Ano, tenhle stav je dlouhodobě únosný, bude se prostě bydlet v nájmech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6606
13.1.22 15:13
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímal by mne Vás názor.

Vzhledem k tomu, že v Praze platíme nájem 20 000 za byt bez možnosti stavebních úprav tak, aby byl vhodným pro rodinu a přestěhováním do lepší dispozice bychom platili víc (ještě děti nemame), jsme se rozhodly, že nebudeme na nic čekat a půjdeme do vlastního…a vzhledem k financím a osobním preferencím chceme z Prahy. Zde je opět-lepší mít hypotéku na své, než být loutkou už tak vysokých nájmů. Dlouhodobě to už sleduji. Nejdříve jsme chtěli dům, ale nemáme moc úspor a po tom, co je k mání do 50ti km od Prahy, jsme přesedlali na variantu byt. Ale nestačím se divit. Máme rádius do 50ti km v lokalitě s občanskou vybaveností, 60 m2 a více, rozumná lokalita, tudíž ne cikánské nebo sovětské sídliště anebo sousedi komunisti, kteří si myslí, že když tam zijou oni, tak o všem musí mít přehled a vše rozhodnou. A začínám být zoufalá. Jakýkoli být, který je na solidním místě v tomto radiusu, jde většinou nasledne do dražby a jeho cena se o x procent navýší, většinou nad naše možnosti. Zbývají jenom byty, které mají podobný problém jako výše zmíněné. Začínám trochu propadat zoufalství. Pořád se o tom problému mluví, ale řešení nikde, staví akorát developeři byty za horentní částky na pozemcích, které často získali od města za pár korun. To opravdu tenhle stát chce, aby dávali mladé rodiny víc jak 50% příjmu za bydleni6, když to mají investovat do dětí, tj. do budoucích daňových poplatníků, rozestěhovávají rodiny od sebe, takže padá možnost hlídání, ztěžuje se peče o starce atd…změní se to? Já nejsem žádná komunistka, vím, že za věci se platí, ale někde přece musí být ta hranice, timhle vlastně ten stát podkopává sám sebe…

Omlouvám se, ale muselo to ven, já jsem ráda, že je teď vlastně svobodná doba, ale vím dál tím víc mám pocit, že na tu svobodu má nárok čím dál tím míň lidí…

Mkc nechápu to s těmi sousedy??? Kolik jste ochotní da za byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10986
13.1.22 15:16
@terien píše:
Ano, tenhle stav je dlouhodobě únosný, bude se prostě bydlet v nájmech.

pro toho, kdo vlastní jednu a ještě víc pro toho, kdo jich vlastní víc. :mrgreen: prostě se potřebovala vytvořit vrstva lidí, kteří budou makat jako pitomí. A budou muset brát každou práci, aby neskončili pod mostem.
Většina lidí měla svoje bydlení a ty nahoře to evidentně štvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13167
13.1.22 15:17
@drewlet píše:
jj, ten hnůj k nám ze západní Evropy míří mílovými kroky.

jakej hnůj? nájemní bydlení? já z dětství pamatuji taky nájemní bydlení v bytech a jako bonus navíc vícegenerační :nevim: na to nepotřebujeme západní Evropu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat