Je špatně, když čouhají nožičky z vajíčka?

2729
14.3.16 21:16

Je špatně když čouhají nožičky z vajíčka?

Prosím nevíte co je pravdy na tom, že prý letos vešla v platnost novela zákona o provozu na pozemních komunikacích a to taková že prý dítěti nesmějí z autosedačky-vajíčka čouhat nohy? O Hlavě to vím, ale ty nohy neměli vadit a teď jsem se doslechla toto. Víte o tom někdo něco? Prý po tom policajti teď pěkně jdou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35641
14.3.16 21:19
@Medvídě30 píše:
Prosím nevíte co je pravdy na tom, že prý letos vešla v platnost novela zákona o provozu na pozemních komunikacích a to taková že prý dítěti nesmějí z autosedačky-vajíčka čouhat nohy? O Hlavě to vím, ale ty nohy neměli vadit a teď jsem se doslechla toto. Víte o tom někdo něco? Prý po tom policajti teď pěkně jdou. :nevim:

nemohou couhat, protoze vajicko mas dorazene na operadlo a kdyz nohy couhaji, tak se pokrci a vlastne necouhaji :-)

je to blbost, necouhaj snad jen novorozenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23404
14.3.16 21:20

Tohle je blbost. Vyhlášky celkem čtu, i tu letošní jsem už kvůli pár změnám četla a tohle tam nebylo. Nohy dítěti čouhají hned, ale ty nejsou nebezpečné, je důležitá hlava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2729
14.3.16 21:22

@Pudloslava @Aspera no taky mi to právě přijde jako blbost, prý mu dával číst i štítek na autosedačce, že váhová kategorie je ok, ale že nezájem, čouhají nohy a tím pádem, už autosedačka dostatečně nechrání.. Dostal prý i pokutu za to. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.3.16 21:26
@Medvídě30 píše:
@Pudloslava @Aspera no taky mi to právě přijde jako blbost, prý mu dával číst i štítek na autosedačce, že váhová kategorie je ok, ale že nezájem, čouhají nohy a tím pádem, už autosedačka dostatečně nechrání.. Dostal prý i pokutu za to. :nevim:

to si neumím představit, co pak rodiče tedy dělají nebo mají dělat, mojemu dítěti čouhaly nožičky už v kolem půl roku, jenže to se stěží palzila, tak do jaké sedačky bych jí potom dala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
14.3.16 21:30

Z vajicka te me nikdy nohy necouhaly, mela pak sedacku vetsi… Z velkych sedacek prece detem take koukaji nohy, kam by je asi dali, ale to jsou sedacky po smeru jizdi, vajicko je proti smeru, mozna kvuli tomu to vadi?.. Popravde zastavovali me 5× s ditetem a nikdo neresil jak je sedacka kvalitni, prikurtovana, nebo v souladu se zakonem, to by je samotny jeblo (o povinne dechove zkousce ani nemluvim)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3630
14.3.16 22:02

@terinka4444 je kategorie 0-18kg, tam mohou deti, které ještě nesedí a už je jim malé vajíčko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
14.3.16 22:07
@Makronka222 píše:
Z vajicka te me nikdy nohy necouhaly, mela pak sedacku vetsi… Z velkych sedacek prece detem take koukaji nohy, kam by je asi dali, ale to jsou sedacky po smeru jizdi, vajicko je proti smeru, mozna kvuli tomu to vadi?.. Popravde zastavovali me 5× s ditetem a nikdo neresil jak je sedacka kvalitni, prikurtovana, nebo v souladu se zakonem, to by je samotny jeblo (o povinne dechove zkousce ani nemluvim)

Podle me ten, co to kontroloval, se spletl a zbytecne buzeroval. Couhat nesmi hlava, nevim, cemu by vadily couhajici nohy. To zase nekdo dela chytreho :nevim:
Detem zpravidla nohy koukaji z vejcete dost brzo, tak v cem by asi tak jezdily v mezidobi :nevim:
Je to blbost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
14.3.16 22:31

To mi přijde jako blbost - jak ten policajt viděl, že dítěti lezou ven nohy, když bylo zapřené o sedadlo? To museli dítě v autosedačce vytahovat ven? To se mi moc nezdá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
15.3.16 11:35
@Medvídě30 píše:
@Pudloslava @Aspera no taky mi to právě přijde jako blbost, prý mu dával číst i štítek na autosedačce, že váhová kategorie je ok, ale že nezájem, čouhají nohy a tím pádem, už autosedačka dostatečně nechrání.. Dostal prý i pokutu za to. :nevim:

No tak měl na místě odmítnout zaplatit a jít do správního řízení. Se vsadím, že by ho ten polda nechal jet. Jinak pokud jdou po sedačkách obecně, tak jedině dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23404
15.3.16 12:22

@Raduš.ka44 přesně tak, ať jdou po sedačkách, ale ať nekecají kraviny. Už vidím jak někomu dá takto pokutu za vajíčko a oni šoupnou nesedící dítě do větší sedačky, kde je to pro něj značně nebezpečné a bude to vše jen neznalostí jednoho poldy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
15.3.16 15:28

Je to blbost, to bych toho našeho obra musela dát do větší autosedačky pomalu hned po šestinedělí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
15.3.16 15:54

Je to blbost. Já mám spíš zkušenost že policajti vědí o sedačkách kulový. Stačí že je dítě zapnutý a jestli je novorozenec třeba na podsedaku je jim buřt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama