Je špatně kojit a davat UM ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 19:10
Je spatne kojit a davat UM ?

Dobry den, snazim se kojit, ale memu mimcu to moje mléko nestaci musim ji dokrmit UM je to spatne? Snazim se podporit laktaci pitim kojicich caju, melty, cerneho piva a celkove zvysit pitny rezim. Pres den se to snazim vydrzet vzdy ji necham na prsu, ale vecer ji vetsinou to UM dam je to spatne? :nevim:

Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 13.07.19 19:12

Není. Musela jsem to dělat u obou děti po určitou dobu. A nakonec jsem oba kojila do 18 měsíců. Hlavně, ať je mrně spokojené

Petula306
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 13.07.19 19:13

Jasně, že to není špatně :) hlavně buď v pohodě, bez stresu :)

Petula306
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 13.07.19 19:14

Ještě doplním, že já dávala UM po každým kojení asi do 1.5 měsíce. Pak se to nějak zlomilo a plně kojím. Teď má 4 měsíce a vypadá na pěkné hládě, tak jí dávám Sunar na noc

Filanda
Závislačka 4677 příspěvků 13.07.19 19:33

Já dokrmovala starší od 4,5 měsíců a mladší od 3. Obě přestaly okolo 5kg přibírat (u mladší to přišlo driv, protože se narodila skoro o kilo větší). Dokrmovala jsem primárně večer, kdy mívám málo mléka. Taky jsem teď u mladsi asi tři týdny zkoušela kde co ( včetně nočního odsávání), ale těch cca 100ml mléka mi prostě pořád chybelo.

Lorry1
Kecalka 111 příspěvků 13.07.19 20:28

Uplne v pohode, prece ho nenechas rvat hlady. Ja dokrmuju uz bohuzel od porodnice, mam malo mleka. Kojim ted cca 10× denne (z toho v noci se vzbudi tak 1×) a 5-6× denne dostane po kojeni UM. Ten mu davam pres cevku z prsa, takze jakoby se normalne celou dobu kojil, tim se to prso zaroven stimuluje, aby se tvorilo dalsi mleko.

Lucie_Sx
Závislačka 4037 příspěvků 13.07.19 20:28

Kolik je malé? Jak víš, že jí nestačí mléko? Podle mě je většina příkrmů od porodnice nesmysl, způsobený špatným přístupem personálu ke kojení :nevim:.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 13.07.19 20:46

Ja dokrmovala uz v porodnici s tim, ze to dopadne tak, ze bude na umelem jako ten prvni, kdy jsem kojila castecne asi 3 mesice. Tim, ze jsem byla uplne v klidu a smirena jsem se nakonec rozkojila ani nevim jak. Ted kojim skoro rocni, kombinuju to s jidlem i umelym, ale me nechce moc jist jidlo. Starsi zase od pul roka by snedl vsechno.

wobludka
Extra třída :D 11762 příspěvků 13.07.19 20:47

To víš že to není špatně, přece neobejdeš sídliště a nestrčíš ho na prso nějaké kojící sousedce ;) já byla taky mizerná kojná, navíc v zuboženém stavu po náročném těhotenství, díky dokrmu jsem mohla kojit (někdy jen trochu, někdy plně) dokud neochutnal první řízek a dal mi košem. Zkoušela jsem tehdy kde co, vzpomínám si, jak jsem se taky prolívala kde čím a prsa prázdná, za to jsem co pět minut chodila čůrat :lol: stačilo aby jednou při kojení zlobil a pořádně se nenapil a už se mi do příště neudělala ani kapka. Někdo to tak prostě má ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 09:31
@Petula306 píše:
Ještě doplním, že já dávala UM po každým kojení asi do 1.5 měsíce. Pak se to nějak zlomilo a plně kojím. Teď má 4 měsíce a vypadá na pěkné hládě, tak jí dávám Sunar na noc

a Vy jste mela malo mleka.? nebo proc jste davala po kazdem kojeni? jestli se mohu zeptat?

Petula306
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 14.07.19 10:59

Nějak mě tak naučili v porodnici a vštípili mi, že to tak má být. Kolik mám mléka jsem nikdy nevěděla (nevážím). Sunar měl ještě výhodu, že po něm byla déle sytá, takže se mi podařilo bez řevu jít nakoupit a podobně. Pak mě, ale štvalo to věčný mytí stříkaček (nedávala jsem z láhve), ohřívání vody…tak jsem už jenom kojila.

pocker
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 14.07.19 14:02

Raději UM než aby pak dítě trpělo hlady.

wobludka
Extra třída :D 11762 příspěvků 14.07.19 21:33

Já taky dávala po každém kojení (když jsem vynechala, neměla jsem na příště v podstatě nic, kojení např. větších dětí jen 1-2× denně je u mě sci-fi), aby se to pokud možno stimulovalo. Nejdříve stříkačkou, pak jsme bez problémů přešli na dokrm z lahve. Je fakt, že ráno si vzal dokrmu jen trochu a pak víc a víc až večer v podstatě celou dávku. Ale bylo i období tuším kolem 4m, kdy dokrm nebyl potřeba vůbec, pak jsme se k němu zase vrátili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 19:54
@Petula306 píše:
Nějak mě tak naučili v porodnici a vštípili mi, že to tak má být. Kolik mám mléka jsem nikdy nevěděla (nevážím). Sunar měl ještě výhodu, že po něm byla déle sytá, takže se mi podařilo bez řevu jít nakoupit a podobně. Pak mě, ale štvalo to věčný mytí stříkaček (nedávala jsem z láhve), ohřívání vody…tak jsem už jenom kojila.

a jak jste videla kolik dat potom toho UM? :nevim:

Váš příspěvek
Reklama