Je správné odejít z manželství za láskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:14
Je správné odejít z manželství za láskou?

Nadpis zní jasně.
Je správné/morální/pochopitelné, že žena opustí manželství, protože poznala někoho jiného?

Svazek je dlouhodobý, je v něm dítě. Manželství není špatné, navzájem si ničím neubližují. Jen se za ty roky hodně změnilo (poznali se mládí). Prožívají z jeho pohledu drobnější krizi, z jejího krizi značnou, kdy si ona uvědomuje, že ho miluje jako otce dítěte a blízkého člověka, ale ne víc. Snaží se to napravit cca rok ze své strany, ale nejde to. (Promluvy, společný čas, ona chodí k psychologovi)

Mohli by takhle žít minimálně dokud nevychovají dítě. Nemají se špatně, ona ho má ráda, on ji snad stále miluje, ale taky už ne tak jako na začátku.

Pak ona pozná někoho zvenku a přemýšlí, že to rozsekne. Nechce tahanice o dítě ani o majetek, ale stejně by tím ublížila strašně. O tom není pochyb.

Má na to nárok? Dá se to pochopit? Dá se to někdy odpustit?

Co myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8147 příspěvků 27.02.19 22:17

Tady bude Sajgon :mrgreen: A právem!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:19

Nechci sajgon. Chci diskusi. Tak napiš, co si myslíš. @Janli

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18425 příspěvků 27.02.19 22:25

Myslím si to, že tenhle vývoj je u dlouhodobých vztahů běžný. Nikde to není jako na začátku, nemůžeš chtít hormonální bouři dvacet let.
Mmt jsi zamilovaná a potřebuješ si to obhájit. Ne, nemyslím si, že by měla žena/muž opouštět dlouhodobý prosperující vztah, když se zabouchne a rozum se jí přesune do rozkroku. Vše je totiž jen dočasné, zamilovanost časem opadne a najednou vidíš ty obrovské, nenapravitelné ztráty.

Anny0694
Povídálka 44 příspěvků 27.02.19 22:25

A v čem by to v tom novém vztahu bylo po nějaké době jiné? Také by po nějaké době opadlo to kouzlo a neznámo…a zbytečně takhle děti přicházejí o úplné rodiny.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 27.02.19 22:27

Nevím, chlapi odcházejí furt. Když jsi přesvědčena, že budeš šťastná, tak si jdi za láskou. Dítě to zvládne. Bude muset. Ale já bych to neudělala. Ty brejle ti za čas spadnou i u milence. A ublizis zbytečně moc lidem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:28

Podle mě?
Rozbije funkční manželství kvůli pocitu zamilovanosti, který proste časem výprava vsude. Sebere dítěti fungující rodinu a pujde za “štěstím” a stejně tu za par let bude psát ze to nefunguje a táhne ji to jinam…
Na vztahu musí pracovat dva aby to za něco stalo…a ne to hned zahodit a jít dal…tot můj názor
Prosím o anonym

Modesta
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 27.02.19 22:29

Nemá. Má dítě a má myslet v prvé řadě na něj. Pokud si oba uvědomují problémy, je třeba je řešit. Vždycky, když někdo s dítětem vytáhne větu „mám přeci právo být šťastná/šťastný“ ve spojitosti s ničením funkční a dobré rodiny, otevírá se mi kudla v kapse. Tím se dotyčný akorát snaží zdůvodnit svoje sobectví.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:29

@pe-terka jsem ráda za tvůj názor, ale s tou obhajobou to není pravda. To vyhasnutí se táhlo dávno před příchodem někoho třetího.

vjerunqa
Závislačka 3321 příspěvků 27.02.19 22:30

Jsem toho názoru, že mají-li spolu dva lidé dítě, práce na jejich vztahu by měla být priorita.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:31

Díky za názory holky. Pište prosím dál.

NInaL.
Kecalka 174 příspěvků 27.02.19 22:31

Není to správně. Lidé si pletou lásku a zamilovanost. Dlouhodová partnerská láska je právě to „mít rád“, ale hodně a s nějakou to pritazlivostí, jasně, ale prostě ne s tou spalující vášní jako na začátku. To nejde čekat.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 27.02.19 22:32

Ne, nemyslím si, že je to správné/morál­ní/pochopitel­né. Podle mě, pokud není ve vztahu nějaká patologie typu psychické nebo fyzické týrání, alkohol, drogy nebo jiná závislost a ti dva jsou, zjednodušeně řečeno, schopni chovat se k sobě slušně, pak by měla mít přednost výchova dítěte v úplné rodině, s rodiči pod jednou střechou. Ale počítám, že můj názor tady asi nebude moc populární, protože „šťastná matka, šťastné dítě“ a naopak, čili štěstí matky je asi všemu nadřazené :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:32

Je absolutní nesmysl rozbít fungující rodinu, vzít dítěti možnost žít i s tátou a opustit dlouhodobý fungující vztah. A to vše jen kvůli momentální vzplanutí, které časem opadne a budete tam, kde jste teď. Přijde mi to neskutečně sobecké nad tím jen uvažovat, natož to zrealizovat. Doufám, že k tomu nedojde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:34

@vjerunqa já souhlasím. A když to prostě nejde?

Možná trochu změním dotaz. Když je ten vztah v bodu, který jsem popsala, má ona zůstat, i když manžela už nemiluje? (Za předpokladu, že nikdo další není na scéně?)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama