Reklama

Je správné zachovat se vždy podle rozumu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kočička1234
Povídálka 28 příspěvků 28.11.17 10:12
Je správné zachovat se vždy podle rozumu?

Dobrý den, toto diskusní téma mě napadlo v souvislosti s mojí sestrou.Jsme dvě sestry ona je starší o sedm let. A prostě se vdala na přání rodiču za člověka, kterého nemilovala a měla k němu takřka odpor. Měla vztah s chlapem. kterého moc milovala, jenže se nelíbil rodičum, hlavně matce…byla vždy generál a táta jen poslouchal. Prostě nevhodná partie do naší rodiny. Dohodili jí toho který se jim líbil..šikovné ruce, dum, majetek, jenomže uplně citově chladný člověk, to se projevilo později když se jim narodili dva chlapci. Manželství trvalo 15 let, hlavně za velké tolerance sestry k jeho chování, a také protože mu byla několikrát nevěrná..nevěrami si kompenzovala asi to co jí chybělo. Když se sním rozvedla ukončili s ní rodiče styky a i s vnoučaty. Odmítají je..ale mě ostatně také, prootže mě se zase narodilo postižené dítě a také jsem dostala ultimátum..bud se ho vzdám-ustav anebo mě neznají. Takže naši rodiče se snámi nestýkají prootže nejsme dcery podle jejich představ. Je to smutné je to tak. Mě i sestru to trápí, ale jsou jak ze žuly. Asi už s tím nic neuděláme žijou si v ulitě nechtějí nikoho znát, ani vnoučata, ani známé, jenže to takhle bylo vždy skoro s nikým se naše rodina nestýkala. Mámě nebyl nikdo dost dobrý. Budu ráda za vaše názory a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Litta
Extra třída :D 13431 příspěvků 28.11.17 10:17

@kočička1234 Můj názor je, že podle rozumu je dobré se rozhodovat, ale musí to být MÉ VLASTNÍ rozumné rozhodnutí, ne podlehnutí nesmyslnému nátlaku rodiny! Je přece rozumnější být s někým, s kým si vyhovuji a budeme se milovat, než s někým dohodnutým. Je rozumnější starat se o své dítě než to JEN kvůli rodičům vzdát a ani to nezkusit. Nemusí být vždy rozum versus srdce. Rozumná varianta může být spíše ta z lásky než ta z nelásky až nenávisti, pokud je z dlouhodobého hlediska příjemnější.

alisekR
Kelišová 5041 příspěvků 28.11.17 10:21

Promiň to není rodičovství, ale diktatura :? Dejme tomu, že se rodičům nemusí líbit rozvod jejich dcery…to nesou rodiče těžce. Ale rozhodně bych rodiči nenazývala někoho, kdo chce po tobě dát svoje vlastní děťátko do ústavu :cert: :zed: Mít zdravé dítě není nárok a ani ničí zásluha, je to dar a vlastně jen šťastný los.
S takovými rodiči bych neztrácela čas…neumím si představit, až budou staří a nemožní oni, kdo se o ně pak postará :think:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 28.11.17 10:21

@kočička1234 Mně tam chybí ten rozum. Není rozumné nechat se rodiči někam tlačit, vzít si někoho, koho nechci a ještě si s ním pořizovat děti. Není rozumné tlačit své děti do takových vztahů a už vůbec není rozumné s nimi ukončit styky, když neposlechnou. Vidím tam ego, sobectví, pýchu, všechno možné, ale rozum ne.

Bábrdl
Generální žvanilka 21115 příspěvků 28.11.17 10:27
@kočička1234 píše:
Dobrý den, toto diskusní téma mě napadlo v souvislosti s mojí sestrou.Jsme dvě sestry ona je starší o sedm let. A prostě se vdala na přání rodiču za člověka, kterého nemilovala a měla k němu takřka odpor. Měla vztah s chlapem. kterého moc milovala, jenže se nelíbil rodičum, hlavně matce…byla vždy generál a táta jen poslouchal. Prostě nevhodná partie do naší rodiny. Dohodili jí toho který se jim líbil..šikovné ruce, dum, majetek, jenomže uplně citově chladný člověk, to se projevilo později když se jim narodili dva chlapci. Manželství trvalo 15 let, hlavně za velké tolerance sestry k jeho chování, a také protože mu byla několikrát nevěrná..nevěrami si kompenzovala asi to co jí chybělo. Když se sním rozvedla ukončili s ní rodiče styky a i s vnoučaty. Odmítají je..ale mě ostatně také, prootže mě se zase narodilo postižené dítě a také jsem dostala ultimátum..bud se ho vzdám-ustav anebo mě neznají. Takže naši rodiče se snámi nestýkají prootže nejsme dcery podle jejich představ. Je to smutné je to tak. Mě i sestru to trápí, ale jsou jak ze žuly. Asi už s tím nic neuděláme žijou si v ulitě nechtějí nikoho znát, ani vnoučata, ani známé, jenže to takhle bylo vždy skoro s nikým se naše rodina nestýkala. Mámě nebyl nikdo dost dobrý. Budu ráda za vaše názory a zkušenosti.

Rodiče můžou mít psychickou poruchu, podle popisu. Když se potkají dva takoví, jen se v tom podporují. Znám pár takových. S nikým se nestýkají, nemají přátele, nikdo jim nerozumí, děti je musí poslouchat nebo je zavrhnou, do konce života žijí v přesvědčení, že oni vědí všechno nejlíp, jsou výjimeční a ostatní jsou hlupáci.

kočička1234
Povídálka 28 příspěvků 28.11.17 10:41

Ano už jsou staří. Ale i tak odmítají všechny a všechno…Matka byla odjakživa generál, vše muselo být podle ní. Jen nechápu když odvrhli nás svoje děti, proč vnoučata?

Markéta80
Hvězda diskuse 39599 příspěvků 28.11.17 11:18

Každého věc, mě by teda nikdo nedonutil si vzít někoho koho nechci a ve výsledku jí odkopli i tak jen 15 let žila v hnusu. To raději at si jsou sami než aby mě říkali co mám a nemám dělat. Řekla bych jim že jsem svéprávná a život si žiju dle sebe ne dle nich a je vidět co jsou zač když odkopli i vlastní vnoučata :poblion: :poblion:

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 28.11.17 11:22

Od takové rodiny je lepší být pryč a žít si svůj spokojený život bez nich. Nechápu že se sestra vdala za někoho kdo byl dle nich lepší - to neměla svůj rozum nebo to bylo zejména kvůli tem zmíněným financím?
Radši chudá ale svobodná.

Neznamená že když je někdo rodič, má právo ničit svým dětem život. Víš co, oni jednou na smrtelné posteli ještě budou litovat co svou zabejčeností a pouze jejich pravdou dopustili až tak, že zůstali samotní bez rodin a milujících dcer.

Sany80s
Kelišová 6396 příspěvků 28.11.17 11:34

Ano v 99% případů je lepší poslouchat rozum.
Ovšem jen v případě, že je člověk dostatečně inteligenčně schopný ten rozum používat.
Což taky není vždy u všech reálné.
Co má chování tvých rodičů společného s rozumem, to nevím.

ančapepča
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 28.11.17 11:36

Myslím, že rodiče budou jednou strašně litovat. Odkopnou i vlastní vnoučata, to nejsou snad ani lidi.

Aries6
Generální žvanilka 21944 příspěvků 5 inzerátů 28.11.17 12:31

To je strašné, o takové rodiče člověk snad ani nestojí, ne?
Tím „chovat se podle rozumu“ je myšleno tím, koho si sestra vzala? Pak ale rozumné stejně nebylo, bylo to vypočítavé - ten dům a tak.
Jako rozum do hrsti ano, ale nutit dítě do sňatku s někým, koho nechce a ještě je to nějaký blb, to je síla. A odmítat vnouče, prootže je postižené, no :poblion:

Ještě mi řekni, že s tím bývalým sestry se stýkají…

lilith1
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 28.11.17 12:45
@kočička1234 píše:

Přiznávám, že se snažím vždy jednat dle rozumu, třeba bych nikdy nešla do chlapa, který má dluhy, exekuce, který by si ode mě chtěl půjčovat peníze. apod.nebo s nějakými patologiemi, alkoholik, gambler atd. i kdyby byl jinak zlatý..

kočička1234
Povídálka 28 příspěvků 29.11.17 06:46

@Aries6 Ano stýkají, občas tátovi opravuje auto a jsou prý v tel. kontaktu.

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 30.11.17 13:37

Takový rodiče si pořizují děti jako nějaký majetek, věc co jim patří a můžou si s nimi dělat co se jim zachce, hlavně ve svůj prospěch :poblion:
a potom, když není podle nich, tak utnou kontakty a je jim to jedno

jako jejich volba, žila bych si svůj život tak jak chci já..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New... číst dále >

Dušek dne: Karel Janeček přišel na slavnostní událost v obleku, ale bez bot!

Podnikatel Karel Janeček světu zase jednou ukázal, jak si žije bohémským... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >