Je správný čas na mimi?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adrusenka
Nováček 4 příspěvky 07.03.18 11:17
Je správný čas na mimi?

Ahojky holky, maminky a všichni, kteří zde rádi chodíte.

V září mi bude 25 let, v květnu končím inženýra. Mám úžasného přítelem se kterým jsme přes 5 let a 2 roky spolu bydlíme, nyní u jeho babičky. Minulý rok jsme se rozhodli koupit pozemek a letos začínáme stavět.
Jak čas utíká, přemýšlím nad otázkou, kdy budeme mít miminko. Čím jsem starší, tím bych ho více chtěla. Nedávno jsme se s přítelem o tom vážně bavili a ten by také byl pro.
Jenže je tady řada nekonečných ALE a strach. Strach z toho, zdali se tak rozhodneme, mi nebude každý s rodiny říkat:„Panebože, vždyť máte hypotéku a ještě dítě?“, „Vždyť jsi sotva dokončila školu a nemáš žádnou práci.“ Četla jsem, že bych dostal rodičák, který by byl na otce a mohla si ho rozložit klidně na 2 roky. Počítáme, že stavba bude trvat 2 roky a poté se začne plně splácet hypotéka. TO si zase říkám, že by to bylo fajn. 2 roky na mateřské, pak do práce a splácet oba dva hypotéku.
Myslím si, že i nějaké pracovní zkušenosti jsem během studia nasbírala. Účastnila jsem se 2 stáží. Během bakalářského studia jsem pak pracovala ve firmě, zabývající se evropskými projekty a teď brigádničím na krajském úřadu + další brigády neadministrativního charateru.
Prosím z Vás, kteří také měli těžké rozhodnutí s tím, jak si to v životě uspořádat, zdali by mi nenapsali pár řádků a dali odvahu a jistotu, že vše se dá zvládnout.

Děkuji Vám a hezký den všem :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  07.03.18 11:27

Ahojky děvčata omlouváme se předem ze tady moc neporadím spíše se chci informovat jelikož jsem nový člen tak mi nejde jeste vložit příspěvek primo o tom dotyčným dotazu.. ale chtela bych se vás zeptat právě jsem porazila samovolně v 3tt musi se dodržovat sestinedeli spis teda urci doktor sestinedeli nebo ne teprve snim o tom budu mluvit a jsem z toho celá netrpělivě předem vám moc děkuji za odpověď a hezky zbytek dne :srdce: :hug:

Anonymní  07.03.18 11:28

@adrusenka
Ahoj, ja to měla trochu jinak. Chyběl mi rok vysoké školy, ukončila jsem ji, šla do práce, vzali jsme si hypo a máme maličkou, teď chceme druhe, rozhodnutí nelituji, i když rada bych si to časem dodelala.
Určitě to zvládnete také! :hug:

andelka83
Neúnavná pisatelka 18720 příspěvků 07.03.18 11:28

Já jsem měla děti hned po škole, a znovu bych to neudělala. Oni ti radí dobře jít po škole nějakou dobu pracovat. Nejde jen o rodicak, ale o mateřskou. Že můžeš mít rp na kratší dobu je fakt, ale kam dáš dvouleté batole?

P4ja
Závislačka 4505 příspěvků 07.03.18 11:28

To máš těžké. Pro oboje jsou pro a proti.

Ono hypotéku budeš mít teď a dalších 30 let a pořád to bude stejné.
Když budeš mít dítě teď, tak potom záleží jak rychle ve svém oboru najdeš práci, a jestli budeš mít pro dvouleté dítě hlídání, když budeš chtít jít do práce.
Když to odložíte na později, tak třeba už budeš mít kam se vrátit. A nějaké základní zkušenosti v práci.

Rozumem by to asi bylo lepší později, ale vždycky něco bude.
A taky záleží na tom, jak to máte s budoucím domem, hypotékou, jak budeš zajištěná..příp. svatba.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18720 příspěvků 07.03.18 11:30
@Anonymní píše:
Ahojky děvčata omlouváme se předem ze tady moc neporadím spíše se chci informovat jelikož jsem nový člen tak mi nejde jeste vložit příspěvek primo o tom dotyčným dotazu.. ale chtela bych se vás zeptat právě jsem porazila samovolně v 3tt musi se dodržovat sestinedeli spis teda urci doktor sestinedeli nebo ne teprve snim o tom budu mluvit a jsem z toho celá netrpělivě předem vám moc děkuji za odpověď a hezky zbytek dne :srdce: :hug:

3 tt máš asi blbě, to je týden po ovulaci, to ještě nevíš že těhotná vůbec budeš. Každopádně pokud to odešlo brzo a samo, šestinedělí se dodržet nemusí, je to jako opožděná ms.

Anonymní  07.03.18 11:31
@Anonymní píše:
Ahojky děvčata omlouváme se předem ze tady moc neporadím spíše se chci informovat jelikož jsem nový člen tak mi nejde jeste vložit příspěvek primo o tom dotyčným dotazu.. ale chtela bych se vás zeptat právě jsem porazila samovolně v 3tt musi se dodržovat sestinedeli spis teda urci doktor sestinedeli nebo ne teprve snim o tom budu mluvit a jsem z toho celá netrpělivě předem vám moc děkuji za odpověď a hezky zbytek dne :srdce: :hug:

Ne porazila ale potratila omlouvám se telefon mi občas určuje sám co budu psát ????

Hannah345
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 07.03.18 11:32

@adrusenka Já bych hlavně nejprve odpracovala alespoň rok, abys vůbec dostala mateřskou. Navíc si něco vyděláš a našetříš.

chs.jasmin
Kelišová 6811 příspěvků 07.03.18 11:35
@Anonymní píše:
Ne porazila ale potratila omlouvám se telefon mi občas určuje sám co budu psát ????

Ahoj,

těhotenské týdny se počítají dva týdny před oplodněním (ovulací) - čili stáří vajíčka. Takže jsi spíše byla v 5tt a to se šestinedělí nedrží a s dalším cyklem mužeš znovu na to hupsnout s mužem a pokoušet se dál ;-)

adrusenka
Nováček 4 příspěvky 07.03.18 11:36

Moje kamarádka pracuje v mateřské školce a říká, že mají celou třídu dvouletých. Myslím, že by se dalo sehnat MŠ, popř. babičky, nebo pak ještě možnost hned druhé a mezitím to první doroste, může do školky a s tím druhým být delší dobu doma, než půjde do MŠ. Ale jsou to jen mé teorie, které se mi honí v hlavě :)

andelka83
Neúnavná pisatelka 18720 příspěvků 07.03.18 11:40

@adrusenka co je teď nemusí být v dalších letech. U nás poprvé letos vzali pár dvouletých a k nim chůvu. Ale jen na dopoledne. Nikdy předtím to nebylo, možnost byla jen v soukromé školce, drahé.
Kamarádka pracuje tam kde stavíte? Ony jsou totiž mezi městy, obcemi, obvody rozdíly.
Mít dvě děti po sobě to nijak neřeší. Měla jsem to stejně.

Anonymní  07.03.18 11:42
@andelka83 píše:
3 tt máš asi blbě, to je týden po ovulaci, to ještě nevíš že těhotná vůbec budeš. Každopádně pokud to odešlo brzo a samo, šestinedělí se dodržet nemusí, je to jako opožděná ms.

Poslední ms byla od 5.2 do 9.2 nechraneny styk probehl 17.2 lutealni fáze u ke trva 22 dní jelikož jsem byla zrovna objednané na prohlídku 26.2 tak mi pak doktor odebral krev s tím že si odpoledne mam zavolat a potvrdil mi těhotenství s tím at prijdu 2.3 pro výsledky štítné žlázy apod. Ale ten den 2.3 jsem začala spinit a mela jsem v sobotu zvýšenou teplotu a vcera kdyz jsem za ním jela tak říkal že už v krvi nic není s tím že mám v pátek přijít :,( nějak se mi to celé nezdá ???? předem dekuju za všechny odpovědi

Anonymní  07.03.18 11:43
@chs.jasmin píše:
Ahoj,těhotenské týdny se počítají dva týdny před oplodněním (ovulací) - čili stáří vajíčka. Takže jsi spíše byla v 5tt a to se šestinedělí nedrží a s dalším cyklem mužeš znovu na to hupsnout s mužem a pokoušet se dál ;-)

Mockrát dekuju opravdu si každé zprávy vážím :srdce:

Heivka
Závislačka 2870 příspěvků 07.03.18 11:44

Já bych s miminkem počkala než dostavíte domek, něco odpracujete a kromě rodičovského příspěvku budete mít nárok i na mateřskou. A kromě toho jak by se babičce líbilo, kdyby jí doma brečelo dítě a pak pobíhalo batole, to je taky třeba zvážit. Ono těhotenství je dost záhul na psychiku, já v těhotenství bydlela 4 mésíce u mých rodičů (měli jsme s mužem samostatný pokoj) než se zrekonstruoval náš byt a nedělalo to dobrotu.

Petule030
Kelišová 5637 příspěvků 07.03.18 11:44

Odlkádat miminko by se dalo do nekonečna, pořád bude nějaké „ale“, pořád budete splácet hypotéku. Ve vašem případě bych s miminkem ještě chvilku počkala. Dodělej školu, najdi si práci a třeba po půl roce se můžete snažit o miminko. Nemusí se zadařit hned, ale kdyby ano, aby ti to vyšlo, abys měla odpracovaný aspoň rok a abys měla nárok na mateřskou. Půl roku mateřské je skoro ve výši platu, rodičák záleží, jak si to rozvrhnete. Ale není to žádná hitparáda, ten rodičovský příspěvek. Proto jsem neskutečně ráda, že jsem měla i tu mateřskou, ta chvilka odkladu miminka za to určitě stojí.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama