Je sprchování rušení nočního klidu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 23:17
Je sprchování rušení nočního klidu?

Dobrý večer, jdu se zeptat, co si myslíte o následující situaci: bydlíme v paneláku a nedávno se u nás zastavil soused pod námi s tím, jestli také slyšíme ty zvuky večer, po 10. hodině, takové bublání, že mu to vadí a ruší ho to, že potřebuje spát do práce atd. Moc jsem nevěděla, co tím chce říct, ujistili jsme ho, že my nic neslyšíme. Ale jak se mi to rozleželo, tak si čím dál víc myslím, že nám chtěl naznačit, že mu vadí, že se večer sprchujeme (proč to neřekl přímo, to nevím…). Opravdu se většinou sprchujeme až po 10. hodině, přicházíme poměrně pozdě z práce a než se navečeříme, připravíme na druhý den, je často dost pozdě.
Myslíte, že lze sprchování po 10. hodině považovat za rušení nočního klidu? Myslíte, že je možné, aby to někoho rušilo natolik, že kvůli tomu nemůže spát? :think: Nechci s ním vyvolávat nějaké rozbroje, ale zas abychom kvůli tomu chodili do koupelny, sotva přijdeme domů, to tedy také ne…
Ještě tedy podotknu, že to není žádný nerudný důchodce, který neví co s volným časem a tak si v jednom kuse stěžuje, je to celkem normální chlapík…

Omlouvám se za anonym, kdoví, jestli sem třeba od sousedů někdo nechodí. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sloninka
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 12.11.18 23:24

Bydlím v novostavbě. Běžně se sprchuji po půlnoci a nikdy nikdo nic neříkal.

ugluk
Hvězda diskuse 43540 příspěvků 12.11.18 23:25

Ne, není to rušení nočního klidu (pokud při tom nepějete hlasité operní árie). A ano, jsou lidé, kterým dělá problém spát i při tikotu hodin nebo hučení lednice, takže mu to vadit může. Což je ovšem čistě jeho problém. Pokud by měl pocit, že je rušen noční klid, ať zavolá policii, i když na bublání od sousedů by dorazili dost těžko, jinak jsou řešením špunty do uší. Z vaší strany bych situaci nechala být a dál se v tom nepitvala.

Janli
Kelišová 6277 příspěvků 12.11.18 23:26

Sprchování určitě a pak si taky dej pozor až si budeš solit večeři, aby ho to nerušilo :mrgreen: . Neblázni, normální činnosti se nedají považovat za rušení nočního klidu. Panelák je panelák, taky jsem tam bydlela. Občas je prostě něco slyšet a pokud má někdo tak lehké spaní, stačí objevit úžasné kouzlo špuntů do uší. Soused by měl řešit svou nespavost a ne vaše sprchování.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 12.11.18 23:28

Ne není to rušení nočního klidu. To má nějaká pravidla tuším v decibelech (případně to musí být fakt echt hlasitý), a to sprcha rozhodně nemá. :nevim: vadit mu to může ale vymáhat po vás abyste to nedělali ne.

Pravděpodobně nemá ložnic pod vaší koupelnou ne? U nás jsou byty opravené porůznu a třeba sousedi mají koupelnu v podstatě vedle moji hlavy (ložnice), sprchu slyším ale od spánku to fakt neruší. To už je hlučnější auto co projede kolem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 23:35

Ok, díky za názory. Tak se jdu v klidu vysprchovat a operní arie u toho pět nebudu (tedy, ne že bych normálně pěla). :)

Gracelynx
Povídálka 17 příspěvků 12.11.18 23:37

sprchovani neni ruseni nocniho klidu ( i kdyz teda mam zkusenost, ze u pribuznych po vyzdeni jadra dela sprcha takovy hluk, ze se sprchujou vsichni nez jdou deti spat), nikdo po vas nemuze chtit, abyste se ve svem byte sprchovali do desiti hodin a pak uz ne…

Victoria1988
Kecalka 123 příspěvků 13.11.18 00:25

V některých panelacich to je fakt slyšet, hlavně v těch, kde je ještě to staré jádro. Fakt to je slyšet jak proste dopadá ta voda do vany, ale co ať si trhne nebo nespí v místnosti pod koupelnou. Patří to holt k tomuto typu bydlení

Uživatel je onlinekristyn.g
Závislačka 2909 příspěvků 13.11.18 01:47

tak rušení nočního klidu to neni, ale zase proč si dělat zle se sousedy.. kdo ví jak je ten barák postavený, třeba mu tam vedou trubky hned někde kolem ložnice… mě se nezdá před desátou tak brzo na to zvládnout sprchu

Hoa Mai
Kelišová 5800 příspěvků 21 inzerátů 13.11.18 02:54

Já bych to nepovažovala za rušení nočního klidu,ale za osobní problém pána. To bys už doma po 10 hodině nesměla dělat vůbec nic, když ho ruší i sprcha.
Nicméně mi to připomnělo, co mi říkali nezávisle na sobě dva kamarádi, kteří vyjeli za prací do Švýcarska - ne jako nějaká námezdní síla, VŠ vzdělaní lidé do specializovaných firem, slušní, v té době ještě bez rodin. V domech, kde byli ubytovaní, se prý také nesměli sprchovat po 10 hodině a dokonce nesměli mít v bytě pračku. Ta byla v suterénu, společná pro celý dům (asi jich tam bylo několik) a každý měl vyhrazenou dobu, kdy prát. Prý to byly normální domy, kde bydleli normální lidé, žádné sociální bydlení, rodiny s dětmi… Což mi přijde na civilizovanou zem absurdní, já si nedovedu představit, že bych dodržovala nějaký harmonogram praní, se 3 dětmi a látkovými plínkami peru furt. Kdyby něco takového chtěl někdo zavádět u nás, tak ho pošlu do pryč (samozřejmě v noci neperu :-)).

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32930 příspěvků 13.11.18 03:30

Tak ono stačí mít v některém typu paneláku ložnici hned vedle koupelny, kor pokud je ještě s umakartovým jádrem a člověk má skutečně pocit, že se někdo sprchuje hned vedle jeho postele. Takže pána chápu a asi bych se mu snažila vyjít vstříc a snažila se sprchovat o něco dřív.

Avu
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 13.11.18 03:34

Rušení nočního klidu to není, ale umím si představit, jak to drásá nervy, den co den poslouchat hodinu stejné zvuky, ono v některých panelácích to je prostě neštěstí. Osobně se snažím být velice tolerantní k sousedům. Zažila jsem v minulém bydlení situaci, kdy se soused 2× týdně holil a klepal žiletkou o umyvadlo, vždy cca o půlnoci a můžu říct, že z toho zvuku mám ještě teď husinu :D

pannda
Kelišová 6639 příspěvků 33 inzerátů 13.11.18 07:33
@Avu píše:
Rušení nočního klidu to není, ale umím si představit, jak to drásá nervy, den co den poslouchat hodinu stejné zvuky, ono v některých panelácích to je prostě neštěstí. Osobně se snažím být velice tolerantní k sousedům. Zažila jsem v minulém bydlení situaci, kdy se soused 2× týdně holil a klepal žiletkou o umyvadlo, vždy cca o půlnoci a můžu říct, že z toho zvuku mám ještě teď husinu :D

Klid, já slyším na dvou místech v ložnici, kdy kterej chlap jde na záchod, to zurčení do mísy je hrozný. I sprchování slyším, ale ještě jsem neměla potřebu si stěžovat. Holt panelák..

Sany80s
Kelišová 6619 příspěvků 13.11.18 07:38

Rušení nočního klidu to není.
Ale může být, že někdo kvůli tomu nemůže spát.

stinga
Závislačka 4413 příspěvků 3 inzeráty 13.11.18 07:42

@Avu už to tu bylo zmíněno - špunty do uší

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Aneta Krejčíková ukázala krásnou sestru, ale společný mají jen úsměv!

Hříčka přírody? Aneta Krejčíková odtajnila svou sestru a málokdo by tipoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >