Je strašné vedro a malý odmítá pít vodu i čaj

14.8.15 10:40

Je strašné vedro a malý odmítá pít vodu i čaj

Mám čtyřměsíční miminko, je plně kojené, ale chtěla jsem mu v těch vedrech dávat aspoň vodičku nebo čajík, ale nechce to pít:-( Strašně se potí a méně čůrá, tak mu dávám častěji napít z prsu, ale někdy spinká i tři hodiny a nechci ho budit a vidím jak má zpocené vlásky bobek. Snažím se mu dávat aspoň co hoďku - hoďku a půl ať si aspoň trochu cucne bobek :-) Vím, že do půl roku není třeba přidávat žádné tekutiny, že stačí mateřské mléko, ale teď jsou ta vedra neskutečná :zed: :zed: :zed:…ale jinak je spokojený, usměvavý a myslím, že ta vedra zvládá mnohem lépe než já :potlesk: :)…máte někdo taky takovou zkušenost? Jak často kojíte vy v těch vedrech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

282
14.8.15 10:43

Jsem zastance prijnu tekutin hned od porodu.Je jasne, ze po sladkem mlicku ti vodu nebude extra chtit, kdyz neni zvykle. Proto bych dala trochu cukru a prevarila ho spolu s kojeneckou vodou a pote udelala caj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 10:48

@Markvetinka sleduj fontanelu, neměla by být propadlá(to je známka dehydratace) jinak zkoušej podávat dál, ale myslím, že bohatě stačí kojení. Chladit může otíráním mokrou žínkou, případně párkrát za den svlažit ve vaničce s vlažnou vodou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
14.8.15 10:50

V tomto veku jsem kojila na pozadani bez ohledu na venkovni teplotu. Vyjimka byla v aute, kde to neslo, tam jsem brala flasku s vodou a v nouzi ji vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
747
14.8.15 10:55

Nestresuj se, mne maly do pul roku taky nic jiného nez prso nechtěl, začal pit az s prvními prikrmy a ne z flašky ale hrnicku…koj na požádáni, ovlazit můžeš ve vanicce s vlaznou vodou a hlavne nedávej sladkou vodu :roll: pokud je maly spokojený, je to ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
14.8.15 11:02

Nebála bych se toho, mě ani dvouletý syn moc nepije, ale je v pohodě, asi mu to stačí.
@Zdenilda není pravda že po mlíku nebude dítě chtít vodu. Mě ji oba synové pijí bez problémů a starší do teď 5 let pije hlavně vodu, výjimečně, když je nemocný má bylinkový čaj s medem nebo ředěný džus. Slazené šťávy nebo čaje neměli nikdy a nevyžadovali to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
747
14.8.15 11:07

Hlavne si myslim, ze mas chytré miminko, které ani tak neodmítá vodu jako flašku :potlesk: kojeny syn mi v roce pije výhradně jen vodu, ale z hrnicku…pokud jsi opravdu moc nešťastná a trochu vodu mu chces dat, zkus z malého kalisku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
14.8.15 11:08

@Markvetinka Koj na požádání. A klidně bych mu trochu vody cucnout dala, pokud se bojíš.
Já to teď řešim s dvouleťákem. Pořád jen ucucává a pořádně se nenapije :roll: člověk u něj pořád stojí s lahví nebo hrnkem… Tak mu cpu alespoň vodnatý ovoce, když už nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
14.8.15 11:23

Nepridelavej si starosti tam, kde je to zbytecne… Kdyz nechce tak nechce, snad neuschne ;-)

@Zdenilda jasne, uz od prvniho dne pridavat slazenou vodu z lahve… To je nejlepsi napad, ktery jsem v posledni dobe slysela :D Od ctyr mesicu bych k tomu jeste pridala maslovou jisku z flasky, at tomu detatku prilepsim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
747
14.8.15 11:28

Sladká voda :zed: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
14.8.15 11:37

@AnastazieB Od narození slazenou ne, ale spetku cukru od 4 mesicu bych dala, kdyby mi dite nechtelo pit.Ale ano, uznavam od narozeni podavat lehoucky hermankovy caj ci vodu.Toho zastance jsem.Mne nebere hlava jen vylucne kojeni, ale tohle je kazdeho vec, coz je vecne tema dvou taboru, to by bylo na jinou diskuzi, stejne jako ockovani a sacharidy, metla lidstva. O to tu vubec nejde.No hlavně at zakladatelcino mimco je spokojene 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
14.8.15 11:38

@iizabela sladka voda :lol: mirne oslazeny caj :lol: no ono vedrem se i radky rozmazavaji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
14.8.15 11:39

Mám taky 4. měsíční miminko a v těchto vedrech jen kojím. Malá mi ale čůrá normálně. Pokud by čůrala málo, tak bych kojila prostě častěji nebo přidala převařenou vodu (nebo fenyklový čaj) a podávala pomalu stříkačkou když by odmítala lahev. Kolikrát za den ti čůrá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13477
14.8.15 11:45

Taky mam 4 mesicniho a redim, mu do vody stavicku od bebivity nebo hipp jsou urceny od 4 mesice chutnaji sladce ale neni v nic cukr, staci par kapek a malej to vypije mnohem lip nez samotnou vodu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18624
14.8.15 12:47

@Markvetinka Mám čtyřměsíční, kojim dle potřeby. Někdy co 40 minut, jindy vydrží i 2 hodiny. Cura, proti na v rámci normálu, tak neresim. Vodu nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama