Je tady gynekolog či internista?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 15:00
Je tady gynekolog či internista?

Je tady prosím lékař? Co znamená nízkoodporová vaskularizace?

Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34804 příspěvků 31.05.19 15:20

To máš ze sona? Chtělo by to kontext, ale hádám, že jde o cévní zásobení tkáně s nízkou periferní rezistencí - to se pozná podle průtokové křivky. v gynekologické oblasti ale nevím, jestli jsou některé orgány nízkoodporové, znám jen mozek :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 15:31
@Pudloslava píše:
To máš ze sona? Chtělo by to kontext, ale hádám, že jde o cévní zásobení tkáně s nízkou periferní rezistencí - to se pozná podle průtokové křivky. v gynekologické oblasti ale nevím, jestli jsou některé orgány nízkoodporové, znám jen mozek :-)
:hug:
Ano, sono. Dr.se nelíbí čípek a pravý vejcovod. Posílá mě k primáři na přesnější ultrazvuk.
Píše: istmus četné ovulózní anechogenity, výrazně cévně prokrvené, s nízkoodporovou vaskularizací, které se jeví v pokračování do pravého vejcovodu. Dále smíšeně echogenní útvar…
Je tak, že maligní nádory mají charakter nízkoodporové vaskularizace?
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34804 příspěvků 31.05.19 16:05

Anechogenity jsou víceméně cysty - upřímně nevím, kdyby měl podezření na nádor, tak by tě snad poslal rovnou na CT s kontrastem - v gynekologii jsou všelijaké ty moly, endometriozy… snad to bude dobré.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 17:26
@Pudloslava píše:
Anechogenity jsou víceméně cysty - upřímně nevím, kdyby měl podezření na nádor, tak by tě snad poslal rovnou na CT s kontrastem - v gynekologii jsou všelijaké ty moly, endometriozy… snad to bude dobré.

To máš pravdu. Děkuji Ti.

free333
Nadpozemská drbna 25212 příspěvků 31.05.19 18:04
@Anonymní píše: :hug:
Ano, sono. Dr.se nelíbí čípek a pravý vejcovod. Posílá mě k primáři na přesnější ultrazvuk.
Píše: istmus četné ovulózní anechogenity, výrazně cévně prokrvené, s nízkoodporovou vaskularizací, které se jeví v pokračování do pravého vejcovodu. Dále smíšeně echogenní útvar…
Je tak, že maligní nádory mají charakter nízkoodporové vaskularizace?

Ahoj, já když jsem asi před půlrokem chodila s jednou cystou po měsíci na uz k dr., naštěstí pak zmizela - tak dr. říkala, že funkční cysta má dobré cévní prokrvení a je vidět, že v ní cirkuluje krev.
Ale i tak kdyby nemizela, tak bych šla na tumormarkery a laparoskopii…

Takže jestli se Ti to nějak nezdá, tak bych spěchala na ten přesnější uz a případně další vyš. - nejvíc se stejně pozná z laparoskopie.

Moc přeji, at to dobře dopadne… :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 18:53
@free333 píše:
Ahoj, já když jsem asi před půlrokem chodila s jednou cystou po měsíci na uz k dr., naštěstí pak zmizela - tak dr. říkala, že funkční cysta má dobré cévní prokrvení a je vidět, že v ní cirkuluje krev.
Ale i tak kdyby nemizela, tak bych šla na tumormarkery a laparoskopii…

Takže jestli se Ti to nějak nezdá, tak bych spěchala na ten přesnější uz a případně další vyš. - nejvíc se stejně pozná z laparoskopie.

Moc přeji, at to dobře dopadne… :kytka:

Děkuji! V pondělí si raději zajdu k obvodní na onkomarkery. Ale on se netvářil moc…Abych byla upřímná, cítím, že to není dobré. Rok jsem spala bez ochrany s promiskutním mužem, i když on to popírá…Bez ochrany s dalšími dvěma…Řekla jsem mu, že mě bolí lymfatické cesty na krku a v třísle. To se taky netvářil…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 21:12
@Pudloslava píše:
To máš ze sona? Chtělo by to kontext, ale hádám, že jde o cévní zásobení tkáně s nízkou periferní rezistencí - to se pozná podle průtokové křivky. v gynekologické oblasti ale nevím, jestli jsou některé orgány nízkoodporové, znám jen mozek :-)

Mi to pořád vrtá hlavou. Jsem sestra. To nízkoodporová je patologie, viď. Ale v jakém smyslu?
Dejme tomu ten nádor. Proč má cévní zásobení tkáně s nízkou periferní rezistencí?
U nás v práci se kolegů nechci ptát…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 21:21

@Pudloslava Už jsem si to vygooglila v angličtině. :-)

Váš příspěvek
Reklama