Je tady lékař? Foto krku - prosím o názory

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 16:08
Je tady lékař? Foto

Omlouvám se za možná nevhodné foto. Kamarádka mi poslala foto dcerky a není si jistá, jestli má jít k lékaři. Prý ji trochu bolí v krku. Nepoznal by to někdo z fotky, jestli je tam třeba náběh na anginu? Lékaře má daleko, musela bych pro ne jet. Diky

Reakce:
k.a.t.u.s.i.k
Povídálka 37 příspěvků 03.04.19 16:15

Nejsem doktor ale zazila sem oboji, bud je to hnisava angina a nebo čepy na mandlich :think: Pokud jsou to čepy tak jdou jakoby z mandle vytlacit a hrozne zapachaji. Me to zmizlo samo, ale nebolelo me v krku .. takze spis to vypada na anginu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 16:17

K dr pro antibiotika. Takhle mi vždy začínala angína.

Uživatel je onlineIvulita
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 03.04.19 16:34

Určitě k doktorovi pro antibiotika.

Meily
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.04.19 16:46

To vypadá na angínu, ošklivé nateklé mandle..

Premek_Orac
Závislačka 4975 příspěvků 03.04.19 16:48

Jednoznačně doporučuji lékaře. Pokud nejsou další projevy angíny apod., ale subj. je pac. bez obtíží, může se jednat o dlouhodobou infekci či virus.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52543 příspěvků 03.04.19 19:03

Valím voci, kolik je na miminu doktorů. :mrgreen:
Zakladatelka, jsou to určitě čepy, na te levé i povlaky. Záleží i na příznacích a CRP. Viděla jsem to i u virové, ve vyteru pak byl streptokok, ale ne ten klasický pyogenes. Atb středisko doporučil bez antibiotik, pokud není vysoké CRP, že to je přemnožení při virové infekci.
Pokud jsou klasický příznaky - horečky, k tomu vysoké CRP, tak to bude nejspíše klasická hnisava angína a je vhodný penicilin na slepo i bez kultivace.
Jinak takhle může vypadat i sy period horecek, ale to je vzácné, jen mám osob. zkušenost, tak jsem na to svihla.

Váš příspěvek
Reklama