Je tady lékař nebo zdravotní sestra?

914
30.12.20 10:19

Je tady lékař nebo zdravotní sestra?

Dobrý den,

je tady lékař nebo zdravotní sestra?

Potřebovala bych něco zkonzultovat přes soukromou zprávu. Jsem sama zdravotní sestra a nemám náhled…

Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22206
30.12.20 10:29

Myslim, ze by bylo vhodne aspon minimalne priblizit, ceho se ta rada ma tykat, nebo jakeho oboru. Od zdravotni sestry by to nemel byt problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
30.12.20 10:31

@mroe Problém se týká zánětu močových cest. Nechci tady zabíhat do podrobností, s čím konkrétně mám potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22206
30.12.20 10:41
@tzipora píše:
@mroe Problém se týká zánětu močových cest. Nechci tady zabíhat do podrobností, s čím konkrétně mám potíže.

To chapu, ale je rozdil, jestli je dotaz smerovan obecne na praktika, nebo treba na podrobnosti lecby onkologickeho onemocneni nebo treba vysvetleni popisu vysetreni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
30.12.20 11:00
@mroe píše:
To chapu, ale je rozdil, jestli je dotaz smerovan obecne na praktika, nebo treba na podrobnosti lecby onkologickeho onemocneni nebo treba vysvetleni popisu vysetreni.

Dá se říct, že obecně na praktika. Ty jsi lékař?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22206
30.12.20 11:30
@tzipora píše:
Dá se říct, že obecně na praktika. Ty jsi lékař?

Ano, ale nejsem klinik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
30.12.20 16:13

Já jsem sestra a zároveň mám mnoholeté zkušenosti se záněty moč. cest+ledvin, tak jestli chceš, ozvi se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
30.12.20 16:14
@Ela025 píše:
Já jsem sestra a zároveň mám mnoholeté zkušenosti se záněty moč. cest+ledvin, tak jestli chceš, ozvi se

Můžu se taky vtírnout s dotazem na názor? Klidně veřejně, nemám s tím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
30.12.20 16:16
@Rachel_cz píše:
Můžu se taky vtírnout s dotazem na názor? Klidně veřejně, nemám s tím problém.

dobře, klidně do sz, ale odepíši asi až v průběhu večera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
30.12.20 16:38
@Ela025 píše:
dobře, klidně do sz, ale odepíši asi až v průběhu večera

Díky, klidně to napíšu sem, není to nic intimního a třeba by to taky někoho zajímalo. Jednu dobu cca 3 roky zpět jsem trpěla na záněty močových cest. Odstartoval mi to zánět ledvin a zánět močových cest se k tomu přidal. Pak jsem měla ten zánět močových cest cca 2× do roka. Vždy super rychlý rozjezd a během pár hodin krev v moči. Vždy nasazeny antibiotika, které jsem poctivě brala.
Pořád mi ale v testech vycházela krev v moči, stopove množství. Obešla jsem opravdu hodně lékařů a absolvovala snad všechna vyšetření, nicméně se na nic nepřišlo. V závěru mi i bylo řečeno, že někdo to tak prostě má. Pořád se s tím nemůžu nějak srovnat, krev v moči mi prostě normální nepřijde ikdyz je to maličko. To je první dotaz, je tedy možné, že někdo tam tu krev má normálně? Teď už mám tři roky od zánětů klid. Přitom jsem žádné změny nedělala. Jakto, že tedy teď najednou záněty ustaly?
Je pravda, že těhotenství na to může mít také vliv?

Děkuji

Rachel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3227
30.12.20 17:29

Jsem sálovka manzel chirurg a s uroproblemy mam z minulosti bohate zkusenosti… klidne napis 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
30.12.20 17:34

@Rachel_cz Nejsem ani jedno, jen předaná zkušenost. Muž před hodně lety jednorázově z ničeho nic močil krev, udělali několik vyšetření, na nic nepřišli. Stopy krve pak měl v moči pár let. Teď už to je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
30.12.20 19:30
@Rachel_cz píše:
Díky, klidně to napíšu sem, není to nic intimního a třeba by to taky někoho zajímalo. Jednu dobu cca 3 roky zpět jsem trpěla na záněty močových cest. Odstartoval mi to zánět ledvin a zánět močových cest se k tomu přidal. Pak jsem měla ten zánět močových cest cca 2× do roka. Vždy super rychlý rozjezd a během pár hodin krev v moči. Vždy nasazeny antibiotika, které jsem poctivě brala.
Pořád mi ale v testech vycházela krev v moči, stopove množství. Obešla jsem opravdu hodně lékařů a absolvovala snad všechna vyšetření, nicméně se na nic nepřišlo. V závěru mi i bylo řečeno, že někdo to tak prostě má. Pořád se s tím nemůžu nějak srovnat, krev v moči mi prostě normální nepřijde ikdyz je to maličko. To je první dotaz, je tedy možné, že někdo tam tu krev má normálně? Teď už mám tři roky od zánětů klid. Přitom jsem žádné změny nedělala. Jakto, že tedy teď najednou záněty ustaly?
Je pravda, že těhotenství na to může mít také vliv?

Děkuji

Rachel

Nic odborného nenapíšu, ale měla jsem taky zjištěnou krev v moči, úplně malé množství. Opakovaně při nějakých vyšetřeních v průběhu delší doby. Tak mě poslala Dr. na urologii. Po vyšetření mi Dr. řekl, že pokud nebudu mít problémy, není třeba aby mě nějak sledoval. Kamarádka to má taky, chodí jednou za čas na kontroly na nefrologii a je to také tak, že nezjistili příčinu, nic se neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
30.12.20 20:21

@Rachel_cz pokud jsou vyloučené všechny možné příčiny onemocnění ledvin nebo moč. cest u některých pacientů je to bráno jako normální nález, často je to i geneticky v rodině, prostě bezpříznaková krev v moči. Jediné vyšetření moči, co odhalí, zda krvácení pochází z ledvin nebo měchýře je vyšetření moči ve fázovém kontrastu( ty prostě jen odevzdáš čerstvě vymočený vzorek, žádné bolestivé vyšetření), ale pokud urolog nebo nefrolog neshledal nic, co by to vyvolávalo a ty nemáš potíže, je to u jistého procenta pacientů normální. A ano, těhotenství může problémů s moč. cestami nadobro zbavit, aspoň to mi řekli na urologii(než přišli na vrozenou vadu) a i jsem se s tím setkala u jiných pacientek, že před otěhotněním jeden zánět za druhým a po porodu buď v pořádku nebo alespoň zánětů o mnoho méně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
30.12.20 21:06
@Ela025 píše:
@Rachel_cz pokud jsou vyloučené všechny možné příčiny onemocnění ledvin nebo moč. cest u některých pacientů je to bráno jako normální nález, často je to i geneticky v rodině, prostě bezpříznaková krev v moči. Jediné vyšetření moči, co odhalí, zda krvácení pochází z ledvin nebo měchýře je vyšetření moči ve fázovém kontrastu( ty prostě jen odevzdáš čerstvě vymočený vzorek, žádné bolestivé vyšetření), ale pokud urolog nebo nefrolog neshledal nic, co by to vyvolávalo a ty nemáš potíže, je to u jistého procenta pacientů normální. A ano, těhotenství může problémů s moč. cestami nadobro zbavit, aspoň to mi řekli na urologii(než přišli na vrozenou vadu) a i jsem se s tím setkala u jiných pacientek, že před otěhotněním jeden zánět za druhým a po porodu buď v pořádku nebo alespoň zánětů o mnoho méně

@Ela025 děkuji moc za názor. Pořád mi hlodal červík v hlavě.
Hned mám z toho všeho lepší pocit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat