Reklama

Je tady nějaký psychiatr? Problém se změnou AD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 12:49
Je tady nějaký psychiatr? Problém se změnou AD

Potřebuji zkonzultovat potíže - můj psychiatr mi vysadil paroxetin ( apo parox) a nasadil Argofan. Paroxetin jsem brala naposledy v pondělí, od út po půl tbl Argofan 75 mg, ode dneška celý. Problém je, že je mi dnes strašně zle, šíleně se mi točí v hlavě, jsem jak po opici, ale opavdu hodně. Prosím v čem může být problém a co s tím? Děkuji všem..

Reklama

Reakce:

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 9 inzerátů 14.01.17 12:57

Ahoj, mám psychiatra v příbuzenstvu, můžu se zeptat

kaferchen
Nováček 3 příspěvky 144 inzerátů 14.01.17 13:47

Zdravím, nejsem sice psychiatr, ale lékař ano. Dávkování léku je v pořádku, nejprve se u této skupiny léků dává půl talblety, po 5-7mi dnes se zvyšuje na celou tbl. Pokud vám nedělala půlka tbl. žádné obtíže, předpokládala bych, že celá tableta by obtíže neměla dělat, a příčina by mohla být jiná. Ale samozřejmě možnost, že potíže dělá Argofan nevylučuji. Každý organismus je jiný, navíc každý lék má řadu nežádoucích účinků. Pokud potíže nevymizí, doporučila bych vám následující den vzít jen 1/2 tbl. a jakmile to půjde, obrátit se na odborníka. Každopádně sama tyto léky nikdy nevysazujte. Ať je zas dobře :-) Hanka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 17:02

Díky..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 10:39

Zakladatelka

Nasazený Argofan mi vůbec nesedí, nemůžu spát, je mi na zvracení, bolí mě hlava. je víkend, nemůžu konsultovat s mou mudr. Radši bych se vtátila k předchozím ad, můžete mi někdo poradit, zda můžu prostě přestat brát Argofan a zase začít brát předchozí AD nebo musí být nějaká pauza? Děkuji všem…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 11:08

Prosím poradí někdo?

Lucrezia
Kecalka 273 příspěvků 21.01.17 16:10
@Anonymní píše:
ZakladatelkaNa­sazený Argofan mi vůbec nesedí, nemůžu spát, je mi na zvracení, bolí mě hlava. je víkend, nemůžu konsultovat s mou mudr. Radši bych se vtátila k předchozím ad, můžete mi někdo poradit, zda můžu prostě přestat brát Argofan a zase začít brát předchozí AD nebo musí být nějaká pauza? Děkuji všem…

Nešachovala bych tolik s léky.

Paroxetin se blbě vysazuje, ale Venlafaxin - Argofan ještě hůře, měla bys snižovat postupně a dlouho. Mezi SSRI (Paroxetin) a SNRI (venlafaxinum) sice nemusí být dvoutýdenní „čistící“ pauza, jako u některých jiných AD, přesto mělo proběhnout alespoň dostatečně dlouhé snižování Paroxetinu, než se tělo vzpamatuje a dostane takový dryják jako je Argofan (venlafaxinum).

Takže ale co teď.
Snížila bych dávku toho, AD co máš.
Potíž je v tom, že Argofan asi dělají jen v SR formě (postupné uvolňování, v želatinové tobolce kuličky…).
Takže je to složitější, rozdělat, odsypat, spolknout…existují i jiné varianty, ale ty teď bez lékaře přes víkend nevyřešíš.

Máš i něco z anxiolytik? Neurol, Lexaurin, Rivotril…? To pomůže zvládnout ty začátky braní AD.

Argofan je dryják, ale jako jeden z mála těchhle léků, často opravdu funguje, alespoň zpočátku.

Nežádoucí účinky jsou velmi časté, ale přejdou, jen se musí pomalu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama