Je tady někdo, komu se dítě v noci přestalo samo budit?

Anonymní
12.6.13 20:26

Je tady někdo komu se dítě v noci přestalo samo budit??

Přišla jsem si pro radu..

Je tady někdo komu se starší miminka rok a více přestaly v noci samy budit??

Naše mala prostě bez prsa nedokaže usnout je ji 13 měsíců.. přes den mi usne vpohodě v kočarku.. a večer když ji nedam prso tak neusne.. mě to nijak neobtěžuje s ní večer ležet.. během 10 minut spí.. jenže pak to začne.. v noci se mi budi +- co 2-3 hodiny.. takto se budi od 8 měsíce.. jsou noci kdy se probudi jenom 1 za noc.. ale pak se dalši noc probudi co 1hodinu..

Co jsem tady četla tak všichni radi nechat vyplakat.. jenže to ja nezvladnu..

v MC mi laktačni poradky říkala, že se dětem v 15 měsících mění spánek, a že by to pak mohlo byt lepší at vydržím..

Fyzicky i psychicky to jakž takž zvládám.. jsou lepší a horší dny.. ale co si budeme povídat už bych se taky ráda vyspala

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14090
12.6.13 20:28

Pokud nechceš zavést radikálnější způsob uspávání tak budeš muset počkat než to dceru omrzí samo, což může trvat klidně i rok :roll:

Zkusila jsi jí místo prsa nabídnout něco jiného? třeba vodu v lahvičce? nebo jen pohladit, povídat či tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
12.6.13 20:30

Například my. Do 9 měsíců 4×, pak do 11 cca 3×, kolem roka 2×, ted (skoro 15) 1×, nebo spíš vůbec - spí od 21 hod do 6ti, kdy jí dám mlíko, a dál ještě do půl devátý. Odstavila jsem ji před měsícem, spí se mnou v posteli. Radu nemám, já to prostě vydržela a vyplatilo se to. Na to, abych ji nechala vyplakat, bych u takhle malýho dítěte neměla. Ale každé dítě je jiné, uznávám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
12.6.13 20:33

Mně se všechny tři přestaly budit právě kolem roku, ale je pravda, že jsem je v tu dobu odstavovala. První syn se odstavil tak nějak sám, a do tří dnů se za noc neprobudil ani jednou. Dcera vlastně taky tak, jen jsem ji odstavovala pomaleji, protože byla hrozný závislák. Posledního jsem „přemluvila“ až ve 13 měsících, když jsem to zkoušela dříve, tak prostě hrozně řval a to jsem nechtěla.

Tedy, vyřvat jsem nenechala ani jedno. Ale celou noc mi všechny děti spaly, až když jsem skončila s kojením.

Ale věřím, že co maminka, to jiné zkušenosti. Určitě to nejde paušalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
12.6.13 20:34

Mě spí celou noc asi od 3 měsíců takže to neznám, ale vy jste už starší a podle mě je to jen o zvyku - probudí se protože ví že dostane mléko..v tomto věku už dítě nemá v noci hlad, je to prostě zvyk..zkusil abych ošidit čajem nebo vodou, dát třeba jedou prso a jednou čaj nebo vodu nebo dudel a pak zas prso a postupně prso odstatovat..kamarádka to udělala tak, že na dva dny odjela k mamince a dítě bylo dvě noci jen s otcem a prostě prso nedostala a tím se naučila v noci se nebudit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5855
12.6.13 20:34

Zhruba kolem druhého roku spaly celou noc. Taky se mi stalo, že se budila po hodině, ale v 19 měsícíh najednou začala spát. Bylo to těsně před druhým porodem.
Syn mě v noci šikanoval, chtěl spát jen s prsem v puse. Teď bych to řešila objetím a vytrváním. Bez řevu by se to neobešlo. Ale byla bych s ním, nenechala bych ho řvát v postýlce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
12.6.13 20:36

Ano v 15 ti měsících. Bez řevu. Stále kojim. To s tím 15tým měsícem fakt platí, jsem té skupině stejně starých a tam se to potvrdilo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
12.6.13 20:36

Mě se starší budil na jídlo do roka a půl(resp na mlíko), pak sám od sebe přestal. J bych to nelámala přes koleno, neznám žádnýho, školáka, který by se budil na mlíko ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12667
12.6.13 20:37

My!! Do roka budenie az 20×, do 18 mesiacov ccca 8×, teraz ma mala 22 a uz sa budi tak kazdu druhu noc 1-2×, no kazdu druhu teda prespi celu az do rana. Podotykam ze mala spava s nami v posteli a este stale kojim. Nikdy som to nehrotila ani neskusala UM, dudlik nikdy nechcela, vyrvavat ju nenechavam. Proste k tomu dospela nejak sama.

Příspěvek upraven 12.06.13 v 20:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 20:38
@smurfka píše:
Mě spí celou noc asi od 3 měsíců takže to neznám, ale vy jste už starší a podle mě je to jen o zvyku - probudí se protože ví že dostane mléko..v tomto věku už dítě nemá v noci hlad, je to prostě zvyk..zkusil abych ošidit čajem nebo vodou, dát třeba jedou prso a jednou čaj nebo vodu nebo dudel a pak zas prso a postupně prso odstatovat..kamarádka to udělala tak, že na dva dny odjela k mamince a dítě bylo dvě noci jen s otcem a prostě prso nedostala a tím se naučila v noci se nebudit..

my právě dudlík nevedeme.. vůbec ho nechce.. a to jsme zkoušili koupit kde jaký druh.. z flašky z dudlíkem taky neumí pít.. :-D jenom z takovych těch pitítek.. a to mam strach ji v noci davat..
no a odjed na víkend to bych nedala už vůbec..
a mala spí taky semnou v posteli..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 20:39
@cuttysark píše:
My!! Do roka budenie az 20×, do 18 mesiacov ccca 8×, teraz ma mala 22 a uz sa budi tak kazdu druhu noc 1-2×, no kazdu druhu teda prespi celu az do rana. Podotykam ze mala spava s nami v posteli.

Jeeee děkuji :-)) to tak potěší, že se to da zvladnout.. a to se budila na prso?? a jak usinala sama? nebo u kojení?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 20:41
@slavuska1 píše:
Mě se starší budil na jídlo do roka a půl(resp na mlíko), pak sám od sebe přestal. J bych to nelámala přes koleno, neznám žádnýho, školáka, který by se budil na mlíko ;)

Fakt sam od sebe? :-) a to mlíko bylo kojení? nebo UM?

• Citovat
  • Nahlásit
chatwenna
12.6.13 20:42

A co odstavit?

• Citovat
  • Nahlásit
12667
12.6.13 20:44
@Anonymní píše:
Jeeee děkuji :-)) to tak potěší, že se to da zvladnout.. a to se budila na prso?? a jak usinala sama? nebo u kojení?

vzdy len u kojeni zaspava doteraz. Do cca 20m sa budila na prso, proste ked ho nedostala, tak konec sveta. Okolo toho 20m obcas len kukla, otocila sa, chytila mi ruku, aby som ju objimula a spinkala dalej. Teraz ked sa v noci zobudi a chce prso, tak ho uz vacsinou nedostane, poviem jej ze spinkame, obcas si vzlykne ale do 5 sekund zase spi. Keby revala, tak jej to prso dam, ale uz neciti asi tu potrebu. Je to fajn, ze sme to zvladli takto nenasilne. Ked spi celu noc, zobudi sa cca okolo 6 a to uz jej prso dam, nech sa riadne napije. Potom je cele rano vesela a stastna :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12667
12.6.13 20:47
@chatwenna píše:
A co odstavit?

tak pre niekoho odstavit nie je riesenie ani volba. Odstavenie niekedy pomoze, niekedy nie, no napr pre mna je fakt, ze kojim, dolezitejsi, ako fakt, ze sa mi mala v noci budi. To som mohla odstavit v 2 mesiacoch, ked sa mi zacala budit po 20 minutach, milionkrat za noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat