Je takový vztah v pořádku?

Miaaaa
24.5.17 13:27

Je takový vztah v pořádku?

Oll

Příspěvek upraven 21.04.19 v 14:48

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29
24.5.17 13:35

To je ale situace. Připomínáš mi mojí kamarádku…přes rok chodila s přítelem a celou dobu nevěděla, jestli ho miluje nebo ne. Stále myslela na bývalého, ale nechtěla se k němu vracet neboť jí podvedl. Až po roce mi řekla, že miluje svého přítele. Trvalo jí to, ale nakonec si uvědomila, co v něm má a že je to ten pravý. :)

Já bych přítelovi řekla, ať na mě netlačí, že máte ještě dost času. Podnikala bych společné výlety, dovolené a uvidíš, třeba časem poznáš proč si s ním :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100

Objednej se k psychologovi.
On ti vysvětlí, že citům opravdu poručíš.
Dokud toto nepochopíš, tak dost možná budeš ve vztazích s nefunkčními lidmi, protože ti uspokojují citovou stránku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376

Když ho nemiluješ, není co řešit..netahala bych ho za nos..ztráta času pro oba. Až odejdeš, tak ti to všechno docvakne a budeš se chtít vrátit, ale už bude pozdě. Asi bych se zamyslela, proč pořád toužím po někom, s kým mi to xkrát nevyšlo. Srovnej si priority v životě, nejmladší už taky nejsi, tak buď jdi do toho nebo od toho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2840
24.5.17 13:37

To je těžké. Vztah s bývalým ž je podle mě naprosto mrtvý, comebacky prostě a tisíckrát fakt nfungujou a už vůbec ne, pokud jste ten vztah obnovovali už několikrát, jak jsem pochopila. Jestli bys hodného zodpovědného partnera opustila kvůli tomu, tak si vážně dej studenou sprchu a vykašli se na to.

Na druhou stranu, umíš sis aktuálním partnerem představit život a rodinu? Pokud ne, neprodlužuj utrpení sobě ani jemu a hlavně umožni v ám oběma se pohnout dál a najít si perspektivního partnera pro život, který vám bude vyhovovat, než bude pozdě. Ale abys jednou nelitovala, až se na něj podíváš a zjistíš, že je to milující tatínek od rodiny, pracovitý zodpovědný a žes udělala největší chybu svého života, až o takového ani nezavadíš… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
24.5.17 13:38

Zkus si sama sobě zodpovědět, jestli je Tvůj přítel člověk, se kterým si dokážeš představit, že strávíš zbytek života.
Ono totiž v dlouhodobém vztahu jde spíše o to přátelství a toleranci než nějakou výraznou vášeň a zamilovanost.
A pak je ještě druhá stránka věci, jestli Tě spíš nepřitahují méně zodpovědní a lehkomyslní muži - třeba kamarádka to tak má. Slušní a hodní kluci ji nic moc neříkají a opravdu potřebuje k životu ve vztazích jakýsi adrenalin a vzrušení. A to i za cenu toho, že si je vědomá, že zůstane do konce života sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7561
24.5.17 13:41

@Miaaaa Jak dlouho spolu jste? Cítila jsi tu přitažlivost a zamilovanost na začátku vztahu? Taky by sis měla odpovědět na to, jestli si dokážeš představit v budoucnu svatbu, dítě.. že to nechceš příští rok může znamenat, že je na to brzo nebo taky to, že to prostě není „ten pravý“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K K
604
24.5.17 13:45

No tak vlezt do postele s nekym, kdo se mi moc nelibi a koho vlastne ani moc nechci, na to clovek musi mit koule…

Nebo smirliveji - ten tvuj prvni asi byl fesak, a vedel to o sobe - proto to trapeni, ne? Ten soucasnej je hodnej trouba. Tak si najdi hezkyho troubu - ale to je zase problem, co?

Jestli chces mit chlapa, kterej se nelibi a nechce libit jenom tobe, a diky tomu si uzijes trapeni, nebo chlapa, co ti uvari a pomuze a bude s nim tak trochu nuda, protoze se nebudes bat s kym ti zas zahne, je na tobe. Kazdej svyho stesti strujcem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7026
24.5.17 13:50

@Miaaaa mozna je to ten pravy ale ty sis jeste nevyresila minulost. K ex sis asi vytvorila citovou zavislost, i presto ze vis ze to neni perspektivni.
V prve rade asi vyres vztah sama k sobe, na tom muzes ale samozrejme pracovat i v nynejsim vztahu kdyz si promluvite a reknes ze na svatbu a dite se v tuto chvili necitis a rada bys to probrala treba za delsi cas(asi to terminuj at partner netape v nejistote a ty budes mit „deadline“ a nebudes pred rozhodnutim utikat) amezitim pracuj na sobe. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.17 14:07

Anonymně protože mi je to blbé psát, ale já se svým manželem začala chodit z rozumu… byl to přesně typ člověka co má takové vlastnosti kterých si vážím. Je čestný, pracovitý, nelže, nepodvádí, je hodný, miluje mě nadevše, pomáhá, uklízí, stará se… zezačátku sem často myslela na svou předchozí lásku, byl to předtím dost intenzivní vztah založen hodně na emocích. Trvalo mi cca 3 roky než sem si 100% uvědomila že s mužem se kterým teď žiju budu žít navždy a miluju ho až teď po několika dalších letech na 10000% a to co bylo předtím.. bylo to hezké, ale pro život nepoužitelné…nyní jsme už pár let manželé a já nelituju ani na minutu, ač sem předtím měla pochybnosti.
Zkus vydržet, dělejte věci společně, přemýšlej nad budoucností, plánujte a uvidíš jak to budeš cítit… :kytka:… s rozhodnutím nepospíchej, to je moje rada.
my ženy dokážeme být unáhlené a citově dost labilní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
24.5.17 14:15

Pusť ho do oběhu a po čase zjistíš, co jsi měla a z čeho budeš vybírat po něm :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
24.5.17 18:15

Myslím, že tohle se stává hodně lidem. Nejvíc chceš toho, kdo nechce tebe nebo se nechce vázat. Několik vztahů jsem v minulosti měla a vždycky jsem se sama sebe ptala, jestli je to ten pravý a hodně jsem nad tím přemýšlela. Pak jsem ale potkala svého manžela a najednou jsem se ptát nemusela. Po krátké době jsem věděla, ze je to on. Kdybych si nebyla na 100% jistá nebo měla pochybnosti, nešla bych do takového vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
24.5.17 19:23

Rčení že, ženská neví co chce a nepřestane dokud to nedostane, zas dostalo za pravdu. Dle mého máš tři možnosti 1) v 35 letech budeš mít dítě s mužem, který tě miluje, ty ho ale ne a jsi z toho nešťastná a zvažuješ odchod, 2) v 35 letech budeš sama, budeš chtít dítě a hodného přítele, lízat si rány z bolestivého rozchodu se životní láskou, který tě tak ale neviděl, 3) ve 35 letech budeš mít dítě a rodinu s někým, koho jsi po době nerozhodnosti poznala a bylo to ono - bingo. A nebo to může být klidně úplně jinak, ale to ti tady nikdo neřekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 19:29

Prožívám teď něco podobného… současného přítele mám moc ráda - miluju ho, akorát že je mezi námi ten rozdíl, že já bych se ráda vodila za ruku, objímala se třeba kolem pasu, ale můj přítel na to téměř vůbec není. Na veřejnosti téměř za ruku nechodíme,, neobjimáme a se, když jsme ve společnostia- nedržíme se za ruku…Občas, si říkám, že jsme jenom jako kamarádi. V těchto chvílích taky myslím na svého bývalého přítele, protože vím, že ten by mě chytnul pokaždé za ruku a je mi z toho tak nějak smutno :D ale když to jednou za čas udělá můj současný přítel, je to moc hezký a říkám si, jak moc je skvělej a jak moc ho miluju a že bych byla úplně blbá, kdybych současného partnera opustila :) každý má své mouchy, ale každý je jiný a pokud se s tím nenaučíme žít, budeme akorát nešťastný :( mě třeba napadají myšlenky, zda mě můj přítel miluje a myslí to se mnou vážně. Pak taky začínám srovnávat a stojí to za prd… užívej si co máš a nesrovnávej :) věřím, že tvůj přítel by pro tebe udělal cokoliv…můj přítel to radši napíše, slovně mi lásku nevyznává - prostě na to není :D přeju hodně štěstí :) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
24.5.17 19:41
@Michaela94 píše: …každý je jiný a pokud se s tím nenaučíme žít, budeme akorát nešťastný :(

Chyba. Podstatné není naučit se přizpůsobovat tomu druhému, ale vědět, co mi vadí, překáží a co asi časem nesnesu bez újmy na dobré náladě. Takhle si to přežvejkni a poslechni svoji intuici. Protože už tohle signalizuje, že něco není úplně O. K., je to možná jen špička ledovce.
Tvoje pochyby jsou oprávněné ne kvůli tomu, jestli Tě má dostatečně rád, to možná má - jeho způsobem - ale jde o to, jestli by Ti víc nevyhovoval jiný způsob lásky.
Otázka ke Tvé citované větě: a když se přizpůsobíš, budeš šťastná?

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama