Je tekutina v měřidle na radiátoru jedovatá?

692
2.5.16 13:05

Je tekutina v měřidle na radiátoru jedovatá ?

Ahoj, prosím o radu. Synovi se podařilo hodit na zem měřidlo z radiátoru, takové to zastaralé, jak jsou v něm trubičky s barevnou náplní. Ampulka vypadla a vylila se, je červená a voní to peprmintově nebo tak nějak. Než jsem stačila zareagovat, viděla jsem, jak to měřidlo ještě zvedl a pak si strčil ručičku do pusy, ještě k tomu dvakrát, než jsme stihli dojít domů to umýt. Nevím jestli se té tekutiny nedotkl, protože jsem byla docela daleko, byla tam vylitá loužička a něco bylo i na tom plastu. Může se mu něco stát, kdyby to přece jen olízl? (doufám, že snad ne) :( :( :(. A jak se to řeší, když se to rozbije ve společných prostorách? Nahlásí se to a platí se nějaká pokuta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20793
2.5.16 13:09

http://www.tis-cz.cz/

Tam to budou asi vědět nejlépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
2.5.16 13:20

Díky moc :-) Volala jsem tam, a prý by to toxické být nemělo, a dítě by toho muselo prý vypít mnohem více, než je v celé ampulce, aby se to nějak případně řešilo. Mělo by to být jen barvivo a alkohol. Prý hrozí jen případná alergická reakce. Takže mi spadl kámen ze srdce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
2.5.16 13:23
@bibi2233 píše:
Díky moc :-) Volala jsem tam, a prý by to toxické být nemělo, a dítě by toho muselo prý vypít mnohem více, než je v celé ampulce, aby se to nějak případně řešilo. Mělo by to být jen barvivo a alkohol. Prý hrozí jen případná alergická reakce. Takže mi spadl kámen ze srdce :-)

Super :palec: Není za co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
2.5.16 13:30

Ohledně toho placení se domluv s tím, kdo tam dělá domovníka, bude to asi potřeba nahlásit a měřidlo zaplatit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
2.5.16 13:51

@lalaláček Diky, večer to chceme nahlásit, teď nikdo není doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat