Je tento požadavek/prosba opravdu tak nepochopitelný/á?

Anonymní
21.9.20 11:15

Je tento požadavek/prosba opravdu tak nepochopitelný/á?

Ahoj,
ráda bych znala názor na níže popsanou situaci i od někoho jiného.
Bydlíme s manželem a naším dítětem (11m) asi 10 minut autem od mých tchánovců. Je jim 70+. V poslední době (já na RD s dítětem) si zvykli k nám domů dělat přepadovky. Manžela jsem již při prvním takovémto přepadu prosila, aby jim řekl, ať to nedělají. Že je kdykoliv ráda uvidím, pohostím, ale prosím, ať dají vědět aspoň 10 minut předem - ať brnknou, že se k nám chystají. Absolutně bych s tím neměla problém. V poslední době se to ale pro mě už opravdu stává silně nekomfortní - dítě spí, já si jdu taky třeba lehnout/popřípadě ještě lítám v pyžamu a neučesaná, protože se třeba to ráno s dítětem jinak nedalo a najednou zvonek. Dítě probuzené, doma nepořádek jak v tanku a já třeba ve sprše. Tchánovci se přijeli podívat. Takovýchto situací přibývá, manžel mi vždy řekne, že oni na nějaké zavolání ve svých letech nejsou zvyklý, takovéto „požadavky“ neznají, ale že je o to poprosí. Bavil se s nimi na toto téma několikrát, vždy to končí nepochopením ze strany rodičů, oni na tom nevidí nic špatného a dělají to dál. Prosba z mé strany by dle mého nevedla už vůbec nikam, věřím, že by se to akorát otočilo proti mě. Situace se znovu opakovala tento víkend, kdy byl ale manžel také doma a klasika - šli jsme si po obědě lehnout, zvonek, dítě rozhašené. Tím ale, že si to i manžel zažil na vlastní kůži, tak jim asi něco i řekl vážněji. Rodiče děsně uražení, tchýně se nechala slyšet, že už k nám nevstoupí, chlapa to štvalo celý víkend. Dnes jsem chtěla uklidnit situaci, vidím, že to chlapa stále štve (neshody), tak jsem mu řekla, ať se jede rodičům omluvit. Teď tu ale sedím a říkám si - proč jako? Opravdu je tato moje prosba tak nepochopitelná? Tchánovce respektuji, snažím se vše dělat pro pohodu všech, aby nebyly žádné neshody, ale mně to prostě takhle nevyhovuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.9.20 11:16

P. S. Omlouvám se za hrubky, už je vidím :zed: Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
3500
21.9.20 11:18

Slušně je znovu požádat a pro jistotu ve spací dobu vypnout zvonek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5966
21.9.20 11:19

Vypnula bych zvonek. Pokud nejsou senilní, pak musí chápat, ze ti budi dítě :zed:. My jsme rodice udelali prarodici mezi 50 a 60 lety a tyhle věci naprosto chápali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5255
21.9.20 11:19

Odpoj zvonek :think: je to neslusnost někoho takto pořád prepadavat a na věk ať se nevymlouvaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5632
21.9.20 11:20

Je naprosto pochopitelná, takovéto přepadovky nesnáším. Zvlášť když ti to budí malé dítě a ničí mu to spánek. To jim nevadí, že to budí vnouče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19829
21.9.20 11:22
@JancaS84 píše:
Odpoj zvonek :think: je to neslusnost někoho takto pořád prepadavat a na věk ať se nevymlouvaji.

otázka je v kolik byla zakladatelka v pyžamu jestli v sedm chápu jestli v deset tak chápu tchánovce že je to pro ně divný, myslím že v sedm na návštěvu nechodí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27629
21.9.20 11:22

Slušně bych je poprosila, ať se ozvou hned poránu, že se k nám chystají. Kdyby to nerespektovali, neotevřela bych. Já třeba ve sprše teda zvonek neslyším. Tchýňka má klíče, hlídá nám syna. Někdy mě holt v pyžamu v létě zastihla. Nebo když nemám uklizeno. Naštěstí to nekomentuje. Kdybych spala, nejspíš nám něco dobrého dá na stůl a jde si po svých. Nečekala by hostění. Dokud k nám jezdili jen jako návštěva, ohlásili se. Tak to mezi slušnými lidmi chodí. Náfuky ať se nafukují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19159
21.9.20 11:23

Požadavek je to logicky, byť tebou, tak neohlasenym návštěvám neoteviram, manzel ať si dělá, co chce. Od jeho rodičů je to velmi neohleduplne, ale oni někteří lidé nejsou zvyklí, že by své děti měli nějak respektovat a brát je vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805

Já bych jim prostě neotevřela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51952
@Anonymní píše:
Ahoj,
Bydlíme s manželem a naším dítětem (11m) asi 10 minut autem od mých tchánovců. Je jim 70+. V poslední době (já na RD s dítětem) si zvykli k nám domů dělat přepadovky. Manžela jsem již při prvním takovémto přepadu prosila, aby jim řekl, ať to nedělají. Že je kdykoliv ráda uvidím, pohostím, ale prosím, ať dají vědět aspoň 10 minut předem - ať brnknou, že se k nám chystají. Absolutně bych s tím neměla problém. V poslední době se to ale pro mě už opravdu stává silně nekomfortní - dítě spí, já si jdu taky třeba lehnout/popřípadě ještě lítám v pyžamu a neučesaná, protože se třeba to ráno s dítětem jinak nedalo a najednou zvonek. Dítě probuzené, doma nepořádek jak v tanku a já třeba ve sprše. Tchánovci se přijeli podívat. Takovýchto situací přibývá, manžel mi vždy řekne, že oni na nějaké zavolání ve svých letech nejsou zvyklý, takovéto „požadavky“ neznají, ale že je o to poprosí. Bavil se s nimi na toto téma několikrát, vždy to končí nepochopením ze strany rodičů, oni na tom nevidí nic špatného a dělají to dál. Prosba z mé strany by dle mého nevedla už vůbec nikam, věřím, že by se to akorát otočilo proti mě. Situace se znovu opakovala tento víkend, kdy byl ale manžel také doma a klasika - šli jsme si po obědě lehnout, zvonek, dítě rozhašené. Tím ale, že si to i manžel zažil na vlastní kůži, tak jim asi něco i řekl vážněji. Rodiče děsně uražení, tchýně se nechala slyšet, že už k nám nevstoupí, chlapa to štvalo celý víkend. Dnes jsem chtěla uklidnit situaci, vidím, že to chlapa stále štve (neshody), tak jsem mu řekla, ať se jede rodičům omluvit. Teď tu ale sedím a říkám si - proč jako? Opravdu je tato moje prosba tak nepochopitelná? Tchánovce respektuji, snažím se vše dělat pro pohodu všech, aby nebyly žádné neshody, ale mně to prostě takhle nevyhovuje.

8o za co se jim má omlouvat? Párkrát to chce prostě neotevřít at ví že se mají ozvat včas ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5966

@ka2ka i v deset muze byt v pyzamu3a nikomu do toho nic neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5632
@ka2ka píše:
otázka je v kolik byla zakladatelka v pyžamu jestli v sedm chápu jestli v deset tak chápu tchánovce že je to pro ně divný, myslím že v sedm na návštěvu nechodí :think:

Tak to je snad jedno, ne. :nevim: Já mám dneska HO a taky jsem ještě v pyžamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Trvat na svém, možná se opět nastvou - nechat je at vychladnout. Vypnutý zvonek za mě ok, Ikdyz ten je naštve víc než rozhovor. Ale ať! Doma budeš ještě dlouho… U nás teda tchány přesvědčilo, až když nás přistihli pri sexu, když malý spal. Ze začátku totiž ani neklepali :lol: :lol: teď se hlásí s předstihem

• Citovat
  • Nahlásit
3757
21.9.20 11:24
@Anonymní píše:
Ahoj,

Neotevřela bych..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama