Je těžké se naučit kadeřnické práce?

2293
5.4.17 15:01

Je těžké se naučit kadeřnické práce?

Chtěl bych se zeptat někoho znalého, jestli je těžké se naučit pánské a dětské střihání. Jedná se mně o manželku 55 let s tím, že by to do důchodu dojela ve vlastním kadeřnictví ve vlastních prostorech, ale nějak se toho děsí a pracuje zatím v automotiv robotárně…dotaz směřuji výhradně na odbornou stránku věci, protože já sám podnikám od 91. a ohledně problémů s náklady, živnostenským zákonem, účetnictvím a pod. jsem dopodrobna seznámen…děkuji za jakoukoliv informaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

266
5.4.17 15:26

Zdravím, nemožné to není…nicmene co je velmi důležité je praxe. Technologie se dá naučit, Ale ta praxe je velice důležitá a nezbytná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
5.4.17 15:34

@ontar asi je důležitá zručnost… Už jako malá (od cca 12-ti let) jsem stříhala bráchu a tátu. Naučila jsem se to od mámy (není kadeřnice). Dnes v případně potřeby také stříhám děti i manžela. Těžké to není :think:.

Příspěvek upraven 05.04.17 v 15:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26206
5.4.17 15:56
@ontar píše:
Chtěl bych se zeptat někoho znalého, jestli je těžké se naučit pánské a dětské střihání. Jedná se mně o manželku 55 let s tím, že by to do důchodu dojela ve vlastním kadeřnictví ve vlastních prostorech, ale nějak se toho děsí a pracuje zatím v automotiv robotárně…dotaz směřuji výhradně na odbornou stránku věci, protože já sám podnikám od 91. a ohledně problémů s náklady, živnostenským zákonem, účetnictvím a pod. jsem dopodrobna seznámen…děkuji za jakoukoliv informaci…

Pokud není levá, bude spíš problém s tím najít dost pokusných hlav, na kterých by se to naučila. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 16:21
@Bábrdl píše:
Pokud není levá, bude spíš problém s tím najít dost pokusných hlav, na kterých by se to naučila. :think:

Ale tak ony se najdou maminy, co nechají děcka ostříhat zadarmo, stejně tak pánové.

Jendou mě takto babička zavedla a nikdy víc, každý kdo mě viděl mu bylo líto mých vlasů :,( (a mě taky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26206
5.4.17 16:35
@zvidavajanca píše:
Ale tak ony se najdou maminy, co nechají děcka ostříhat zadarmo, stejně tak pánové.Jendou mě takto babička zavedla a nikdy víc, každý kdo mě viděl mu bylo líto mých vlasů :,( (a mě taky).

Tak až bude ve fázi, že může normálně stříhat „zadarmo“, tak jo. Ale nejdřív se to musí naučit od píky. A to se učí učnice tuším na sobě a když tak to opraví mistrová. Alespoň si to myslím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18078
5.4.17 16:38

I když bude stříhat zadarmo musí být šikovná aby si neodradila potencionální zákazníky :think: mimochodem když úspěšně podnikáš co jí zaměstnat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7136
5.4.17 17:03

@ontar pokud nemá vzdělání jako kadeřnice, tak dejte manželku na rekvalifikační kurz a tam zjistí, zda ji to půjde nebo ne, a pokud ho udělá i se zkouškou, tak víte že to umí, no ale potom aby dostala živnostenský list musí mít 1 rok praxi, takže se nechat někde v kadeřnictví zaměstnat( což v 55 nevím jestli je reálné) nebo sehnat odborný dohled na 1 rok( ale ten se většinou dost platí)
no a pak teprve uvažujte jestli začít rekonstruovat vlastní prostory- z vlastní zkušenosti zařizoval jsem pro manželku kadeřnictví ve vlastních prostorech před 3 roky, a aby to splnilo všechny ty nesmysly stavebního úřadu, živnosťáku, hasičů, hygieny a td tak jsme tam zahučeli 300t.,
nechci odrazovat, ale než bude mít za sebou rekvalifikaci a praxi a dostane takže živnosťák bude jí cca 57 a kolik ji zbývá do důchodu?, nedoklepe to v té montovně, jestli to nebude jednodušší řešení.
Levnější řešení pak když už by měla ten živnosťák tak je pronajmout si křeslo v zavedeném kadeřnictví, přeci jen i ta klientela by tam nějaká pro začátek už byla, protože vytvořit si stálou klientelu taky zpočátku trvá 2-3 roky.
Kdyžtak se ptejte, máme to čerstvě za sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5922
5.4.17 17:14

Já mám v rodině dvě kadeřnice. Jedna celá život dělala mistrovou- babička, což už je asi zase něco jiného a pak švagrovou.. Švagrová je vyučená, bohužel bez praxe..Co má zákazníky, tak max ženské co si chtějí přistřihnout vlasy.. Dělala to na mateřské a říkala, že třeba měla jen dvě, tři zákaznice za měsíc..
Nejde o to, že prostě neni dobrá kadeřnice, ale.. Už ve většině domácnosti má strojek a chlapce si stříhají sami, to stejné muže a pokud jde žena ke kadeřnicci na odbarevní, melír, tak jde spíš někde do salonu a neriskne někde do domu..
Záleží ale na lokalitě.. takto to měla ona, když si přivydělávála při mateřské..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2293
5.4.17 21:07

Všem dík za info i za názor. Je to teda spíše můj nápad a takhle z dálky mně to připadá, jako dobrý byznys, bez velkých zásob a výrobního zařízení. Já třeba osobně jedu přes celé město /Liberec/, protože v naší čtvrti všechny kadeřníce skončily /což je samo o sobě zajímavé, ale vím, že to může mít nejrůznější důvody/ přijedu, za 10 minut vypadnu s kratšími vlasy a kratší o 90,– a to chtějí kvůli EET ještě zdražit. Je to jenom pánské a dětské, dělají tam 2 a skoro pořád tam někoho mají, ale většinou se moc nečeká..je to spíše na okraji, ale to je pro mě podmínka, protože se nehodlám nervovat v centru s parkováním. Manželka je z té automotivblbárny celkem utahaná, tak jsem jí chtěl trochu pomoci..uvažuju to udělat také pro 2 pracovníce a jednu sehnat hotovou, aby místo nájmu vzala na sebe odborný dohled. Nebytové prostory jsou hotové, takže by se jednalo jen o úpravu k této konkrétní živnosti, ale je mně jasné, že by to stejně dost stálo a nemám chuť to prohnat komínem..a také je mně docela divné, že někde provozovna vznikne a za nějaký čas zase zmizí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama