Je tlakový hrnec vadný?

545
11.2.17 20:51

Je tlakový hrnec vadný?

Ahoj, moc prosím o radu ty z vás, které mají doma tlakový hrnec od Tescomy. Mám nový hrnec Bio exclusive, vařím v něm dnes potřetí. Zatím pokaždé, když jsem ho přivedla k varu, tak pára unikala jen bezpečnostním ventilem (takovým tím malým červeným, který je naproti držadlu). V návodu jsem našla, že má jít pára z toho klasického velkého černého, jak jsou na něm symboly pro vysoký nebo nízký tlak. A že když uniká z bezpečnostního, tak ho mám odstavit. Tak jsem ho několikrát odstavila a pořád to stejné. A pak nějakým zázrakem vždycky začal fungovat ten velký ventil a normálně pouštěl páru. Dneska to samé, zase to uniká tím bezpečnostním. Je to normální? Nebo je ten ventil vadný??? Nemám s tím zkušenost, ventil ucpaný není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11.2.17 21:08

Nemám tedy Tescomu, ale nějaký noname hrnec na stejném principu..mám to taky tak, podle mě je začne pára utíkat z hlavního ventilu, až když je uvnitř dostatečný tlak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.17 21:25

Mám Bio exclusive a vaření probíhá takhle: malé množství páry chvilku uniká tím malým červeným ventilem, čímž se vlastně nazvedne ten červený čudlík (předtím červená není vidět), potom to ještě chvilku trvá a pára začne ve větším utíkat tím hlavním černým ventilem. To sundávám hrnec z velkého ohně a přendávám na malý. Pak už pára uniká jen tím černým. Po dovaření a schládnutí ten červený čudlík zase zaleze a hrnec jde pak otevřít. Doufám, že jsem to popsala srozumitelně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
11.2.17 21:35

Díky, máte obě pravdu :-) Já to teď s hrůzou v očích třičtvrtě hodiny sleduju pro jistotu z vedlejší místnosti, protože jsem to kvůli strachu z minula dala na malý plamen, a teď se konečně ty ventily přehodily, uf. Mám z toho nepříjemný pocit, že by mohl hrnec vybouchnout, i když jsem četla, že dneska už se to nestává. Ještě jednou díky, myslela jsem, že je někde chyba, ten návod byl napsaný tak zvláštně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
11.2.17 21:42

Mam taky tescomu a taky dotaz. Pouzivam taky dost vyjimecne, celkem casto se mi stava, ze mi z neho i s parou utika voda. Pritom vodu nemam nikdy nad tu rysku, co je v hrnci. Stava se vam to taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
11.2.17 22:45

Kudy ta voda utíká, ventilem? V návodu píše, že se to může stát u polévek nebo jídel, která mají tendenci bobtnat (např. luštěniny), a doporučují neplnit hrnec víc než do dvou třetin, tzn. méně než pod tu rysku. Mě se to stává u polévek, trochu to vystrikuje ven, ale jen maličko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
12.2.17 13:50

@bibi2233

No ja v tom delam v ppodstate jen dusene maso. A strika to tim ventilem, mam od toho uplne vzdycky zastrikane sklo za sporakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
12.2.17 19:42

Možná se to vaří moc zprudka. Já to pak vždycky ztlumím úplně na minimum co to jde, aby jenom šla trochu pára, ale nestříkalo to. A když to pořád stříká, tak to dám na menší ploténku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama