Reklama

Je tlakový hrnec vadný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 20:51
Je tlakový hrnec vadný?

Ahoj, moc prosím o radu ty z vás, které mají doma tlakový hrnec od Tescomy. Mám nový hrnec Bio exclusive, vařím v něm dnes potřetí. Zatím pokaždé, když jsem ho přivedla k varu, tak pára unikala jen bezpečnostním ventilem (takovým tím malým červeným, který je naproti držadlu). V návodu jsem našla, že má jít pára z toho klasického velkého černého, jak jsou na něm symboly pro vysoký nebo nízký tlak. A že když uniká z bezpečnostního, tak ho mám odstavit. Tak jsem ho několikrát odstavila a pořád to stejné. A pak nějakým zázrakem vždycky začal fungovat ten velký ventil a normálně pouštěl páru. Dneska to samé, zase to uniká tím bezpečnostním. Je to normální? Nebo je ten ventil vadný??? Nemám s tím zkušenost, ventil ucpaný není.

Reklama

Reakce:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.02.17 21:08

Nemám tedy Tescomu, ale nějaký noname hrnec na stejném principu..mám to taky tak, podle mě je začne pára utíkat z hlavního ventilu, až když je uvnitř dostatečný tlak ;)

stonožka12
Kecalka 476 příspěvků 8 inzerátů 11.02.17 21:25

Mám Bio exclusive a vaření probíhá takhle: malé množství páry chvilku uniká tím malým červeným ventilem, čímž se vlastně nazvedne ten červený čudlík (předtím červená není vidět), potom to ještě chvilku trvá a pára začne ve větším utíkat tím hlavním černým ventilem. To sundávám hrnec z velkého ohně a přendávám na malý. Pak už pára uniká jen tím černým. Po dovaření a schládnutí ten červený čudlík zase zaleze a hrnec jde pak otevřít. Doufám, že jsem to popsala srozumitelně :)

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 21:35

Díky, máte obě pravdu :-) Já to teď s hrůzou v očích třičtvrtě hodiny sleduju pro jistotu z vedlejší místnosti, protože jsem to kvůli strachu z minula dala na malý plamen, a teď se konečně ty ventily přehodily, uf. Mám z toho nepříjemný pocit, že by mohl hrnec vybouchnout, i když jsem četla, že dneska už se to nestává. Ještě jednou díky, myslela jsem, že je někde chyba, ten návod byl napsaný tak zvláštně.

Bezinka83
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 11.02.17 21:42

Mam taky tescomu a taky dotaz. Pouzivam taky dost vyjimecne, celkem casto se mi stava, ze mi z neho i s parou utika voda. Pritom vodu nemam nikdy nad tu rysku, co je v hrnci. Stava se vam to taky?

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 9 inzerátů 11.02.17 22:45

Kudy ta voda utíká, ventilem? V návodu píše, že se to může stát u polévek nebo jídel, která mají tendenci bobtnat (např. luštěniny), a doporučují neplnit hrnec víc než do dvou třetin, tzn. méně než pod tu rysku. Mě se to stává u polévek, trochu to vystrikuje ven, ale jen maličko.

Bezinka83
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 12.02.17 13:50

@bibi2233

No ja v tom delam v ppodstate jen dusene maso. A strika to tim ventilem, mam od toho uplne vzdycky zastrikane sklo za sporakem.

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 9 inzerátů 12.02.17 19:42

Možná se to vaří moc zprudka. Já to pak vždycky ztlumím úplně na minimum co to jde, aby jenom šla trochu pára, ale nestříkalo to. A když to pořád stříká, tak to dám na menší ploténku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama