Je to alergická reakce na vosu?

2422
9.8.15 22:08

Je to alergická reakce na vosu?

Ahoj holky, jdu pro radu. Dneska na večer mě bodla na koupališti vosa, tedy asi vosa, zachraňovala jsem malé zmrzlinu a v předloktí me to pekelné zaštíplo a už jsem jen uviděla, jak to letí dál, takže včela to asi nebyla :) Já tedy měla naposledy na včelí bodnutí hodně silnou reakci :cert: tady to zprvu byla taková ta klasika, červený puntík, otok cca 1cm a zarudnutí, které se postupně šířilo a bolelo to a hodně štípalo. Na koupáku jsem dostala trošku fenistil gelu, ale to bylo hned pryč, protože prďolu samozřejmě nějaký moje bebíčko nezajímá :D
Hodně to bolí i teď, otok se trochu zvětšil, ale ten červený flek už mám skoro okolo celého předloktí a pořád se zvětšuje. Ledovala jsem, natřela zase fenistilem a nic. Mám doma i fenistil kapky, vzaly byste si je? Já jsem po té alergii na včelu takový plašan, nepamatuju, že by mě kdy tak bodnutí vosou bolelo, fakt vydržím hodně, ale tohle je opravdu silná bolest.
Děkuji za vaše rady, zkušenosti a uklidnění ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9139
9.8.15 22:13

Určitě bych si ty fenistilové kapky vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
9.8.15 22:15

Alergie už by se projevila. Po vosím štípnutí jsou někdy koláče fakt velký. Udělej si octový roztok a udělej si z toho zábal. Kdyby ses v noci vzbudila, tak ho klíďo vyměň a zítra s tím pokračuj. Otrlci přidávají cibuli, tak můžeš taky :mrgreen: Kapky si klidně vezmi, tím nic nezkazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
9.8.15 22:18

Jo a kdyby to byla včela, tak ta by taky odletěla, nepošla by ti hned na ruce, ale zůstao by ti v tom štípanci žihadlo.

Zrovna včera jsme byli u našich na grilovačce a bylo tam víc lidí a tak sedíme, žvaníme a najednou z ničeho nic jedna ženská vyjekla, že ji ďobla vosa, prostě naletěla a dala jí ho. Se bavili, že prej jsou letos nějaký agresivní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
9.8.15 22:21

Jo, fenistil kapky klidně a ocet, ten je dobrý. Mě ďobla vosa tak 14 dnů zpět, a to jsem nikdy neměla žádnou alergickou reakci, a měla jsem týden flek přes půl nohy.
A malou štípla do čela, a ta tam má hnisavý pupínek…úplně zírám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
9.8.15 22:21

Mě vosa píchla naposledy v dětství, ale když si vzpomenu na tu reakci a bolest a srovnám to s tím, jak reagují třeba moje děti (ďobne je to a za chvilku o tom neví), tak si myslím, že to alergická reakce je. I když jen místní. Kapky bych si určitě vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
9.8.15 22:27

@Janha
Jo ty kapky bych si urči vzala.. tím nic nezkazíš.. No a na ten vpich si dej obklad z octu, zavaž s nech klidně přes noc.. To pomáhá..
Jinak příště až tě bodne, tak se prý má co nejrychleji ze vpichu vymačkávat, ať tam zůstane co nejmíň těch vosích sra. ček:) mě to vždycky pomohlo, takže jsem nemusela pak ani nic moc jiného dělat. I když to pálilo i tak..

No a shodou okolností jsem zrovna dneska poslouchala v rádiu, jak se letos vosy přemnožily a že ty pichance jsou agresivnější, než dřív.. Potvory:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
9.8.15 22:28

Holky, díky, jdu si odměřit kapky, přijdu si nemožná, ale ono to fakt hrozně bolí. Já naposledy (sice par pet zpet) na vosí bodnutí takhle nereagovala a to mě bodla do krku, když jsem jela na kole. Asi jsou opravdu čím dál víc jedovatý :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
9.8.15 22:32

@Janha Tak ona se ti z toho tenkrát mohla utvořit menší alergie, ale tahle reakce není nijak neobvyklá. To záleží taky na kusu :lol: Já mám kolikrát děsnej koláč i od komára :roll: Stejně tak někdo ty štípance skoro nevnímá, já jsem dřív byla schopná je rozdrábat fakt hrozně do krve. Teď se ovládám jenom proto, že vím, že to je blbost :mrgreen: V těch kapkách je antihistaminikum, takže kdyby to alergie byla, tak se to taky zklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
9.8.15 22:44

@RadkaCh tak já mám k tomu ještě na koze supr ďobanec od nějaké mušky z dnešní ranní procházky, moc pěkný a teď ještě tohle :zed: jsem věděla, že dneska radši nemám vytáhnout paty z baráku :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
9.8.15 22:46

Dnes je ten hmyz agresivnější, než dřív. Kdoví čím to proleze a pak se to takto projeví. Teď myslím různé postřiky a podobně… Já měla po poštípání nějakou mrchou rudé fleky na nohách i rukou, bylo mi pak z toho až špatně a fleky začly modrat… Taky paráda… Obvykle na podobné flečiska po bodnutí hmyzem dostanu višňák a třeba dithiaden. V horších případech i ATB, aby se tam neudělala ještě i infekce… Pokud to bude zítra ještě horší, tak zajdi k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13484
9.8.15 22:47

Mohla to bejt agresivnější vosa… dala bych si na to kousek cibule to docela pomáhá :) kdyby se to horšilo máte doma něco na alergii? ( xyzal, zyrtek nebo něco podobnýho?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
9.8.15 23:33

Když u nás někoho píchne vosa (letos už dvakrát každé dítě), tak hned dávám to místo po ledovou vodu, a běžím pro fenistil (u dospěláka bych vzala dithiaden nebo když není, tak alergodil - ten se dá koupit bez předpisu)… udělala jsem to tak pokaždé a nevznikl ani otok… ani zarudnutí… dítě 5leté a 2,5leté - štípanec mezi oči. Bez reakce.
Myslím, že je dobré dát ta antihistaminika HNED!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
9.8.15 23:34

@Janha alergie to být může, ae jen malá, lokální… fenistil nebo alergodil ty dva, tři dny bych užívala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2422
9.8.15 23:47

@3HE děkuji za rady, zítra si zajdu do pro ten alergodil, ať máme něco doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama