Je to alergická rýma? nebo klasická?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agulka
Kecalka 258 příspěvků 15.05.15 20:02
Je to alergická rýma? nebo klasická?

Holky prosím všechny o rady,

Dcera ma už asi cca 14 dní rýmu. Začalo to zničeho nic.. neměla teploty nic. Jen jeden den se rano vzbudila a začla smrkat… byla to hned takova žlutozelená rýma, stříkala jsem ji do nosu mořskou vodu, a davala sinupret.. asi po týdnu se to trošku zlepšilo.. ale ten den jsem jeli ke tchánům.. a bylo strašné horko v autě jsem měli puštěnou klimu jeli jsem přes hodinu.. a druhý den se dceři ta rýma zas zhoršila.. pořád taková hlenovitá, žluto zeleno bila.. jak kdy..

Posledních, ale pár dní.. je to tak, že rano se vzbudi v pohodě.. už si říkám super.. je to konečně pryč, ale pak cca po 2 hodinach řekne že che smrkat.. vysmrka.. většinou zase žluto zelené hleny. Dávám ji ten sinupret, stříkam vodou a ted jsem přidala i sirup na rozpouštěni hlenu.. Dopoledne když jsme venku (chodíme hodně po trávě, zfoukava pampelišky, jsem v lese, máme hospodářství takže i zvířata..) Dopoledne ani moc nesmrka.. možná ještě pak jednou dvakrát.. V poledne spí normálně dýcha pusou.

Odpoledne když jsem venku, je to ale horší, začne mit takové mokre u nosu a chodí dost často, že chce smrkat, ale zase rýma není vůbec vodová, je hlenovitá.. někdy zbarvená někdy ne.. Pod nosem se ji udělá červené (ale to je zřejmě poškrábané), a občas si strka prstíky do nosu jakoby by ji svědil.

Dneska navíc byla hodně přecitlivělá, plakala kvůli každé maličkosti.. :nevim:

Myslíte, že to může být alregie? v rodině nikdo alregik není nevím jak jinak to poznat.. a co ji dávat.. Pokud by to byla alergie tak všechny přípravky co ji davam jsou zbytečné, že?

Dceři jsou 3 roky

Předem děkuji všem, kteří si příspěvek přečtou a děkuji za reakce. :kytka:
Kdy se vydat k lékaři? Děkuji moc

Reklama

Reakce:

hanzbl00
Závislačka 3336 příspěvků 15.05.15 20:12

Tyjo syn (3,5 roku) ma uplne to samy, rymu ma v kuse uz snad tri tydny, doktorka nas jeste na alergologii posilat nechce, navic ted ma po tele par pupinku a vubec nevim z ceho :think:

agulka
Kecalka 258 příspěvků 15.05.15 20:15
@hanzbl00 píše:
Tyjo syn (3,5 roku) ma uplne to samy, rymu ma v kuse uz snad tri tydny, doktorka nas jeste na alergologii posilat nechce, navic ted ma po tele par pupinku a vubec nevim z ceho :think:

a dala Vám na to něco? Pupínku jsem si u dcery zatím nevšimla

Retezka
Kecalka 418 příspěvků 15.05.15 20:51

Dejte malé třikrát denně kapky Fenistil, je volně prodejný, pokud se potíže zmírní, je možné, že se jedná o alergii. ;)

Silwinka87
Generální žvanilka 22154 příspěvků 15.05.15 20:56

Máme to samé..Co začaly kvést břízy, malý má rýmu, teď už je to lepší, ale bylo to šílené, na úlevu jsem dávala Claritin sirup a když měl rýmu opravdu hodně, tak na noc i Fenistil..
Taky měl zeleno-žluto hlenovitou rýmu, tak jsem mu dávala Sterimar s mědí, doktor nám dělal i stěry a infekční to nebylo, nic mu nezjistil, tak sám řekl, že to bude asi alergie..Na alergologii jsme objednaní, ale mají volno až za dva měsíce..
Taky jsem si všimla, že byl malý trochu osypaný, ale to můžou být i potničky..

Petra1606
Kecalka 321 příspěvků 15.05.15 21:12

Jak je to zlutozelene, tak je to normalni ryma. Alergicka ryma je vodova

Silwinka87
Generální žvanilka 22154 příspěvků 15.05.15 21:35
@Petra1606 píše:
Jak je to zlutozelene, tak je to normalni ryma. Alergicka ryma je vodova

To není pravda..Taky jsem si to myslela, ale podle doktora, i ta alergická rýma jde po pár dnech do zelena, žluta.. :nevim: tak mi to bylo řečeno..

budi
Závislačka 4035 příspěvků 15.05.15 21:38
@Petra1606 píše:
Jak je to zlutozelene, tak je to normalni ryma. Alergicka ryma je vodova

to není pravda :zed:
klasická „senná rýma“ ano, ale jinak alergie může mít spoustu projevů, různá rýma (nebo třeba jen neprůchodný nos), škrábání v krku, pálení očí, různý kašel…

Silwinka87
Generální žvanilka 22154 příspěvků 15.05.15 21:47
@budi píše:
to není pravda :zed:
klasická „senná rýma“ ano, ale jinak alergie může mít spoustu projevů, různá rýma (nebo třeba jen neprůchodný nos), škrábání v krku, pálení očí, různý kašel…

Tak tak..

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 16.05.15 10:47
@hanzbl00 píše:
Tyjo syn (3,5 roku) ma uplne to samy, rymu ma v kuse uz snad tri tydny, doktorka nas jeste na alergologii posilat nechce, navic ted ma po tele par pupinku a vubec nevim z ceho :think:

Syn 3,5 r to stejné, akorát už to má skoro dva měsíce, dostal ted od dr na ráno Aerius, na noc půl dithiadenu. Zatím to berem týden tak jsem nepostřehla žádnou změnu tak uvidíme.

Silwinka87
Generální žvanilka 22154 příspěvků 16.05.15 16:12

Holky, zkuste ten Claritin..Jestli je to alergie, tak to pomůže. Je to sirup pro děti od dvou let a když začaly kvést Břízy, co máme před domem a u školky, tak malý měl šílenou rýmu a oteklé oči a pomohlo to..K tomu jsem mu pak prokapávala nos mořskou vodou a dobré..Fakt nám to pomohlo..

vilip
Nováček 1 příspěvek 17.07.15 21:26

Na rýmu klasickou nebo alergickou zkuste přípravek Nasodrill, ten pěkně pročistí nos, je možný používat jej každý den, a je vhodný i pro malé děti. Osobně vyzkoušeno, pohodlná je i aplikace Nasodrillu.

AnickaKa5
Stálice 56 příspěvků 16.07.17 12:02

Mamka loni na konci zimy dostala desnou rýmu…:/ Ona nějak neustávala, a tak zašla k doktorovi. Ten bez mrknutí oka řekl, že je to alergie. Trochu jsme se divili, ale prý se v ten čas objevovaly první pyly :nevim: No, dal ji kapky do nosa na alergii a byla ok, tak se doktor asi trefil… :potlesk:

Loveme
Kecalka 218 příspěvků 21.08.17 12:43

Na senou rýmu je dobrý allergodil. Tady ho někdo doporučoval, tak jsem ho zkusila a super.

Sammy5
Kecalka 135 příspěvků 23.08.17 09:40

Taky se tedy musím přidat. Podle mě nejlepší kapky na alergickou rýmu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jaká bude první dáma? Zemanová by pomáhala dětem, Drahošová seniorům

Do druhého kola prezidentské volby Češi poslali stávající hlavu státu Miloše... číst dále >

Morbidně obézní pár se díky operaci po 11 letech dočkal sexu

Rena a Lee se potkali na klinice pro pacienty s těžkou formou obezity. Jejich... číst dále >

Reklama