Je to alergie, nebo něco jiného?

30
23.4.20 20:05

Je to alergie, nebo něco jiného?

Zdravím, jsem tu nová a tak se omlouvám, pokud se podobné téma nedavno řešilo :)
Poslední dobou mě trápí takový problém..Trpím na kvasinky :oops: už tak rok..vždycky chvilku v pohodě a pak zase..od prosince, co jsem ležela v nemocnici na kapačce kvůli nějakému vleklému zánětu bylo vše ok (přítel z kvasinek vždy přeléčen semnou) poté mě začala mykóza pronásledovat v únoru na horách, tak sem si začla na gyndu a vybalila jsem na doktora všechny problémy..on mě prohlédl a prý v pohodě, že mi nic není, že to mám z toho sportu..od té doby to dá se říct přestalo, ale cítím pálení vždy po sexu..jen takových 15-20 minut a potom jsem tam v pohodě..sex je taky dá se říct v pohodě, někdy trošku pálí ale vždycky hlavně po..jinak mě celé dny nic nesvědí, nepálí a tak..nemohla by to být alergie na sperma? Chystám se znovu na gynekologii, ale tak chci to rozebrat trochu předem, ať se nestresuji :lol: máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30
23.4.20 20:07

Musím dodat, že jsem brala 2 roky HA Katyu a teď jsem před měsícem a půl měnila na Marvelon..pokud by to nějak bylo spojené s tím..přítel si dává stejně pozor a většinou včas vytáhne..až na pár vyjímek, kdy to celé nestihne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
23.4.20 20:20

Mela jsem velmi caste problemy, kvasinky co dva mesice, nekdy casteji, po kazdem sexu jsem musela hned do sprchy..bohuzel to prestalo, az kdyz jsem prestala brat antikoncepci… co je jeste dobre jsou boraxove globule, pouzivaji se i preventivne, ja davala jednou tydne i bez potizi na dezinfekci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
23.4.20 20:29

@Melodie91 a ty globule Vám pomohly až po vysazení antikoncepce a nebo by mohly být účinné i při braní? Je mi 18 a antikoncepční pilulky jsou pro mě vyhovující metoda (teda pokud tyhle problémy nejsou z ni)..každopádně riskovat nemohu..možná ještě ten kondom při nejhorším.. :( jinak mooc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 20:33

Ahoj. Občas se mi stává, když asi jím moc sladkého a jsem trochu oslabená stresem, únavou atd, že to na mě taky leze, jsem tam taková suchá, svědění ani ne, spíš suchost, někdy až praskání kůžičky. No a co mi pomohlo hodně, v případě, že se to už děje, mám krém Idelyn, tim mažu zvenku, plus dovnitř takové probiotické čípky myslím od Fytofarmy/Fytofontany, tak nějak. Na jméno výrobku si už nevzpomenu (kupuju to většinou v Benu, ale asi to maj i jinde). A co je super, koupila jsem si v DMku (ale mají to i v lékárnách někde) Candistop. Jsou to takové pilulky s ženskými probiotiky, výtažkem z česneku a grepu, což ty svině zabíjí a když to beru, nikdy se to nevrátí. Až pak třeba po delším čase po vysazení. takže určitě super užívat furt. A pomáhá to i když je to už rozjeté.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 20:36

Jinak ještě dodávám, že HA beru taky, asi 3 roky a je fakt, že to mám častěji než před tím, ale s tímhle se mi to daří krásně držet, až vymýtit úplně :D

• Citovat
  • Nahlásit
30
23.4.20 20:44
@Anonymní píše:
Ahoj. Občas se mi stává, když asi jím moc sladkého a jsem trochu oslabená stresem, únavou atd, že to na mě taky leze, jsem tam taková suchá, svědění ani ne, spíš suchost, někdy až praskání kůžičky. No a co mi pomohlo hodně, v případě, že se to už děje, mám krém Idelyn, tim mažu zvenku, plus dovnitř takové probiotické čípky myslím od Fytofarmy/Fytofontany, tak nějak. Na jméno výrobku si už nevzpomenu (kupuju to většinou v Benu, ale asi to maj i jinde). A co je super, koupila jsem si v DMku (ale mají to i v lékárnách někde) Candistop. Jsou to takové pilulky s ženskými probiotiky, výtažkem z česneku a grepu, což ty svině zabíjí a když to beru, nikdy se to nevrátí. Až pak třeba po delším čase po vysazení. takže určitě super užívat furt. A pomáhá to i když je to už rozjeté.

No ono po tom sexu už to neni tolik svědění jako to pálení a pocit jakoby popraskané kůžičky taky mívám..tak třeba už konečně něco zabere. Moc děkuji, podívám se po tom :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4647
23.4.20 20:53

@Andilek121 musím se přidat k @Melodie91 dokud sem brala antikoncepci ( i více druhů ) táhlo se to se mnou dlouho a bylo to nepříjemné. Pak sem ji přestala brát a od ty doby sem zámek a kvasinky neměla ani jednou takže na tom něco bejt musi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
23.4.20 21:13

@Srabek
No já mam teďkon pocit, že sem se těch kvasinek zbavila (zatím)..nic mě celou dobu nepálí, nesvědí..dřív to bylo celé dny..ale teď jen po sexu a to neni ani takové svědění, jako pálení 8o tak právě nevím zda to jsou kvasinky a nebo nějaký jiný problém..kvasinky sem vždycky měla celý den, ale tohle je jen 20 minut po sexu a pak to odezní :( každopádně to zkusím probrat s gynekologem a uvidím, třeba je to ta alergie nebo něco ještě jiného :? ale asi tedy máte pravdu, vím, že je antikoncepce sviňstvo, ale že způsobuje i takovéhle problémy :( no ale děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4647
23.4.20 21:18

@Andilek121 a jen taková intimní otázka. Nemůže te třeba nějak přítel při sexu moc dráždit treba. Třeba strnistem (jestli se holí) jak brady tak přirození nebo nějakým záklonem. Nebo rukou. Dodržuje dostatečně hygienu rukou. Co nějakej lubrikant? Zkus vyloučit veškerý pochybení i z jeho strany. Pokud je to jen po sexu je to zajimavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
23.4.20 21:43
@Srabek píše:
@Andilek121 a jen taková intimní otázka. Nemůže te třeba nějak přítel při sexu moc dráždit treba. Třeba strnistem (jestli se holí) jak brady tak přirození nebo nějakým záklonem. Nebo rukou. Dodržuje dostatečně hygienu rukou. Co nějakej lubrikant? Zkus vyloučit veškerý pochybení i z jeho strany. Pokud je to jen po sexu je to zajimavy

No jsem totální blázen, co se týče hygieny, takže tim to asi nebude..no holí ale je pravda, že posledních pár týdnu to trochu zanedbal…lubrikant vyzkoušíme..no já to s nim o tom vždycky prohodím slovo jen tak letmo..ale asi to budem muset probrat víc..jeho nic netrápí, on je v pohodě..ale já po každym sexu cejtim fakt strašný věci :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4647
23.4.20 21:51

@Andilek121 hale za zkoušku nic nedáš ať se teda teď dýl neholí a uvidíš je možný že tě strnistem jako vždy Odře trošku z toho by mohli být jak ty trhlinky tak případně i zánět pak už stačí málo když je ta kůže narušena. Ale třeba je to blbost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 23:09

Kamarádka měla takhle vleklé kvasinky, vždy přeléčila sebe i manžela a za chvíli nanovo. No a pak zjistila, že má manžel milenku..Zbavila se manžela a zbavila se i kvasinek… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat