Je to astma, nebo alergie?

20.3.17 17:48

Je to astma nebo alergie???

Pozoruju u téměř ročního dítka při rychlém pohybu takové sípání, na hrudníku jsou při tom cítit vibrace, je to prostě jen při námaze, takové chroptění. Žádný velký kašel, jen občas zakašle. Projevuje se takto astma? Nebo může jít o alergii třeba na kočky, které máme 2?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

79
20.3.17 17:54

@freematka já bych řekla, že to může být obojí… Asi bych zašla s ditkem na alergologii :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 18:26

Alergii na kočku jsem řešila u doktorky a bylo mi řečeno, že se projevuje většinou oteklé, červené oči. Osypani těla. Po lécích ustoupí. U tak malého dítěte se astma těžce určuje. Syn astmatik od miminka. Projevy silný kašel. Po fyzické zátěži popadal dech. Kaslal. Co popisujes může být astma. Ale také něco jiného. Prostě ho Vem na alergo a doktorka řekne. Určitě neodkládej návštěvu. Vypozoruj všechny spouštěče. Osypani, fyzická zátěž, přechod ze venku do vnitr, jídlo. Je toho moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10832
20.3.17 19:20

Muže to byt zatezove astma. Určitě bych zas na alergologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 19:36

Holky a na to alergo se chodi pred detskou? Takze nejdriv k pediatricce a ta mi da zadanku a pak se objednat na alergo? Je to asi zase na dlouho co ty objednaci lhuty :( Budu to pozorovat, natocila jsem to i na video, které jim můžu pustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.3.17 20:21

@freematka já si myslím že na alergologii zadanku mít nemusíš. Ale s peditrickou bych to asi konzultovala. Když jsem chtěla aby šel chlap na alergologii tak taky zadanku neměl, jen
se objednal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:38

Zavolala jsem na alergo a objednala malého. Ale s tak malým dítětem jsem musela do nemocnice na alergo. Tam mi nasadili léky a víc neřešili. Až bylo malému 3 roky vzala mě i dospělá ke které chodím já. Zadanku jsem neměla prostě jsem tam šla. Malý měl šílené záchvaty. Z kašle mi zvracel. I na alergo zvracel. Paní doktorka ihned nasadila léčbu. Dětská mi vůbec nepomohla. Zavolej si na dětské alergo a zeptej se a uvidíš co ti řeknou. Když budeš potřebovat zadanku tak ti ji dětská napíše a je. Ale taky znám případ, kdy sestra chodila k dětské, protože neteř stále kašlala a až jiná doktorka ji řekla, že malá má zápal plic. Prostě doktorka každá jiná. Určitě rychle konzultuj s lékaři ať ti dítě netrpí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:43

Zas ale prece nemusi ani jit o alergii, ja to fakt nepoznam, takze by to mozna mela nejdriv videt detska, aby me kdyztak nasmerovala ne? zejtra k ni zajdu a uvidime. Chtela jsem puvodne pockat az do poradny za 2 tydny, ale zase jsem Googlila a akorat se vystresovala :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
20.3.17 20:46

@Dominika2016 někdy je to vážně hrozný… Prostě co doktor to názor :roll:… My máme s chlapem oba astma a pylovou alergii, takže naše alergolozka už nám nabízela, že udělá malymu (5mesicu) testy z krve… Zatím jsem to odmítla, ale jsem ráda, že vím že když bude nějaký problém, tak k ní můžu kdykoli přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:48

Negooglit :D to pak mají všichni všechny nemoci. Zajdi v klidu k dětské a uvidíš co ti řekne. Kdyby se ti nezdala její diagnóza tak se obrat na alergo nebo plicní. Já jen popisovala moji situaci. A různé varianty co by kdyby. Hlavně v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:59

@Sabi87 přesně. Já jsem totiž také astmaticka a alergie. Tak se nedivím že syn to zdědil po mě. A jsem ráda že máme jednu doktorku které můžu věřit. Synovi dělali testy už v 1 roku z krve. To mi rekli, že alergii nemá. Prý tak male dítě nemůže být alergické jeste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 20:16

@Dominika2016 nemůže být ještě alergické? já o alergii nic nevím, nikdo z rodiny ji nemá. Může dostat alergii na kočky jen z důvodu, že je s nima už od bříška v kontaktu? A alergii na prach protože ho pravidelně neutírám a na roztoče protože jich tu máme mraky? Nebo jak to chodí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama