Telefon a partner - je to běžné, nebo podezřelé?

Anonymní
3.12.19 22:58

Je to běžné nebo podezřelé? Telefon a partner

Ahoj. Dnes partner asi hodinu večer telefonoval se svou tak trochu nadřízenou kolegyni a pak tu seděl a psali si, do mobilu mu nelezu :nevim:
já tu zase skuhrala v bolestech tak jsem to pobrala jen letmo a neměla jsem náladu to poslouchat a tvářit se že je to přeci normoš…možná jsem měla blbý narážky, hovor byl tak nějak o všem + o mém porodu, který mě čeká indukcí, rikal ji jak je taky nervózní a že neví co čekat atd…nevím proč ji tohle říkal, ale budiž. Nikdy dřív si takhle nevolali a z mých asi blbých pohledu mě chlap ihned ujistoval, že nemám zbytečně žárlit, že si občas jen pokecaji. Přijde vám to normální? Mě teda moc ne a řekla jsem mu, že to fakt běžný není. Tak mě zajímá jestli by jste to řešili nebo přešli? Od ty doby co jsem na konci tehu, teď 42 týden si přijdu prostě sama nesnesitelná jak mam všeho už plný zuby. Dneska jsem se mu třeba svěřila, ze mam strach z té indukce a celkově že mám strach aby nebyl císař nebo aby to umělé vyvolání nebylo hrozný apod. a že si přijdu neschopná porodit dítě normálně, rekl mi jen at to neřeším že to je normální takhle rodit a že císař nic není a tak byl rychle hotov, začal volat kamarádovi a prý „nedělej si děti to těhotenství je hrozný, nechápu jak to někdo zvládá v pohodě“, strašně mě to vytočilo i zamrzelo zároveň a odešla jsem z místnosti. Od té doby jsem s ním ani nemluvila. A to mi ještě řekl, že je víc nervózní jak já. V hlavě se mi honilo jaký je to vul, ale neřekla jsem nic. Já doufám, že tohle mám jen z toho zoufalství a hormonů a že se to brzy srovná :roll: většinou jsem byla splachovací a teď trpím snad každým slovem a všechno si asi beru :zed: :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30965
3.12.19 23:03

No proste 42. tyden, je to hrozny, umim si predstavit. Cloveka vsechno boli, skoro se nemuze hnout a ma strach co bude. Tvuj chlap ma taky strach tak se potrebuje vykecat, s tebou to ted moc nejde. ;) vic bych v tom nehledala, bude to dobry. Po porodu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 23:06

Buď v klidu to jsou ty hormony a stres z porodu vím o čem mluvím teď sem to zažila u známý vytočit se dokázala i z blbosti :roll: tak hlavně buď v klidu a v pohodě uvidíš že po porodu budeš klidnější :hug: hlavně pevné nervy :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6423
3.12.19 23:15

Jasně to jsou hormony. Já se třeba vidam s byvalyma kolegama z práce 8 chlapů a já, zrovna zítra jedeme na „pivo“ a to by ses divila jak sou schopni se bavit o porodu a všeho kolem. Znám popis porodů od všech co mají děti a oni můj. Věčný téma hovorů :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
3.12.19 23:19

Jsi hotová a podrážděná, chápu to, ale na chování partnera mi nepřijde nic divného… Víš možná má taky strach a potřeboval se svěřit :think:
P. S. Indukce se neboj, taky jsem ji měla a dá se to zvládnout. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
3.12.19 23:23

Ono i když se to nezdá, tak těhotenství a blížící se porod je náročný i pro muže. Pro něj je to horší i v tom, že, zvlášť pokud je to první dítě, je to těhotenství tak nějak virtuální. Mě manžel taky „probíral“ v práci, protože se mnou nebyla řeč. Při druhém těhotenství byl manžel mnohem více empatický než při prvním. Už viděl o co jde a hlavně na porodním sále viděl že to není sranda. Já měla první porod náročný (vyvolávaný, rodila jsem přes 80 hodin) ale i tak si myslím že mohlo být hůř, jsem zdravá, mám zdravého syna a dokonce jsem zapomněla jak to je náročné takže jsem si to za necelé tři roky dala znovu (tentokrát přirozeně a za 6 hodin, i když taky s epiduralem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
3.12.19 23:38

Neřeš to. Jsem 39tt a manžel v práci probírá s dětnými kolegyněmi i svým bezdětným šéfem stav mého děložního čípku, na kolik jsem otevřená i odchod mé hlenové zátky :lol: vždycky mi ještě poreferuje, co mu na to řekli a já se mu směju, že je drbna. Akorát jednou jsem se málem propadla a to když jsem se potkala s jeho nadřízeným a on se mě zeptal, zda jsem již v pořádku. Nejdříve jsem nechápala a až pak z toho vylezlo, že se ptal na nedávno prodělaný kvasinkový zánět. To jsem myslela, že manželovi rozkopu zadnici :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
3.12.19 23:53

Hoď to za hlavu. Má z toho větší strach, než ty, jen neví, jak tě podpořit. Já druhé rodila druhým plánovaným císařem a tím, že jsem věděla, do čeho jdu, jsem měla strach snad ještě větší. Pořád jsem si říkala, že takové štěstí, že budu mít lehký průběh i léčbu, přece mit nemohu. A měla jsem, vše proběhlo v pořádku a manžel, který mě před porodem také moc nepodpořil, byl po porodu zase normální. Oni si to ti chlapi nepřipouští, že by se,, mohlo něco stát ".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 00:15

Děkuji za podporu holky snad máte pravdu. Už aby to všechno bylo. Ale docela mě mrzelo, že vypráví kolegyni, že má z té indukce a porodu strach než aby to řekl mě. Ostatně jako ženská si ihned domyslim blbosti tipů, že to říká, aby byl zajímavý nebo litován atd, kór bezdětné kolegyni. Čeká nás to za dva dny a takhle plánovaně to není moc lehký přijmout, ale máte pravdu zvládly to jiné tak musím i já. Akorát škoda že si nemůžu dát panáka předem :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 00:19

@white_snow tak že v práci všichni jeho kolegové a šéfové vědí kdy mám termín a že jsem ještě neporodila apod. taky se pořád ptají když mě vidí, to jsem si zvykla. I že mi kolegové píšou jak mi je a co maličký v bříšku apod. ale o čípku a kvasinkách naštěstí neříká nic nikomu :lol:
Joo jen si pořád ztěžuje, že potřebuje tunu zásob toaletního papíru domů :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
30965
4.12.19 00:31
@Anonymní píše:
Děkuji za podporu holky snad máte pravdu. Už aby to všechno bylo. Ale docela mě mrzelo, že vypráví kolegyni, že má z té indukce a porodu strach než aby to řekl mě. Ostatně jako ženská si ihned domyslim blbosti tipů, že to říká, aby byl zajímavý nebo litován atd, kór bezdětné kolegyni. Čeká nás to za dva dny a takhle plánovaně to není moc lehký přijmout, ale máte pravdu zvládly to jiné tak musím i já. Akorát škoda že si nemůžu dát panáka předem :mrgreen:

Taky jsem mela indukci a nakonec to skoncilo cisarem, no a co, hlavni je zdrave dite, i cisar v nejhorsim zvladnes, neni to nic extra hroznyho, za chvili o tom nebudes vedet. Vubec to tak skoncit nemusi ale bud pripravena, že může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
4.12.19 01:18
@white_snow píše:
Neřeš to. Jsem 39tt a manžel v práci probírá s dětnými kolegyněmi i svým bezdětným šéfem stav mého děložního čípku, na kolik jsem otevřená i odchod mé hlenové zátky :lol: vždycky mi ještě poreferuje, co mu na to řekli a já se mu směju, že je drbna. Akorát jednou jsem se málem propadla a to když jsem se potkala s jeho nadřízeným a on se mě zeptal, zda jsem již v pořádku. Nejdříve jsem nechápala a až pak z toho vylezlo, že se ptal na nedávno prodělaný kvasinkový zánět. To jsem myslela, že manželovi rozkopu zadnici :mrgreen:

No vy jste teda anděl :kytka: ja bych toho chlapa asi trochu pridusila 8o :lol: pobavila jste mě.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
4.12.19 01:28
@Anonymní píše:
Ahoj. Dnes partner asi hodinu večer telefonoval se svou tak trochu nadřízenou kolegyni a pak tu seděl a psali si, do mobilu mu nelezu :nevim:
já tu zase skuhrala v bolestech tak jsem to pobrala jen letmo a neměla jsem náladu to poslouchat a tvářit se že je to přeci normoš…možná jsem měla blbý narážky, hovor byl tak nějak o všem + o mém porodu, který mě čeká indukcí, rikal ji jak je taky nervózní a že neví co čekat atd…nevím proč ji tohle říkal, ale budiž. Nikdy dřív si takhle nevolali a z mých asi blbých pohledu mě chlap ihned ujistoval, že nemám zbytečně žárlit, že si občas jen pokecaji. Přijde vám to normální? Mě teda moc ne a řekla jsem mu, že to fakt běžný není. Tak mě zajímá jestli by jste to řešili nebo přešli? Od ty doby co jsem na konci tehu, teď 42 týden si přijdu prostě sama nesnesitelná jak mam všeho už plný zuby. Dneska jsem se mu třeba svěřila, ze mam strach z té indukce a celkově že mám strach aby nebyl císař nebo aby to umělé vyvolání nebylo hrozný apod. a že si přijdu neschopná porodit dítě normálně, rekl mi jen at to neřeším že to je normální takhle rodit a že císař nic není a tak byl rychle hotov, začal volat kamarádovi a prý „nedělej si děti to těhotenství je hrozný, nechápu jak to někdo zvládá v pohodě“, strašně mě to vytočilo i zamrzelo zároveň a odešla jsem z místnosti. Od té doby jsem s ním ani nemluvila. A to mi ještě řekl, že je víc nervózní jak já. V hlavě se mi honilo jaký je to vul, ale neřekla jsem nic. Já doufám, že tohle mám jen z toho zoufalství a hormonů a že se to brzy srovná :roll: většinou jsem byla splachovací a teď trpím snad každým slovem a všechno si asi beru :zed: :oops:

Jo chlapi jsou asi fakt z Marsu 8o někdy něco placnou a vůbec si neuvedomi ze to muže byt pochopeno úplně blbě :nevim: asi je opravdu jenom vystrašený a potřebuje jen od někoho uklidnit, ze to bude v pořádku… kolega ho asi neuklidni ze to zvládnete, když nikdy nerodil.. ;) :srdce: :hug: ať mate porod v pohodě :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3146
4.12.19 08:11
@Anonymní píše:
Děkuji za podporu holky snad máte pravdu. Už aby to všechno bylo. Ale docela mě mrzelo, že vypráví kolegyni, že má z té indukce a porodu strach než aby to řekl mě. Ostatně jako ženská si ihned domyslim blbosti tipů, že to říká, aby byl zajímavý nebo litován atd, kór bezdětné kolegyni. Čeká nás to za dva dny a takhle plánovaně to není moc lehký přijmout, ale máte pravdu zvládly to jiné tak musím i já. Akorát škoda že si nemůžu dát panáka předem :mrgreen:

Protože na tebe bere ohled - nechce tě stresovat, on má strach a sdílet to s tebou by (z jeho pohledu) mohlo stresovat tebe ještě víc… Takhle to vyventiluje někomu jinému a tebe může „uklidnobat“ že to bude v pohodě… Fakt bych řekla, že se snaží na tebe brát ohled ;)

Mě manžel týden před porodem iritoval, přišlo mi, že se chová strasne, do toho tchán hospitalizován, takže stres pro nas oba… V pondělí jsem porodila a manžel je zase nejlepší na světě :mrgreen:

Žebska před porodem je prostě mor :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
4.12.19 08:42
@Anonymní píše:

Ale kdyby vypravel tobe, jak se boji, tak bys byla jeste vic vynervovana. Vzdyt od chlapu se ceka, ze zenu budou chlacholit, tak to presne dela. Rekl, ze to bude ok, aby te neubil svym strachem a ten si pak vylil jinde. To je cele. Uz to tu chvili nejak doklepete. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat