Je to běžný postup pedietra?

Anonymní
23.12.19 17:26

Je to běžný postup pedietra?

Ahoj. Dnes jsem šla se 14 denním synem k lékaři s tím, že mi chraptí při pláči a chrčí v něm. Chtěla jsem využít poslední den před svátky aby jsem nemusela při zhoršení na pohotovost s miminem a aby se mu nepritizilo. Mám první dítě tak se prostě víc bojím. Doktor řekl že mu mám zvlhčit vzduch a stříkat kapky pamycon jinak že nic neshledává špatně ačkoli teda opravdu chroptí. Rýmu ani ucpaný nos nemá. Jinak mi řekli že mám chodit v době pro nemocné a nějak jsem nepochopila proč tak malé miminko tahat mezi nemocné děti vážnějšími nemocemi a vlastně celkové když mám problém je přeci jedno u tak malého dítěte kdy přijdu. Lepší kvůli blbosti než něco zanedbat ne.?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

17735
23.12.19 17:32

Malý děti chrčí a chroptí a nic jim není, a navíc jsi tam šla s podezřením na nemoc tak patříš mezi nemocné a né mezi zdravé na tom není nic divného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 17:37

No třeba by přišlo zdravé miminko po šestinedělí na obyčejnou kontrolu v době pro objednané. Maminka toho dítěte by asi nerada čekala v místnosti s miminkem, které má možná nakažlivou nemoc :nevim: mně se zdá normální s nemocným dítětem chodit v době určené pro nemocné. Miminka mají obvykle přednost, takže bys tam stejně dlouho nečekala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35471

:hug: U tak malého miminka je jasné, že řešíš i drobnosti, zvlášť, když je to první dítě. Při takových menších problémech bych zavolala k doktorce a domluvila se třeba, že přijdu na určitou hodinu, aby vás vzala přednostně. Nevím, jak váš dr, někteří to tak dělají, že se s maminkou od miminka domluví, ta zaklepe a vezmou si ji bokem, právě proto, že je čekárna plná nachcípaných větších dětí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323

Ahoj, já mám doma 3tydenni a chropti mi taky, měli to tak i moje první dvě děti, jsou zahlenění z mlíka, není to viróza a já bych rozhodně mezi nemocné děti s takhle malinkým miminkem nechodila, zavolala bych a domluvila se na návštěvě mimo dobu, kdy bere nemocné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
23.12.19 17:39

Ano pediatr reagoval zcela správně a s dítětem, u kterého se bojíš že je nemocné máš chodit v době kdy jsou tam nemocné děti, protože kdyby skutečně nemocné bylo a nebyla to jen tvoje panika, tak bys ta zdravá mimina nakazila.

Jinak při nejistotě spíš volej, než abys tahala dítě k lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
23.12.19 17:39

Malé děti někdy chroptí a to že ti řekla že když si myslíš že je nemocné tak máš opravdu chodit vtu dobu měla by sis uvědomit že tam jsou maminky co mají zdravé děti a ty je tím pádem ohrozujes nemoci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2119
23.12.19 17:42

Ach ty prvomatky :mrgreen: ty doktory někdy fakt lituju..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
23.12.19 17:45

A proč ti dal pamycon? To jsou antibiotika a dávají se třeba při barevné rýmě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 17:47

Určitě bys byla nadšená, kdybys čekala v čekárně na běžnou kontrolu se zdravým miminkem, kdyby tam přišel někdo s nemocným dítětem :roll: Jinak jestli se ptáš na postup léčby, tak jestli doktor nic neslyšel na pruduskach, tak má asi rymu/zadní rýmu a stačí kapky a odsávat, pokud to jde. V miminkach to chrčí často. Naše malá to měla celý první měsíc, takové zahleneni, nešlo ani nic odsat, nedělalo se s tím nic, jen zvýšená poloha a zvlhčovat vzduch. Oni jdou z vody do suchého vzduchu, tak může trvat, než se úplně adaptují (takto mi vysvětlil doktor :nevim:).
Jinak se nedivím, já bych s takhle malým miminkem taky radši šla, zvlášť takhle před svátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11390
23.12.19 17:48

Myslím, že máš velmi rozumného pediatra :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27300
23.12.19 18:03

Oni takto mimina chropti je to zahleneni vzadu v krku neboli zadni ryma maji to tam jeste uzke. Pamycon dal urcite spravne, kdyz to nema na pruduskach neni treba nic vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 18:13

Musíš asi specifikovat, co se ti na tom postupu nelíbí, na první pohled to není úplně jasné. Vadí ti pamycon, to že „jinak nic neshledává špatně“ nebo že nechce, abys chodila do poradny pro objednané s asi nemocným dítětem? Náš dětský lékař má poradnu pro zdravé děti v ordinačních hodinách vyznačenou, jít řešit nemoc by mne nenapadlo, když mají děti nějaký problém, jsem zvyklá zavolat a domluvit se, co a jak a kdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
23.12.19 18:24

Myslis si, ze mas nemocny dite a chces ho tahat mezi zdravy miminka? Predstav si to naopak, ses tam se zdravym miminkem a prijde tam nana s nachcipanym ditetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 18:51

Tak asi nenechám své dítě případně zhoršit do druhého dne ne? To tam raději zajdu přeci, teda s tak malým miminkem rozhodně, s větším dítětem už je to samozřejmě jiné. Syn má 14 dní to je prd věk na nějaký čekání a experimentování, teda pro mě rozhodně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama