Je to bojkot nebo prdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zdeni3
Povídálka 28 příspěvků 24.04.19 21:30
Je to bojkot nebo prdy?

Ahoj vsem,

Mam 3m synka a uz asi mesic a pul u kojeni rve. Nekdy uz pri prikladani, ale to minimalne. Vetsinou je to tak, ze pocka, az se spusti mleko, neco vypije a pak rve. Prilozim na druhe, zase vypije a pak zas rve. Rvani probiha tak, ze macha rucickama, kope nozickama a rudne. Pouzivam infacol na prdiky a snazim se nejist nadymave veci. Nestava se to ovsem vzdy. Nekdy usne u prvniho prsa a nic. Ale s tim rvanim je to tak, ze rve a jak se moc nenaji, tak kojim i po pul hodine. Jako nevadi mi to, jen by bylo lepsi, kdyby se najedl a dal mi chvili pokoj :).

Predem diky za odpovedi.

Reakce:
Tarjei
Závislačka 4807 příspěvků 24.04.19 21:39

Prdy. Jak se mu rozhejbou streva, boli ho to. Při kojeni si podsad zadek dopredu a ditko naval briskem na svoje bricho, ta jeho vaha mu ulevi, rychlejs se posunou ty plyny. Ja u toho i masírovala zadicka a poklepavala treba, pomahalo to.

Maui52
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 24.04.19 21:42

To vypadá spis na prdy, alespoň u nás to tak bylo. Uklidnila me v tom i laktacni poradkyně. Hlavně když jsem prikladala a on uz řval, tak důležité je ho nenutit. Ale dní, kdy by to tak mel u každého kojení bylo opravdu jen par, pokud je to uz měsíc a pul, zkusila bych změnit jídelníček. Neco, co mu prvním měsíc nemuselo vůbec vadit, ho teď muže dráždit. I překvapivě veci jako jablka a tak. Ta laktacni obecně říkala, ze slovo bojkot nesnáší, ze takhle malá miminka urcite neco nedělají schválně. Upozorňovala ale i, ze po 6 týdnech až dvou měsících se změní styl toku mleka a je důležité mit správnou techniku, prave aby se maly dobře napil a nelokal vzduch. No asi bych byt tebou nějaké zavolala…

LaPaloma
Závislačka 2783 příspěvků 24.04.19 21:54

Mně kdysi zachránily kapky Gaia - asi 500,– Kč z lékárny. Nic jiného na prdíky nezabralo. Beru to tak, že kojit umíš, když má dítě 3 měsíce.

Aduš8
Závislačka 4493 příspěvků 24.04.19 21:58

Vypadá to na prdíky, zkus vyměnit kapičky, možná už přestaly zabírat. Nám že začátku pomáhal SabSimplex, pak už neúčinkoval a přešla jsem na BabyCalm. K tomu denně probiotika. Přešlo to pak samo ze dne na den.

zdeni3
Povídálka 28 příspěvků 24.04.19 22:12

Biogaiu davam. Po Sab Simplexu mel maly prujem, ale fakt velikej. Pak espumisan - prujem mensi, balonix med taky celkem OK. Spis vymenim ta probiotika.

Kojit snad umime, mela jsem u sebe LP asi 2 tydny po porodu a rikala, ze dobry.

Uf, tak snad to jsou opravdu prdiky. Ja se tech LP trochu bojim :D

suzka1
Kecalka 208 příspěvků 25.04.19 10:00

U nas se to ted taky deje. Mam dvojcata, takze kluky pred kojenim proprdim-nejlepe kdyz je dam na brisko a paseme konicky, tak jak bojuji se zvedanim hlavicek, tak se dost vyprdi a pak kojim. Kdyz zacne rev, okamzite je dam na odrihnuti a velmi rychle si krknou. Takže je tam neco trapi. Pak je prilozim znovu.

zdeni3
Povídálka 28 příspěvků 25.04.19 10:36

@suzka1 super, to asi taky budu delat takhle. Parkrat jsem zkousela cvicit nozickama, nahrat a masirovat brisko a stejne rval :(

suzka1
Kecalka 208 příspěvků 25.04.19 10:52

@zdeni3 Urcite kup nejake kapicky a probiotika. Nečekej vsak zazrak na pockani, trva treba tyden, nez uvidis změnu, ale zlepsi se to. A doporucuju pred kojenim ho zkusit dost proprdet, i kdyz rve. Celkove, kdyz nebude spinkat, tak mu dej nozicky nahoru a hybej s nimi, pujde to ven. My mame doma i krem Pupik a taky to obcas pomohlo, ale urcite na to nespoleham. Davat na brisko by se melo davat pred kazdym kojenim, takze smaznes 2 mouchy 1 ranou :mrgreen:

zdeni3
Povídálka 28 příspěvků 25.04.19 11:13

@suzka1 Pouzivam Infacol a Biogaiu. Tak budeme vic davat na brisko.

Dnes jsem zkousela navalovat na sebe pri kojeni a moc to nepomahalo. Tak ci tak pocitam, ze musime proste vydrzet :(

zdeni3
Povídálka 28 příspěvků 28.04.19 20:36

Zeny! Moc dekuju!! Vic jsme se zamerili na brisko, vic masirujeme a cvicime. Pouzivam i tymianovou masticku a je to o mnoho lepsi! Kojeni si konecne uzivam. Dekuju, dekuju!!!

suzka1
Kecalka 208 příspěvků 29.04.19 18:52

Tymianova masticka??? Funguje to lepe nez pupik?

zdeni3
Povídálka 28 příspěvků 29.04.19 19:05

@suzka1 s pupikem zkusenost nemam, nedovedu posoudit. Ale taky pekne prohreje.

Váš příspěvek
Reklama