Je to deprese? Aneb návrat po RD do zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:07
Je to deprese? Aneb návrat po RD do zaměstnání.

Potřebuji se asi vypsat nebo zešílím! Vracím se po RD zpět do zaměstnání a už minimálně měsíc nemůžu spát a myšlenkami jsem pořád jen v práci. Jsem už v takovém stavu, že z toho i zvracím. Celou noc si " vykladam " s psychiatrem, představují si hrozne věci. Sny ani nebudu psát, noční můry. Objednala jsem se na psychiatrii, ale volný termín za 2 měsíce, do té doby umřu. Byla jsem si u praktické pro prasky na spaní a dala mi i neurol. Ale strašně se mi motá hlava, líp mi není. Prostě ten návrat do práce nezvládnu ( do hypermarketu) pořád jen brecim(před dětmi a chlapem ne) a pusinkuju děti. Už za pár dní budu vstávat ve 4h. Je mi tak strašně. Nejhorší asi je, že chlap mě nadává, zjistil, že jsem si byla pro prášky na spaní ( já, věděla, proč mu to nerikat), nechápe to a já mu raději ani nic neříkám. Jsem fakt úplně v koncích. Pořád si opakuji dokola, že mám zdravé děti a to je nejvic, uvědomuji si, že jsem blbá a nevazim si práce, ale proč to tak proboha mám? Měl jste to někdo podobne? Ještě mě ničí i to, že deti pojedou na prazdniny a budou tak poprvé bezeme, ale jinak to nejde udělat. Jsem na dětech úplně závislá, nechci být bez nich! Omlouvám se za chyby, píšu na tel. a moc na to nevidím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8937 příspěvků 04.08.19 22:14

Není to deprese, je to úzkostná porucha.

Na neurol se vykašli, najdi nejbližší krizové centrum a zajdi tam - mívají tam i psychiatra, který ti napíše prášky, které budou mít relevantní efekt, bez toho aby na nich hrozila závislost.

Zároveň se objenej na psychoterapii - tam bude čekací doba, ale to dáš.

Mezi tím si přešti tuhle knihu a nauč se nepodléhat své panice.
https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Pro začátek začni tím, že si začneš psát deník - ani ne tak o tom, co se ti dělo, ale o tom, co se ti honí hlavou a všechny ty nesmyslné tragické scénáře zkusíš rozebrat racionálně.

Tím že věci dáš do slov a napíšeš to rukou na papír, tak si dost ulevíš a získáš nad nimi trošku kontrolu - konkrétní další tipy jsou v té knize.

Mgree
Kecalka 470 příspěvků 04.08.19 22:17

Ahoj je mi líto co prožíváš, taky se mám po rodičáku vracet do práce do supermarketu a vím, že se mi tam nechce vracet. Raději bych kdekoli jinam. Co třeba zkusit si hledat práci jinde v úplně jiném oboru? Nebylo by to řešení, aby si se nemusela vracet tam, kde nechceš? Já taky nad tím tak přemýšlím, ale mám strach z nemocnosti dítěte ve školce a z nového zaměstnání, ale pokud neřešíš třeba hlídání, zkusila bych to. Vem si, že když bys šla do hypermarketu, tak tam bude nejspíš nový kolektiv a zase bys mohla začít od začátku, zaučit se a třeba poohlížet se po nové práci. A s tím vstáváním to bude hrozný, já taky o půl 4 ráno. A přislíbili ti alespoň třeba ranní směny?

Uživatel je onlinesediza
Závislačka 2792 příspěvků 04.08.19 22:21

Já bych šla teda na neschopenku, než se dáš psychicky dohromady. A to psychoterapií a medikací-antidepresiva.

Akve
Kecalka 134 příspěvků 04.08.19 22:27

Zkusila bych asi taky pohledat nějakou rychlejší pomoc. Protože antidepresiva na zklidnění můžou zabírat klidně 2-3 týdny, do té doby se utlumuje právě tím Neurolem. A ten se nesmí brát dlouho, vzniká na něj drsná závislost.
Každopádně to, že to nemáš s kým probrat, je blbé. Ale rozumím, taky jsem si zažila, že okolí reagovalo až na totální fyzické odpadnutí. Postižený teda taky. A širší okolí, které to odpadnutí nevidělo na vlastní oči, nepochopilo ani potom. Ala kdo nezažil… není to tak vidět jako uřízlá noha třeba…
Tu práci jsi před mateřskou měla ráda? Jako jestli to teď je fakt úlet a léky by pomohly ho nějak překlenout a pak už to bude dobré, nebo jestli jde jen o odložený problém, který celou dobu čekal… jestli by nebylo lepší rovnou vyřešit podstatu jinou prací a tak…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 22:34

Zažila jsem to taky, řvala jsem snad 2 měsíce i před chlapem ( potratila jsem, takže to bylo jedno s druhým). Po měsíci v práci už jsem byla v pohodě.

ocean.mama
Kecalka 385 příspěvků 04.08.19 22:58

Po kolika letech jdes do prace?

Jana206
Nadpozemská drbna 28562 příspěvků 05.08.19 07:28

Taky bych s malými dětmi nechtěla pracovat v hypermarketu. Věděla jsi, že návrat do práce jednou nastane. Mohla sis během rodičovské doplnit vzdělání jiným smerem, treba formou nějakého kurzu. Pokud jsi na tom psychicky špatně, jdi na neschopenku. Nebo zkus požádat o zkrácení, upravu pracovní doby, aby více kolerovala s péčí o děti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 07:59

Díky holky, na neschopenku přeci nemůžu jít, když jsem ještě ani nenastoupila, ono by to nic nevyřešilo, jen bych odložila nástup a tam by mi to pak dali pěkně "sežrat ". Já celou dobu na RD nepočítala s tím, že se tam vrátím, po jiné práci jsem se dívala, odpovídala, ale nikde mě nechtějí :( ja jsem teď takova troska bez sebevědomí, ze se ani nedivim, neumim poradne s dospelymi mluvit. A v tom hypermarketu mi vyhověli se smenami, že budu mít jen ranní, tak jsem byla i šťastná, ale jak se to blíží, tak mám takové nervy. Nikdy jsem tu práci neměla ráda, ale byla jsem zvyklá. A hlavně jsem tam pracovala s tím, že utecu na materskou a uz se nevratim. Takže neurol nebrat? Já mám pocit, že do sebe musím neco nacpat, jinak to nedám, ale ani ty prasky na spaní moc nezabiraji, chvíli spím teda a třeba ve 3 se vzbudim a pak se mi do rána motá hlava a chodím zvracet. Pak k ranu jeste usnu. Ale bez prášků neusnu vůbec, takže aspoň něco. Ach jo, je mi tak trapne, vůbec nechapu, proc jsem v takovém stavu. Nejsem líná, ale nesnáším zmeny a to ranní vstávání nepreziju, já chodila předtím spíše jen odpolední, to ted nechci a ani nemůžu. Podívám na odkaz, dekuji. Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 09:13
@Jana206 píše:
Taky bych s malými dětmi nechtěla pracovat v hypermarketu. Věděla jsi, že návrat do práce jednou nastane. Mohla sis během rodičovské doplnit vzdělání jiným smerem, treba formou nějakého kurzu. Pokud jsi na tom psychicky špatně, jdi na neschopenku. Nebo zkus požádat o zkrácení, upravu pracovní doby, aby více kolerovala s péčí o děti.

Ano, tak jsem to měla v plánu, udělat si nějaký kurz, jenže pořád nebyl čas a vlastně ani peníze. Učila jsem se po vecerech Angličtinu, ale to mi k ničemu není. A v podstatě jsem ani nevěděla, jaký kurz si udělat. Měla by jsi nejaky tip? Zustat tam dlouhodobě nechci, ale protože mi vyšli vstříc se smenami, tak tam nějakou dobu budu muset zůstat. Zakl.

Jana206
Nadpozemská drbna 28562 příspěvků 05.08.19 09:34
@Anonymní píše:
Ano, tak jsem to měla v plánu, udělat si nějaký kurz, jenže pořád nebyl čas a vlastně ani peníze. Učila jsem se po vecerech Angličtinu, ale to mi k ničemu není. A v podstatě jsem ani nevěděla, jaký kurz si udělat. Měla by jsi nejaky tip? Zustat tam dlouhodobě nechci, ale protože mi vyšli vstříc se smenami, tak tam nějakou dobu budu muset zůstat. Zakl.

Tak v nabídce je toho hodně, záleží k čemu tihnes a jakou máš predstavu do budoucna. Já jsem si udelala dvě pomaturitní v rámci celoživotního vzdělávání, ano, to je i o penězích. Teď studuji veřejnou VS kombinovane, tam jsou naklady minimální. Taky téměř bez pomoci z venci. Nevim, kde bydlíš. Tak se podívej, co nabízí vzdělávací agentury(to je lehčí dosáhnout a levnější ), případně instituty celoživotního vzdělávání při VS a VOŠ. Vybraný obor Te musí i vnitřně uspokojovat, pouštět se do něčeho jen k vůli momentální situaci v rodině a vlastním detem taky nemá smysl. Konkrétní obor nikomu neradim. Kdybys měla angličtinu na vysoké urovni, stvrzenou nějakým certifikatem, jazykové školy pořádají zkoušky i pro verejnost, mohla bys překládat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 09:42
@Jana206 píše:
Tak v nabídce je toho hodně, záleží k čemu tihnes a jakou máš predstavu do budoucna. Já jsem si udelala dvě pomaturitní v rámci celoživotního vzdělávání, ano, to je i o penězích. Teď studuji veřejnou VS kombinovane, tam jsou naklady minimální. Taky téměř bez pomoci z venci. Nevim, kde bydlíš. Tak se podívej, co nabízí vzdělávací agentury(to je lehčí dosáhnout a levnější ), případně instituty celoživotního vzdělávání při VS a VOŠ. Vybraný obor Te musí i vnitřně uspokojovat, pouštět se do něčeho jen k vůli momentální situaci v rodině a vlastním detem taky nemá smysl. Konkrétní obor nikomu neradim. Kdybys měla angličtinu na vysoké urovni, stvrzenou nějakým certifikatem, jazykové školy pořádají zkoušky i pro verejnost, mohla bys překládat.

aha, takto, já přemýšlela nad nějakým kosmetickym kurzem nebo tak, takto vysoko jsem nemyslela, nejsem moc studijní typ. Nejraději bych si někam zalezla a dělala sama, bez kolektivu a neustálé buzerace. I kdyz jednou jsem takovou práci měla s bylo hrozne s nikým celé dny nepromluvit, ale než špatný kolektiv, tam raději sama. Teď bych spíše ocenila tu samotu. Zakl.

Příspěvek upraven 05.08.19 v 09:46

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 09:44

Jejda tam je chyb, pardon, ten telefon to vždy přepíše, jsem samozřejmě holka. Zakl.

Jana206
Nadpozemská drbna 28562 příspěvků 05.08.19 09:53
@Anonymní píše:
aha, takto, já přemýšlela nad nějakým kosmetickym kurzem nebo tam, takto vysoko jsem nemyslel, nejsme moč studijní typ. Nejraději bych si někam zalezla a dělala sama, bez kolektivu a neustálé buzerace. I kdyz jednou jsem takovou práci měla s bylo hrozne s nikým celé dny nepromluvit, ale než špatný kolektiv, tam raději sama. Teď bych spíše ocenila tu samotu. Zakl.

Tak to já nejsem manuálně zrucna a ani mě to nebaví, toto by mě neuzivilo :mrgreen: Lidi mi nevadí. Ale vím, že o kosmetice, nehtech, kadernickem, se ženy kolem mě baví taky, spíš jako přivýdělek k RD. Na založení zivnosti potřebuješ investici, co se týče zamestnaneckeho poměru, tam prý dávají přednost vyucnimu listu v oboru. Ale jak kdy. Pokud máš maturitu a kurz, je to prý stejně dobré než nic nebo vyucni list v jiném oboru a kurz. Dulezite je taky ukázat, co umíš. A je to i o tom účastnit se pravidelně školení, seznamovat se s novinkami. To je ale ve vsech oborech, podle potreb zamestnavatele.

Navsteva odborníka by byla na místě. Jestli se jedná jen o přechodné chmury změnou životní situace nebo je problém vážnější. Víš, můžeš být ráda, ze Ti vysli vstříc pouze ranní směnou. Není to vsude. Pokud vím, u nas Lidl a Kaufland nabízí zkrácené uvazky, 4 nebo 6 hodin, ale pouze na ranní vyjdou vstříc málokomu. Mám příbuzné na vyšších pozicích techto řetězců.

Mialina
Kecalka 128 příspěvků 05.08.19 10:10
@Anonymní píše:
Díky holky, na neschopenku přeci nemůžu jít, když jsem ještě ani nenastoupila, ono by to nic nevyřešilo, jen bych odložila nástup a tam by mi to pak dali pěkně "sežrat ". Já celou dobu na RD nepočítala s tím, že se tam vrátím, po jiné práci jsem se dívala, odpovídala, ale nikde mě nechtějí :( ja jsem teď takova troska bez sebevědomí, ze se ani nedivim, neumim poradne s dospelymi mluvit. A v tom hypermarketu mi vyhověli se smenami, že budu mít jen ranní, tak jsem byla i šťastná, ale jak se to blíží, tak mám takové nervy. Nikdy jsem tu práci neměla ráda, ale byla jsem zvyklá. A hlavně jsem tam pracovala s tím, že utecu na materskou a uz se nevratim. Takže neurol nebrat? Já mám pocit, že do sebe musím neco nacpat, jinak to nedám, ale ani ty prasky na spaní moc nezabiraji, chvíli spím teda a třeba ve 3 se vzbudim a pak se mi do rána motá hlava a chodím zvracet. Pak k ranu jeste usnu. Ale bez prášků neusnu vůbec, takže aspoň něco. Ach jo, je mi tak trapne, vůbec nechapu, proc jsem v takovém stavu. Nejsem líná, ale nesnáším zmeny a to ranní vstávání nepreziju, já chodila předtím spíše jen odpolední, to ted nechci a ani nemůžu. Podívám na odkaz, dekuji. Zakl.

Na rady ať neberes neurol se vykasli, to jsou rady od někoho, kdo tomu absolutně nerozumí. Ber ho. I kdybys teď dostala antidepresiva, trvá cca tři týdny nebo měsíc, než začnou působit. Navíc může i trvat najít nějaké, které ti sednou. Do té doby se běžně bere neurol, lexaurin atd., během působení AD se pak postupně vysazuje. A důležité je to postupně, ne vysadit ze dne na den. Závislost na neurolu samozřejmě vzniká, proto je důležité dávku nezvysovat a vysazovat až když působí AD. a dle mého lepší prášek než se nervove zhroutit. Jinak jak často budeš vstávat takhle brzo? Vstávat ve 4 je hrozné. Jaké máš vzdělání?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama